Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 17:56, 23 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Jola_M napisał(a)
Cześć Sylwia,
podesłała mnie do Ciebie Ewa-Anda w sprawie suchodrzewu. Czy jesteś z niego zadowolona? chciałam go dać na nową rabatę i szukam jakiejś niewymagającej odmiany, która będzie ładnie wyglądać nie jako żywopłot, ale jako wyższa poducha na rabacie. Podpowiesz jakiego wybrać?

Witaj Jolu ja mam jeden rodzaj suchodrzewu chińskiego, ale jaki to nie wiem bo pierwszą szczepkę zabrałam z cmentarza gdzie był cięty w piękne zielone kule I jak mu się tam dwa sezony przyjrzałam jaki ładny to zapragnęłam do ogrodu i okazało się, ze bardzo szybko i łatwo się ukorzenia, pięknie przyjmuje w nowym miejscu i szybko rośnie. Mam już w kilku miejscach w ogrodzie i jestem zadowolona bo w swobodnych nasadzeniach w zasadzie nie wymaga żadnej pracy w sezonie prócz tego, że wiosną przycinam mocno i tyle. Okazywałam swoje ostatnio u Asi " Ogród w remoncie". Zajrzyj do Niej bo szybciej tak znajdziesz nim ja się przekopię przez tysiące zdjęć ponownieCo do pytania to jakiej wysokości tej poduchy oczekujesz? Bo moje na razie osiągnęły wysokość na oko ok 80 cm.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:58, 23 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
galgAsia napisał(a)
Sylwia, ciemierniki dają efekt WOW są niesamowicie piękne Normalnie zazdraszczam i już nie mogę, się doczekać, kiedy mi przyślą zamówione
Mocno pada? U mnie leje cały dzień. Przez noc zapełniło beczkę na jakieś 100 l

U nas na razie mży cały dzień, ale na noc czerwony alert przysłali na opady i wichurę....mam nadzieję, że rów odbierze tę ilość wody.... Kibicuje w przygodzie z ciemiernikami
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
galgAsia 18:00, 23 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
sylwia_slomczewska napisał(a)

U nas na razie mży cały dzień, ale na noc czerwony alert przysłali na opady i wichurę....mam nadzieję, że rów odbierze tę ilość wody.... Kibicuje w przygodzie z ciemiernikami
Oby...! Trzymam kciuki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sylwia_slomc... 18:12, 23 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Dzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Jola_M 18:20, 23 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
sylwia_slomczewska napisał(a)

Witaj Jolu ja mam jeden rodzaj suchodrzewu chińskiego, ale jaki to nie wiem bo pierwszą szczepkę zabrałam z cmentarza gdzie był cięty w piękne zielone kule I jak mu się tam dwa sezony przyjrzałam jaki ładny to zapragnęłam do ogrodu i okazało się, ze bardzo szybko i łatwo się ukorzenia, pięknie przyjmuje w nowym miejscu i szybko rośnie. Mam już w kilku miejscach w ogrodzie i jestem zadowolona bo w swobodnych nasadzeniach w zasadzie nie wymaga żadnej pracy w sezonie prócz tego, że wiosną przycinam mocno i tyle. Okazywałam swoje ostatnio u Asi " Ogród w remoncie". Zajrzyj do Niej bo szybciej tak znajdziesz nim ja się przekopię przez tysiące zdjęć ponownieCo do pytania to jakiej wysokości tej poduchy oczekujesz? Bo moje na razie osiągnęły wysokość na oko ok 80 cm.


byłam widziałam - chodzi mi o takie poduchy jak u Ciebie na "wygwizdowie totalnym" będę je trzymać w ryzach, aby były kształtne, bo nie mam zbyt wiele miejsca dzięki za info
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Iwonka 18:23, 23 lut 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
sylwia_slomczewska napisał(a)
Iwonko to dużo zależy od pogody i od tego jak jest w sezonie i jak potem w zimie. Dziewczyny wiosna jak zaczynają kwitnienie wycinają im liście do zera bo one potem szybko puszczają kolejne, ja nie wycinam. Uważam, że to osłabia roślinę. U mnie te listki sobie gdzieś tam pod spodem zasychają pod nowymi i dopiero jak suche same odchodzą przy pociągnięciu od rośliny wtedy zabieram. Zauważyłam też, że to te białe Biedronkowe częściej liście wymieniają niż odmianowe. Odmianowe ładniejsze z liścia w sezonie.
Takie mam zdjęcie z lipca tych moich bordowych
po prawej stronie jabłoni

tu październik

tu listopad te same za berberysem

i teraz luty
liście się rozkładają na boki, a w środku bukiet kwiatów rośnie

te suche to jabłoniowe jeszcze przed wczorajszym sprzątaniem


Dziękuję kochana za tak obszerną dokumentację twoich ciemiernikowych historii Skorzystam nie tylko ja ale i pozostali tu zaglądający!!! Ciemierników coraz więcej na rynku. Nawet mnie fance białego zaczęły się te ciemne egzemplarze podobać Powiedz mi jeszcze, czy wolą bardziej zacienione stanowisko czy patelnia też może być? U ciebie mają cień pod drzewem, ale może widziałaś u kogoś na forum w słoneczku?
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Dorota123 19:09, 23 lut 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Cudownie wyglądają te bordowe pełne ciemierniki. Teraz czekamy na takie tegoroczne. Moje mają pączki, ale kwiaty mają puste.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Pszczelarnia 19:40, 23 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Rozumiem. Cudną masz wiosnę w podwórku.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 20:07, 23 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Jola_M napisał(a)


byłam widziałam - chodzi mi o takie poduchy jak u Ciebie na "wygwizdowie totalnym" będę je trzymać w ryzach, aby były kształtne, bo nie mam zbyt wiele miejsca dzięki za info

Nie ma sprawy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:09, 23 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Iwonka napisał(a)


Dziękuję kochana za tak obszerną dokumentację twoich ciemiernikowych historii Skorzystam nie tylko ja ale i pozostali tu zaglądający!!! Ciemierników coraz więcej na rynku. Nawet mnie fance białego zaczęły się te ciemne egzemplarze podobać Powiedz mi jeszcze, czy wolą bardziej zacienione stanowisko czy patelnia też może być? U ciebie mają cień pod drzewem, ale może widziałaś u kogoś na forum w słoneczku?

Bordowe mam w półcieniu, ale białe w donicy w samo południe słonko smaży, trzeba je wtedy częściej podlać i dają radę, ciut mniejsze liście puszczą ale kwitną potem ładnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies