Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 20:05, 27 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Basieksp napisał(a)
U mnie zawsze chwilę to trwa zanim pierwsze wróble w karmiku się pojawią No i głównie są to właśnie wróble i sikorki a ja dziś przeniosłam karmik na trawnik, bo tam gdzie był to są różne kwiaty i na wiosnę dużo śmieci tam zawsze było, a przebiśniegi aż podeptane przez wróble były


Ale to masz taki stojący karmnik na nodze? Mój jest taki byle jaki z jakiejś wyprzedaży i nie duży ale to na początek bo nawet nie wiem czy się przyjmie . U mnie też głównie wróble a jeszcze więcej sikorek. Takich rzadkich ptaków jak niektóre dziewczyny pokazują to u mnie się nie uświadczy. Z większych tylko szpaki, kosy, sroki, gawrony czy kruki i czasem sójka przyleci. A i raz dzięcioł był.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:07, 27 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Judith napisał(a)
U mnie z kolei karma znika w jeden dzień . W tej chwili sypię tylko słonecznik i do karmnika przylatują głownie sikorki i sójki.


To fajnie masz. A kule też wieszasz? Ja to dopiero muszę wyczaić to karmnikowanie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
nicol21 20:37, 27 lis 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10211
Anda napisał(a)


Tak, nie dbają i wyrzucają, to prawda. Znam parę osób z takich centrów. U nas te same sieci. Mają to wkalkulowane w ceny. Nie będą rozdawać za darmo, bo klienci czekaliby tylko na to


To fakt, a drugiej strony w tym roku kupiłam 2 drzewka przecenione o 40% i zastanawiam się dlaczego? Czy w przypadku drzewek cena już za wysoka i lepiej sprzedać czy jeszcze inne aspekty?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Judith 21:47, 27 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Nowa12 napisał(a)


To fajnie masz. A kule też wieszasz? Ja to dopiero muszę wyczaić to karmnikowanie .

Sie wie, kule tez .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Anda 22:03, 27 lis 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
nicol21 napisał(a)


To fakt, a drugiej strony w tym roku kupiłam 2 drzewka przecenione o 40% i zastanawiam się dlaczego? Czy w przypadku drzewek cena już za wysoka i lepiej sprzedać czy jeszcze inne aspekty?


Wszystko zależy od kalkulacji i klucza personalnego.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Martka 22:05, 27 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aga, trzeba tylko pamiętać, żeby dokarmiać systematycznie, inaczej można bardziej zaszkodzić niż pomóc. Ja się z tego powodu zastanawiam… w zimie mam dużo wyjazdów.
Basieksp 22:08, 27 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9999
Nowa12 napisał(a)


Ale to masz taki stojący karmnik na nodze? Mój jest taki byle jaki z jakiejś wyprzedaży i nie duży ale to na początek bo nawet nie wiem czy się przyjmie . U mnie też głównie wróble a jeszcze więcej sikorek. Takich rzadkich ptaków jak niektóre dziewczyny pokazują to u mnie się nie uświadczy. Z większych tylko szpaki, kosy, sroki, gawrony czy kruki i czasem sójka przyleci. A i raz dzięcioł był.


U mnie podobnie, z ptakami, z większych sroki, szpaki i gołębie te szare, w zeszłym roku do karmika zaglądał kos a karmik mam taki robiony przez nas, ma już kilka sezonów, mam go na takim słupku, tak żeby było go widać z salonu, no i rano żeby po zaspach nie człapać, bo zawsze przed pracą im dosypywałam ziarenka, często w kapciach
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Mgduska 22:12, 27 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Martka napisał(a)
Aga, trzeba tylko pamiętać, żeby dokarmiać systematycznie, inaczej można bardziej zaszkodzić niż pomóc. Ja się z tego powodu zastanawiam… w zimie mam dużo wyjazdów.


Dlatego kule są fajne - na dłużej starczają, można dostać takie większe i powiesić kilka. Można dorzucić do tego słoninkę. Ziarna sypane w zwykłym karmniku rzeczywiście idą błyskawicznie, ale już w karmniku, z którego sikorki muszą je sobie wydłubać - dłużej. Mnóstwo jest form karmy tłuszczowej - patyki, dzwonki, kulki. Nas też często nie ma, a jedzonko zawsze jest.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Nowa12 23:06, 27 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Martka napisał(a)
Aga, trzeba tylko pamiętać, żeby dokarmiać systematycznie, inaczej można bardziej zaszkodzić niż pomóc. Ja się z tego powodu zastanawiam… w zimie mam dużo wyjazdów.


Ja w zimie to siedzę na 4 literach także nie ma problemu .
Zima to dla mnie wróg numer 1 . Nie cierpię i najchętniej bym zapadła w sen zimowy .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 23:10, 27 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Mgduska napisał(a)


Dlatego kule są fajne - na dłużej starczają, można dostać takie większe i powiesić kilka. Można dorzucić do tego słoninkę. Ziarna sypane w zwykłym karmniku rzeczywiście idą błyskawicznie, ale już w karmniku, z którego sikorki muszą je sobie wydłubać - dłużej. Mnóstwo jest form karmy tłuszczowej - patyki, dzwonki, kulki. Nas też często nie ma, a jedzonko zawsze jest.


Dzięki za rady z praktyki. Przydadzą się. Jestem konsekwentna więc przypilnuję tematu o ile ktoś zawita w moje skromne progi .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies