Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Paradise czyli mój kawałek raju

Pokaż wątki Pokaż posty

Paradise czyli mój kawałek raju

Nowalijka 13:55, 28 kwi 2019


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Witam się u Ciebie. Widzę że ostro działasz. Zmiany,zmiany... będę obserwować. Pozdrowienia dla Rudego
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
paniprzyroda 22:55, 29 kwi 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Widzę, że wysiewy pełną parą idą. Dziewczyny dobrze radzą, plan to podstawa. Jak już będziesz wiedział, jakich roślin potrzebujesz, to połowa sukcesu. Byliny bardzo łatwo samemu rozmnożyć, wystarczy ładna sadzonka, dwie na początek i szybko będą nadawać się do podziału. Ja tak rozmnażałam żurawki, bodziszki, przywrotniki, kocimiętki i wiele innych.
Tulipany botaniczne ładnie się mnożą, ale te akurat u mnie mają wyjątkowo fatalną miejscówkę. U Ciebie powinny fajnie rosnąć.
____________________
Dwa ogrody
paradas 07:08, 02 maj 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
zoja dzięki, już trochę podrosły Na razie bez strat jeśli chodzi o heliotropy. Widziałem w ogrodniczym już kwitnące, piękny zapach anyżu. Myślałem że będzie pachnieć wanilią Gorzej jest z groszkiem pachnącym i wilcem. Mam nadzieję że jednak im się poprawi Także pozdrawiam

ElzbietaFranka Dziękuję za informację, będę je prowadził na kulę

Kindzia Muszę je wszystkie przenieść z tamtego miejsca bo tam będzie ta "francuska rabata". To był trochę eksperyment bo nigdy nie sadziłem tulipanów, cebulki kupowane były pod wpływem chwili w marketach. Jednak strasznie to cieszy wiosną

Nowalijka Dzięki, rudy też pozdrawia

paniprzyroda Trochę tam zaplanowane jest, muszę zaglądnąć do wątku w Projektowanie ogrodów. Co do bylin to floksów, astrów mam już chyba za dużo. A na początku to strasznie małe kępki były. Pozdrawiam.

Tulipany:

paradas 07:10, 02 maj 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Rododendron CW zaczyna kwitnąć


Nie umiałem się powstrzymać i kupiłem kwitnącą już wisterię, tą jedną mniejszą chyba wymienię. Nie daje odznak życia.


Tutaj zeszłoroczna, czy tam gdzie nie wypuściła liści to mam ją ciąć?

zszywka 00:30, 03 maj 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Tulipany u Ciebie jeszcze szaleją a u mnie kilka już zostało a reszta przekwitła. Chciałabym w tym sezonie wymienić wszystkie tulipany, bo już cebule się wyrodziły niestety.
Fajną wisterie dorwałeś i rodek zaczyna pokaz. Super
Co do jej ciecia nie pomogę Ale chyba Sylwia Ze Szmaragdowej Doliny ma wisterie i obcinała niedawno- dopytaj jej
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
zawitka 08:05, 09 maj 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
Dzięki za wizytę u mnie .Fajnie że zająłeś się ogrodem. Hortki rozmnażaj przez odkłady a nie patycaki .Z patykami zabawa a nie ma w sumie efektu bo szybko padają.odkłady dają dobre mocne sadzonki pozdrawiam i życzę sukcesów.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
paradas 11:43, 13 maj 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
zszywka dzięki, na rodku już mszyce się pojawiły Wisterię ciachnąłem już w miejscu gdzie pęd zdrewniał

zawitka Także dziękuję, ta hortensja na Twoim avatarze kusi Co do rozmnażania, to patyków mam aż za dużo od Patrycji i Łukasza dlatego taką metodą. Swoje mam jeszcze małe, na początku nie zwracałem uwagi na odmiany. Muszę zobaczyć jak wyrosną i porządek zrobić z tymi hortensjami

Przez ostatnie tygodnie to przygotowywałem miejsce na rabatę rododendronowo-magnoliowo-azaliową, jedna przy dębie. Zdjęcia z przed i po wkrótce. Tulipany dalej cieszą oko, nawet dobrze że tak późno wzeszły.
Ciągle czekam na paczkę z sklepu obok mojej miejscowości którą zamawiałem 19 marca i tracę powoli cierpliwość

Odwiedziłem MOB w Zabrzu ostatnio, trafiłem na kwitnące wisterię
Łapcie trochę zdjęć:


Alejka się trochę rozciągała, ciągle grona wisterii nad głową. Coś przepięknego.
zszywka 14:16, 14 maj 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Fajnie ze działasz, pokaz fotki
Alejka z wisterii wyglada pięknie, może i ja się wybiorę
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
vita 19:28, 15 maj 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3831
paradas napisał(a)
Odwiedziłem MOB w Zabrzu ostatnio, trafiłem na kwitnące wisterię
Łapcie trochę zdjęć:


Alejka się trochę rozciągała, ciągle grona wisterii nad głową. Coś przepięknego.


Marzenie, jak dla mnie nieosiągalne, ale u Ciebie, kto wie?

____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
paradas 07:50, 22 maj 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Patrycja warto, jednak widziałem że miałaś okazję podziwiać inna wisterię

Wiktoria Dlaczego nieosiągalne? Ja będę robić co w mojej mocy aby wyglądały podobnie. Są warte tego

Azalia Sarina i Rh Cat Grandiflorum zaczynają kwitnąć. Z rh CW nie wiem co się stało, zakwitnął paroma kwiatkami a później nic. Ostatnio były na nim mszyce, może przez oprysk?



Dziś przyjdzie dostawa Rh i azalii na tą rabatę. Jakie to odmiany to zdradzę jak zakwitną. W środku będzie magnolia, pewnie Iolanthe.



Sztobry róży puszczają listki, zobaczymy co z tego będzie. Świerk conica jest taki uroczy wiosną, aż chce się dotykać
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies