Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 20:55, 24 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
KasiaLangier napisał(a)
Też całą noc nie spałam. Las huczał, nie wiadomo co można się było spodziewać. Najbardziej martwiłam się o dzieci na końcu świata...co za czasy..

Moje rano w tej wichurze z domu do pracy i szkoły wychodziły ....i miałam ochotę krzyczeć by nigdzie nie szli
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:02, 24 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Takie nas dzisiaj te widoki zastały


na tym czas podparte

ogrodzenie w paru miejscach tak leżało

to już poprawione, ale nie mam fotki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Nowa12 21:03, 24 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
U nas też rano jeszcze solidnie wiało. A jak się czyta prognozy na wiosnę tego roku to aż sie włos jeży na głowie - straszą trąbami powietrznymi i jeszcze gorszymi huraganami.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Iwonka 21:08, 24 lut 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Dobrze Sylwia, że tylko tak się skończył ten wiatr. Zapowiadało się masakrycznie. Drewno w ziemi niestety ma to do siebie, że długie lata nie poleży. Ja wszystko co miałam wkopane to na betonie. Widziałaś jak kratka z jeżyną była obwarowana. Teraz to wykopać to niezły wyczyn. U was też przydałyby się takie betonowe wsady pod drewno.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 22:20, 24 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Nowa12 napisał(a)
U nas też rano jeszcze solidnie wiało. A jak się czyta prognozy na wiosnę tego roku to aż sie włos jeży na głowie - straszą trąbami powietrznymi i jeszcze gorszymi huraganami.

Nawet o trąbach myśleć nie chcę bo rok temu o mało nie zeszła blisko miejsca naszego ogrodu, widzieliśmy jak lej schodził i jak był blisko ziemi zawinął się z powrotem w górę. Strachu się najedliśmy nie mało. Fotki nawet wrzuciłam wtedy tego leja jak schodził.
Boję się, ale na nic wpływu nie mam więc musimy się nauczyć cieszyć danym momentem bo inaczej strach by rządził naszym życiem, a tego nie chcemy. No i trzeba się nauczyć, że nic nam nie jest dane na zawsze
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:25, 24 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Iwonka napisał(a)
Dobrze Sylwia, że tylko tak się skończył ten wiatr. Zapowiadało się masakrycznie. Drewno w ziemi niestety ma to do siebie, że długie lata nie poleży. Ja wszystko co miałam wkopane to na betonie. Widziałaś jak kratka z jeżyną była obwarowana. Teraz to wykopać to niezły wyczyn. U was też przydałyby się takie betonowe wsady pod drewno.

U mnie się tak Iwonko nie da niestety z racji kwalifikacji działki

ale raz mieliśmy w podwórku tak pod hamak w betonie i jeszcze szybciej się rozleciało
Ty na górce, woda nie stagnuje u nas glina inaczej pracuje. Każde drewno co w ziemię wkopujemy jest mocno zapuszczone olejem lub folią w płynie.
No cóż taka kolej rzeczy, ze drewno ładnie wygląda, ale jest krótkowieczne
a jeszcze jak go męczą takie zjawiska jak dzisiejszej nocy to co poradzić, nie oparło się niestety.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 22:29, 24 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)

Nawet o trąbach myśleć nie chcę bo rok temu o mało nie zeszła blisko miejsca naszego ogrodu, widzieliśmy jak lej schodził i jak był blisko ziemi zawinął się z powrotem w górę. Strachu się najedliśmy nie mało. Fotki nawet wrzuciłam wtedy tego leja jak schodził.
Boję się, ale na nic wpływu nie mam więc musimy się nauczyć cieszyć danym momentem bo inaczej strach by rządził naszym życiem, a tego nie chcemy. No i trzeba się nauczyć, że nic nam nie jest dane na zawsze


Zajrzałam co u Ciebie bo jak walnęło piorunami w nocy to naprawdę się wystraszyłam - masz rację trzeba się nauczyć że takie pogodowe sytuacje to norma.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:49, 24 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
mira napisał(a)


Zajrzałam co u Ciebie bo jak walnęło piorunami w nocy to naprawdę się wystraszyłam - masz rację trzeba się nauczyć że takie pogodowe sytuacje to norma.

No dawało czadu w nocy i u nas jeszcze przez pół dnia.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
pawel_snopek 23:01, 24 lut 2020


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Drewno wprowadza fajny klimat do ogrodu ale jak wspominałaś jest tylko na chwilę. Trzeba akceptować to wszystko co dostajemy.
____________________
Paweł - Ogród pod górą
sylwia_slomc... 23:11, 24 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
pawel_snopek napisał(a)
Drewno wprowadza fajny klimat do ogrodu ale jak wspominałaś jest tylko na chwilę. Trzeba akceptować to wszystko co dostajemy.

To prawda, innego wyjścia i tak nie ma
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies