Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Paradise czyli mój kawałek raju

Pokaż wątki Pokaż posty

Paradise czyli mój kawałek raju

paradas 08:00, 22 maj 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Wczorajsze zakupy, pies mi dziś uciekł i wykopał nasadzenie z powojnika i begonii
Biedny powojnik i tak już był złamany, nie mam sił już na tego psa.

Wymyśliłem kompozycje z czarnych surfiń i tunbergi, zobaczymy jak będzie to wyglądać latem

Więcej nowości na poprzedniej stronie.
mirkaka 17:21, 22 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Rh CW może podmarzł ? dlatego mało kwiatów? Widzę że rabata azaliowo rh się szykuje
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
paradas 07:56, 23 maj 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Może, był pierwszy na tej rabacie
A no, szykuje. Przyszły wczoraj azalie i Rh na tą rabatę...
Rośliny były w opłakanym stanie. Nie mogą zwalić winy na kuriera, nawet supeł z woreczka foliowego zabezpieczający bryłę korzeniową miażdżył liście i gałązki. No nic, czekam na odpowiedź szkółki, jak nie to zaczynam sadzić. Mam nadzieję że je uratuję
zawitka 09:31, 23 maj 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14043
Szkoda ze tak wysyłają te rośliny.Marnuje człowiek czas a i nerwów przy tym zje .Ratuj co się da Pozdrawiam i sukcesu życzę ;d
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
paradas 14:25, 23 maj 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Dzięki, przyda się.
Plan na rododendronowo-azaliowo-magnoliową rabatę


1.Magnolia 'Iolanthe'
2.Azalia 'Irene Koster'
3.Azalia 'Sarina'
4.Azalia 'Christopher Wren'
5.Rh 'Calsap'
6.Rh 'Cat Grandiflorum'
7.Rh 'CW'
8.Rh 'Francesca'

Na dole obrazka to żywopłot z tuj, chociaż jeszcze są małe. Rabata byłaby między domem a wiatą. Słonce od rana do południa.
Myślicie że tak może być?
zawitka 19:47, 23 maj 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14043
Wstawiłam zdjęcie tej funki o którą pytałaś
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
paradas 07:47, 27 maj 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Zrobiłem podobnie tak jak na planie, musiałem uważać na kabel z światłem do wiaty. Pełno gruzu, nie dało się wykopać porządnej dziury.
Zdjęcie przed, nie było tutaj nic a na zdjęciu już posadzone rodki i azalia. Muszę z tyłu uzupełnić tuje.


Zdjęcie po, trochę bałagan. Robiłem je zaraz po posadzeniu wszystkiego. Przesadzałem azalię Sarine kiedy już kwitła. Czy dobrze to nie wiem ale chciałem już mieć wszystko na docelowym miejscu.

Korą wysypałem pół rabaty, resztę muszę dokupić


Nie wiem czemu zdjęcia takie małe wychodzą.
paradas 07:49, 27 maj 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Może tutaj lepiej widać:
danuta_szwajcer 17:24, 28 maj 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Ale dyżo pracy zrobiłas, fajne zakupy Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
paradas 19:00, 28 maj 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Dzięki, właśnie przyszła następna dostawa. Anabelki, ogrodowe, judaszowiec i magnolia


Strasznie mi się podoba ta duża funkia, muszę je jakoś poprzesadzać bo z tyłu mam mniejsze i źle to wygląda. Muszę wszystko wyplewić i korę wysypać tam. Obok rośnie naparstnica, jeśli ktoś ma ochotę to mogę oddać

Nie mam kiedy plewić bo zaraz zaczyna padać, po deszczu tych chwastów jeszcze więcej
Nareszcie załatwiliśmy kose spalinową, tamta do wyrzucenia. Jeszcze ani razu nie kosiłem w tym roku i robi się mała dżungla z podwórka.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies