Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 20:21, 27 gru 2018


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Mam jeszcze świerka białego Rainbow's End. Ponieważ jest wolnorosnący i ma stożkowy pokrój to może sprawdziłby się zamiast stożków bukszpanowych. Zastanawiam się pod kątem ćmy bukszpanowej.



____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:27, 27 gru 2018


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiem, że sporo osób nie lubi sosen z uwagi na spadające igły. Ja je lubię, może dlatego, że mam 2, są jeszcze małe i dlatego mocno igłami nie sypią .
Z dwóch sosen Schwerinii Wiethorst, które mam jedna rośnie kolumnowo a druga jest bardziej "rozcapierzona". Ale tegoroczny przyrost u jednej to jakieś 40 cm więc chyba trzeba ją pilnować .



____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:33, 27 gru 2018


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jodła górska Compacta ma u mnie 2 równorzędne, równoległe i takiej samej wielkości przewodniki. Czy tak może być? Nie mam zielonego pojęcia. Może ktoś wie czy to trzeba korygować?
Niestety mam zdjęcie, na którym tego nie widać.


____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Gardenarium 20:54, 27 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podglądam co u Ciebie i zauważyłam, że masz niesamowite odmiany jeżówek. Koniecznie zwiększ ich ilości, te same odmiany ale więcej Łanyyyyyyy...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nowa12 22:05, 27 gru 2018


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Gardenarium napisał(a)
Podglądam co u Ciebie i zauważyłam, że masz niesamowite odmiany jeżówek. Koniecznie zwiększ ich ilości, te same odmiany ale więcej Łanyyyyyyy...


Zgadzam się całkowicie. To jest bardzo dobry kierunek. Tylko jak tu się ograniczyć do kilku odmian jakby się tyle ich chciało mieć bo tyle jest pięknych .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 09:22, 28 gru 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Masz śliczne jeżówki
To moje ulubione byliny
Glowing dream mam i uwielbiam
Twoja Vintage wine przypomina mi bardziej Fatal attraction bo moja Vintage wine jest trochę inna,ciemniejsza
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Nowa12 10:02, 28 gru 2018


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)
Masz śliczne jeżówki
To moje ulubione byliny
Glowing dream mam i uwielbiam
Twoja Vintage wine przypomina mi bardziej Fatal attraction bo moja Vintage wine jest trochę inna,ciemniejsza


One są ciemniejsze. Na zdjęciu wyszły jaśniejsze. Ale wszystko jest możliwe. Parę pomyłek już mi się zdarzyło kupując przez internet.
Glowing Dream kupowałam w czerwcu na targach rolniczych w Mikołowie-Śmiłowicach. Pierwszy raz ją widziałam na żywo. Świeciła z daleka .
Kupiłam na próbę i na pewno dokupię jej więcej. Te klasyczne kształty jeżówek mają coś w sobie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Dominika11 10:18, 28 gru 2018


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
tez planuje zakupić na nowy sezon Merinque- miała juz byc w tym sezonie, ale nie wyszło, trzeba nadrobić z tego co widzę u Ciebie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
anabuko1 10:46, 28 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Nowa12 napisał(a)
Do liliowców nie jestem przekonana. Może dlatego, że nie mam pomysłu, z czym je zestawić. Będę je przesadzać. Zostawię chyba tylko Stellę d'oro bo jest niska i podoba mi się jako obwódka. W kolejności: Ruby Stella, Anzac, żółta Stella, Blizzard Bay (myślałam, że jest bardziej biały).






A w ogóle to chciałabym, żeby wyprodukowano fioletową czy niebieską hortensję bukietową, śnieżnobiałe liliowce i czerwoną hakonechloę (jak Red Baron) .
A i jeszcze berberysy jak Harlequin lub Rose Glow tylko rosnące kolumnowo.

Piękne liliowce. Ja mam ich sporo i za gęsto posadziłam. Ale to dobrze . No będę miała co przesadzić nad staw.
A między nimi czy obok nich też jeszcze nie wiem co posadzić.
Jak będziesz miała fajny pomysł to mi to podrzucić.
Jezowki piękne. Ja też muszę ich dokupić i zwiększyć nasadzenia.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Dominika11 11:10, 28 gru 2018


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
A może by lilowce połączyć z lawendą, może irysami niskimi i ze stipą ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies