Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 19:28, 15 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
temat kreta wraca co jesień i zime jak bumerang, zaorane wokół pola to i kret u nas, ale tym razem nie walcze mimo, że ryje nasz nowiutki trawniczek, bo z powodzią napłynęła cała masa drutowców



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:32, 15 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Ale w lasku też ryją

tu od strony siatki chciałabym ten żywopłot zimozielony


____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
KasiaLangier 19:35, 15 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja mam jeden krzaczek nad bacówkąprzy strumieniu i dwa lata sie korzenił, a potem ładnie ruszył. Czyli mówisz z cisa lepszy?

Sama nie wiem, przy strumieniu miał więcej wody niż na moich piaskach. W sumie cisy też nie przyrastają "jak szalone ale chyba w ich wypadku nie ma groźby przemarznięcia ?
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
sylwia_slomc... 19:37, 15 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
KasiaLangier napisał(a)

Sama nie wiem, przy strumieniu miał więcej wody niż na moich piaskach. W sumie cisy też nie przyrastają "jak szalone ale chyba w ich wypadku nie ma groźby przemarznięcia ?
O suchy strumień mi chodziło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 19:44, 15 gru 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10285
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ale tniesz tylko końce? Ile tak w cm obcinasz?
Zagęszcza się od dołu czy pod miejscem cięcia?
Tnę 0,5m albo i wiecej, a rozrasta się po całości...od dołu też, nie żałuję przy cięciu, bo tylko na dobre to wychodzi...

A drzewko na stodole bardzo pomysłowe, tylko chyba lepiej byłoby je okorować i pomalować chociażby drewnochronem, szkoda, żeby pod korą zalęgły się korniki, stodoła obita nowymi dechami, więc należałoby je chronić przed paskudami robiącymi szkody nieodwracalne. Miałam ławy w ogrodzie z pni i nie były okorowane...korniki zrobiły swoje i po paru latach ławy były do wywalenia, samo próchno...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
sylwia_slomc... 20:27, 15 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Rumianka napisał(a)
Tnę 0,5m albo i wiecej, a rozrasta się po całości...od dołu też, nie żałuję przy cięciu, bo tylko na dobre to wychodzi...

A drzewko na stodole bardzo pomysłowe, tylko chyba lepiej byłoby je okorować i pomalować chociażby drewnochronem, szkoda, żeby pod korą zalęgły się korniki, stodoła obita nowymi dechami, więc należałoby je chronić przed paskudami robiącymi szkody nieodwracalne. Miałam ławy w ogrodzie z pni i nie były okorowane...korniki zrobiły swoje i po paru latach ławy były do wywalenia, samo próchno...

To i ja swoje wiosną po kwitnieniu ciachnę
Nie korowaliśmy bo korniki i tak w konstrukcji stodoły są wiec to nic by nie pomogło To dopiero początek drzewka
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 20:34, 15 gru 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Ostrokrzewy rosną bardzo wolno i są wrażliwe na mrozy. Z zimozielonych najszybciej rosną ogniki. Niesły jet też liguster - pół zimozielony. Cisy rosną różnie, sa odmiany szybciej rosnące i nie sa tak wrażliwe na mrozy.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
roma2 20:41, 15 gru 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Ogniki też przemarzają . Przywrotnik w Twoim cieniu będzie rósł, ale z pewnością nie tak jak na słońcu. I nie będzie chyba tak kwitł. Listki i tak są piękne. Ale do cienia pełnego, to chyba nie...A drzewo na stodole dałabym jedno, a porządne , rozłożyste i majestatyczne
____________________
Komendówka
sylwia_slomc... 20:42, 15 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Ogników tam nie chcę, potrzebuję coś w miarę bezproblemowego i zimozielonego, mam swiadomość, ze będe pewnie czekać z 5 lat aż urośnie...no i brzozy po sąsiedzku dobrze by dało rade bez podlewania...czy to realne?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:44, 15 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
roma2 napisał(a)
Ogniki też przemarzają . Przywrotnik w Twoim cieniu będzie rósł, ale z pewnością nie tak jak na słońcu. I nie będzie chyba tak kwitł. Listki i tak są piękne. Ale do cienia pełnego, to chyba nie...A drzewo na stodole dałabym jedno, a porządne , rozłożyste i majestatyczne

O i to jest podpowiedź konkretna
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies