Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 19:13, 14 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
galgAsia napisał(a)
Sylwia, Tobie robota pali się w rencach - czy to w ogrodzie, czy na forum: myk myk i już tysiączek! Wszystkiego dobrego na następny

Ostatnio mi się nie pali bo bez jednej łapy trudno, ale dziś jako tako skończyliśmy rośliny zabezpieczać przed zimą.
Wrzosy jeszcze nie wszystkie nakryte, ale może będę miała stroisz dla nich
No i róże nie przycięte, ale to już trudno, tak zostanie chyba.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 14:24, 15 gru 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odnośnie drzewa zamiast gruszy - mi się nasuwa śliwa wiśniowa Nigra - pewnie masz, ale do tych drzwi pasuje ten kolorek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anda 14:36, 15 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Sylwio, zamiast gruszy... To bardzo ładne miejsce. Do koloru tych drzwi na zasadzie kontrastu posadziłabym coś w "srebrze", np. Elaeagnus angustifolia 'Quicksilver' albo Pyrus elaeagnifolia 'Silver Sail'.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 14:40, 15 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Danusiu pasowała by mi tam nie powiem, ale nie wiem czy to ta sama co mam na dużym ogrodzie kilka? Ona potem calutka w owocach???
Jeśli tak to raczej wolałabym bez owoców bo już tamtych nie ma kto obierać i lecą, a potem siewi wschodza jak pod mirabelką. A tu by była nad chodnikiem, trzeba by zbierać żeby nie deptać.....

Ale może ten kolorek to by był dobry trop, brakuje mi takiego w podwórku bardzo

Tu mam koło bacówki za grujecznikiem. To ona? Bo te dostałam jako siewki od koleżanki.

widać nawet te owocki
(całkiem smaczne)

tu jesienią też piękna plama koloru....tylko tych owoców bym nie chciała w podwórku mieć...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:47, 15 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Anda napisał(a)
Sylwio, zamiast gruszy... To bardzo ładne miejsce. Do koloru tych drzwi na zasadzie kontrastu posadziłabym coś w "srebrze", np. Elaeagnus angustifolia 'Quicksilver' albo Pyrus elaeagnifolia 'Silver Sail'.

Ołowniki u mnie słabo rosna bardzo, ziemia im raczej nie odpowiada moja
Ale ta grusza....muszę poczytać, bo trochę się boję czy nie złapie od razu rdzy jak by była tak posadzona z pół metra obok? I tak myślę, że może bym wolała coś nie owocowego.
Z podwórka najchętniej owocowe całkiem bym eksmitowała i wymieniła na cos innego bo nie jestem w stanie wszystkiego przerobić, i tylko osy się pasą i szerszenie, a chetnych na owoce nie zawsze znaleźć łatwo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 14:49, 15 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
A nie dopadła Cię jeszcze Cercis-mania? Bo grasuje na forum ostatnio
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
galgAsia 14:55, 15 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Sylwia, a grusza wierzbolistna? Co prawda też ma owoce... ale chyba większe niż wiśnia...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
kasiek 16:03, 15 gru 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Ja też głosuję na bordo drzewko. U mnie pisardii i nigra nie ma żadnych owoców a są cudowne. Jest też piękny czekoladowy judaszowiec.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Urszulla 16:11, 15 gru 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
A ja bym nic wysokiego nie sadziła
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Rumianka 16:28, 15 gru 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10248
W dużym ogrodzie ta bordowa śliweczka przypomina mi wyglądem bordową mirabelkę, to one właśnie tak obficie owocują...Ja mam śliwy wiśniowe Nigry i owoców zero...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies