Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

galgAsia 18:37, 15 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Sylwia, chyba Anula - Zana z Ogrodu z rzeźbą sadziła ostrokrzew jako żywopłot, ale nie wiem, z jakim efektem.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sylwia_slomc... 18:38, 15 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
galgAsia napisał(a)
Sylwia, chyba Anula - Zana z Ogrodu z rzeźbą sadziła ostrokrzew jako żywopłot, ale nie wiem, z jakim efektem.

Dzięki, podpatrzę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 18:41, 15 gru 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
sylwia_slomczewska napisał(a)
Mam jeszcze jedno pytanie. Ma ktoś na fotkach lub u siebie żywopłot z ostrokrzewu???
Myślę nad żywopłotem zimozielonym za brzeziniakiem od strony granicy, tam mi sie robi bardzo odsłoniety ogród zimą i przeciagi, a do tego kieposkie tło dla brzóz. I tak dumam nad cisem, albo właśnie ostrokrzewem i nie ukrywam ten drugi bardziej by do mnie gadał w tym miejscu do tego taki luzem puszczony. Ma ktoś albo widział???

Mam żywopłot z mahonii, jest zimozielona, jesienią czerwonawa, korzeni się bez kłopotów...byle patyk włożony i już po chwili rośnie ukorzeniony, teraz jest ciemno, ale jutro zrobię fotke...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
sylwia_slomc... 18:45, 15 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Ok poczekam i tak sadziłabym dopiero w przyszłym sezonie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 18:53, 15 gru 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Pstryknęłam tę mahonię przed chwilką...zasłania mi betonowy murek...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
sylwia_slomc... 18:59, 15 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Tniesz ją jakoś czy sama tak rośnie?
Bo mam kilka krzaczków w ogrodzie tak luzem posadzone i nie cięłam jeszcze bo sie bałam, że pokrój zmienię, a może by trzeba żeby zagęścić...i ile krzaczków masz tu posadzonych?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:11, 15 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Wczoraj w takich okolicznościach przyrody

Ja rysowałam, a eMuś "rzeźbił"


a co....?
A naszą stodołę dekorujemy
Najpierw przymiarki na sucho i docinki korekcyjne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 19:15, 15 gru 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Przycinam górę mahonii co roku, i zawsze odrasta...sadziłam pojedyncze patyki, te obciete... bez ukorzeniacza bezproblemowo sie przyjmuje w kazdej ziemi. U mnie podwiązana gdyż moja piesia jest bardzo z nią "zaprzyjaźniona" i ociera się ciągle...a gdy była młodsza, piesia oczywiscie, jak biegła z głębi ogrodu, to przeskakiwała przez nią, jak koniki przez przeszkodę...widok był niesamowity...potrafiła wybić się do skoku na ok. 1m wzwyż, i szła jak burza dalej...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
sylwia_slomc... 19:20, 15 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Kombinujemy dalej

na chwilę obecną mamy tyle



i teraz dylemat mamy czy to jedno drzewo rozbudowywać w drobniejsze gałązki i na nim budki czy na dwóch krańcach bydynku dołożyć jeszcze jakby po połowie drzewa z każdej strony i zrobić taki niby lasek....i dopiero na tych drzewkach budki dla ptaków.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:22, 15 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Rumianka napisał(a)
Przycinam górę mahonii co roku, i zawsze odrasta...sadziłam pojedyncze patyki, te obciete... bez ukorzeniacza bezproblemowo sie przyjmuje w kazdej ziemi. U mnie podwiązana gdyż moja piesia jest bardzo z nią "zaprzyjaźniona" i ociera się ciągle...a gdy była młodsza, piesia oczywiscie, jak biegła z głębi ogrodu, to przeskakiwała przez nią, jak koniki przez przeszkodę...widok był niesamowity...potrafiła wybić się do skoku na ok. 1m wzwyż, i szła jak burza dalej...

Ale tniesz tylko końce? Ile tak w cm obcinasz?
Zagęszcza się od dołu czy pod miejscem cięcia?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies