Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Paradise czyli mój kawałek raju

Pokaż wątki Pokaż posty

Paradise czyli mój kawałek raju

MalgosiaW 12:04, 29 maj 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Super zakupy. Będzie bajeczna rabata

Z psami już tak jest Kochane ale rozrabiają . Mam beagle, choć ma dwa lata potrafi wykopać wszytko a nawet zjeść obornik granulowany Kota zazdroszczę, właśnie szukam jakiegoś dla córek
ElzbietaFranka 21:15, 29 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
paradas napisał(a)
Może, był pierwszy na tej rabacie
A no, szykuje. Przyszły wczoraj azalie i Rh na tą rabatę...
Rośliny były w opłakanym stanie. Nie mogą zwalić winy na kuriera, nawet supeł z woreczka foliowego zabezpieczający bryłę korzeniową miażdżył liście i gałązki. No nic, czekam na odpowiedź szkółki, jak nie to zaczynam sadzić. Mam nadzieję że je uratuję




A kto to kupuje przez internet takie krzaki. W życiu bym nie kupiła. Nie raz tańsze to gorszy sort. Nie masz szkółek kolo siebie.

Na Śląsku to szkółki na każdej ulicy.

Funkie możesz przesadzać ja tydzień temu rozsadzalam swoje funkie i nic im się nie stało. Może jutro jeszcze jedna rozsadze bo też zasłania roślinę.

Powodzenia dużo słońca życzę
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
paradas 07:31, 30 maj 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
MalgosiaW no właśnie moja szaleje za obornikiem, jego zapach ją tak przyciąga i kopie aż do samego dna dołu który wykopuje na roślinę Kot mi za to w tym roku oszalał i wszystkie doniczkowe mu się nie podobają, dziwne bo jest już z nami jakieś 5 lat i nigdy mu nie przeszkadzało Pozdrawiam.

ElzbietaFranka bardzo mi zależało na magnolii Iolanthe, nigdzie nie umiałem znaleźć oprócz tej szkółki Myślałem że będzie wszystko ok patrząc na to że mają stacjonarną szkółkę i ze względu na opinie. Dzięki za informację o funkiach, muszę tam zrobić porządek Dziękuję i tobie także życzę słońca, tak życzyłaś że u nas dziś cieplutko i ładniutko
Madia 17:26, 03 cze 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Cześć, magnolia o którą pytałeś to Soulangea Lennei. Kaliny mają już 8 lat i wysokość ok 2.5m, ale tnę je, czasem nawet 2 razy w sezonie, bo gdybym tego nie zrobiła, to by mi widok na las zasłoniły, a tego bym nie zniosła. Ze swojego krzaczka będziesz zadowolony już za 3 lata, oczywiście jeżeli to odmiana Roseum, bo nie wiem jak szybko rosną inne. Też mamy rudego kota Podziwiam Twoje rozmnażanie roślin i zazdroszczę, że dopiero zaczynasz zakładanie ogrodu. Trafiłeś na ogrodowisko w najlepszym momencie, ja niestety odkryłam to forum zbyt późno i mogę tylko doradzić żeby nie spieszyć się zbytnio i dobrze wszystko przemyśleć, bo inaczej będziesz gonił co roku po ogrodzie w te i wew te z roślinami jak ja
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Nowa12 17:25, 05 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Zaglądam do kolegi ze Śląska i nie znajduję aktualnych zdjęć .
Rabata rodkowo-azaliowa super. Jak dla mnie fajnie taką mieć jeżeli tylko metraż ogrodu pozwala. Ale ja jestem nieobiektywna bo ja uwielbiam azalie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
paradas 07:27, 06 cze 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Madia dzięki za odpowiedź! Na etykiecie było napisane żeby jej nie ciąć, ale widzę że te etykiety z dyskontów to można powyrzucać A nie widziałem kota w Twoim wątku, proszę o dodanie Dzięki jeszcze raz za rady i miłe słowa

Nowa12 dzięki, już coś dodaję Sporo miejsca tam jest, zobaczymy jak to wszystko wyrośnie. Rodzice przyjechali na tydzień i mama już mieszała się do ogródka, wyszła bardzo krzywa i nieproporcjonalna obwódka wokół tej rabaty. Ale zostawię tak na jakiś czas, to tylko kora

Przez brak czasu większość nasadzeń stoi, czekam na weekend i działam

Rabata pod dębem:
Przed i po:



Młode Anabelki, w sumie jest ich 5, na obwódkach miały być rozchodniki jednak chyba będą jakieś cebulowe wiosenne. Obok dębu rabata, na razie więcej chwastów niż roślin docelowych no ale pracuję nad tym.



Hortensje ogrodowe już w gruncie, mam nadzieję że w tym roku trochę podrosną aby w następnym powypuszczały małe kwiatki



Za hortensjami ogrodowymi funkie, żal mi je przesadzać tak wszystko pięknie rośnie. Jedna nawet zakwitnie, pierwszy raz funkia u mnie będzie kwitła więc dla mnie jest to coś niezwykłego
paradas 07:32, 06 cze 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Tutaj biedny powojnik, do czasu aż go nie podlałem wężem wszystko było okej. Przy nóżkach ma posadzone jednoroczne begonie, myślicie że to przez to że nie za bardzo zacieniują a teraz same upały i ostre słońce?


Przy altanie jest też kompozycja z heliotropu i bakopy:



Wymęczyłem hortensje ogrodową która zimowała w komórce, zdjęcia na poprzednich stronach. Masakra, stała w wodzie bo nie miałem dla niej miejsca Teraz już posadzona i czekam aż się zbierze. Już nawet kwiaty ma.



Roślinność do posadzenia, las pióropuszników i mix na palecie. 2 Magnolie, judaszowiec, kocimiętka, begonie wiszące, jednoroczne itp. Nie wiem kiedy do tego wszystkiego dojdę


Zdjęcia zrobiłem w słońcu, wczesnym rankiem przed pracą. Wybaczcie za jakość.
zawitka 06:15, 07 cze 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14043
Czy pod korę dajesz papier lub gazety ???? Warto bo 2-3 lata masz spokój na rabacie nic nie rośnie Sprawdziłam to u siebie.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
paradas 07:08, 07 cze 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Na jednej rabacie mam połączenie kartonu i gazet, tylko że gazeta to jedna warstwa i widzę że trzeba było więcej tego dać Ale mam zapas kartonów to muszę położyć na rabatach. Tylko rodzice odwiedzają i mama bawi się w ściółkowanie i wyznaczanie granic rabat Lubię jak ktoś mi pomaga w ogródku, ale muszę w nim wtedy być
paradas 10:00, 14 cze 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Trochę zdjęć, nie ma co oglądać ale niech się pamiętnik tworzy

Kanny przy altanie, fasole ozdobne przy ogrodzeniu.



Czarna surfinia z nasionkowymi tunbergiami, mam nadzieję na fajny kontrast.
Porozdawałem 3/4 sadzonek tunbergi bo miałem ich za dużo. Nauczka na następny rok Surfinie kupne.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies