Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 11:55, 06 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Kasya napisał(a)

Piekne, gdzie kupilas cebule ?

Na targach w Krakowie, mam trzy lub cztery, ale tylko dwie zakwitną chyba, jesienią sadziłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:59, 06 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Anitka napisał(a)


A ja wiem co to jest. Dobrze jest mnie nieraz spotkać podczas zakupów lub zabrać na zakupy Sylwia kupiłaś to na targach na Klimeckiego i nazywa się cebulica peruwiańska. Wy kupujecie a ja zapisuje co

Zawsze jak chmurzyska widzę idące w waszą stronę to się martwię czy złych wieści nie dostanę.

Przepięknie jest, bujnie, kolorowo.
Ten fiolet z białym na balkonie to mój duet, choć ostatnio ciągnie mnie do innych zestawień kolorystycznych Ja też ostatnio maskowałam białą, plastikową doniczkę, tylko, że podłużną i było łatwiej. Z tym sznurkiem fajny pomysł. Możesz też założyć worki jutowe i zawiązać od góry nad doniczką a te mocowania sznurkiem opleść lub uszyć taki wąskie tuneliki i ponaciągać. Są od kawy worki mniejsze.

Babcia miała ciekawe spotkanie. Moja też jak opisuje spotkania z wilkami czy niedźwiedziem to pewnie podobnie to by wyglądało.

A czyli nie KamasjaDzięki Jesteś niezastąpionaW tym sezonie pewnie już takie zostaną, za rok poluje na brązowe, a jak nie to będę maskowaćAch te nasze babcie mogły by sobie rękę podać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:00, 06 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
kasia1 napisał(a)
Sylwia, fajna ta cebulica, muszę poczytać o niej, ale najbardziej zaskoczyłaś mnie kulą z forsycji, bo zawsze te forsycje widzę w takim nieładzie. Nie wiedziałam, że można je tak ładnie prowadzić

Ważne żeby ciąć od młodości wtedy się pięknie zagęszczają, ja tnę dwa razy w sezonie, po kwitnieniu i potem w połowie wakacji żeby jeszcze dodatkowe przyrosty puściła co zakwitną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:01, 06 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
AgaCzek napisał(a)
Kurcze - przeglądanie tego wątku jest szkodliwe - zakochałam się w tej cebulicy peruwiańskiej - trafia na listę!

Bałam się zimowania, ale teraz zimy takie, że bez problemu przezimowała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:06, 06 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
basia3012 napisał(a)


Sylwio, ale cudne zakątki. I te nad oczkiem i te nad rowem tez. Przepięknie. Można zapatrzyć się. A wiedżma jak to wiedżma warzyć coś musi.

Dziękuję Nad rowem robi się coraz fajniej tylko znowu plewić muszę A koło oczka jak znów nie zaleje to już za rok powinno być przyjemnie z trawami

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:06, 06 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
AnnaCh napisał(a)
A może te bukszpany przytnij, w końcu już czerwiec, czas cięcia bukszpanów
I może oprysk topbuxusem im zapodać i ładnie się odbudują
Przytnę bo inaczej nic z tego nie będzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gogo 18:19, 06 cze 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Te Twoje widoki zapierają dech w piersiach, nie można oderwać oczu
Uważam, że wszystkie rośliny są modne, ale jak to w modzie, nie wszystko do wszystkich przemawia.
Ja nie przepadam za floksami wiechowatymi i bodziszkami, więc nie mam, ale urodę doceniam i u innych oglądam.
Na balkonie poszalałaś, a to niebieskie z bakopą w białych doniczkach to chyba scewola.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
anabuko1 20:43, 06 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
sylwia_slomczewska napisał(a)
Wracamy do ogrodu
Cudna ta szałwia z rowu

będzie spektakl



buksy na dużym ogrodzie nadal w opłakanym stanie po tych mrozach majowych


A co to za piękna szałwia ??
Współczuję akcji przymrozkowej z bukszpanami.
U mnie tylko zerknął trochę ziemniaczków i fasoli
Może się jeszcze odrodzą ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
sylwia_slomc... 22:23, 06 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
gogo napisał(a)
Te Twoje widoki zapierają dech w piersiach, nie można oderwać oczu
Uważam, że wszystkie rośliny są modne, ale jak to w modzie, nie wszystko do wszystkich przemawia.
Ja nie przepadam za floksami wiechowatymi i bodziszkami, więc nie mam, ale urodę doceniam i u innych oglądam.
Na balkonie poszalałaś, a to niebieskie z bakopą w białych doniczkach to chyba scewola.

Bardzo się cieszę, że to co udało nam się stworzyć zyskuje taka aprobatęMiło nam bardzo
Zaczynają się w ogrodzie pojawiać wykrzykniki czyli drzewka niektóre minęły wzrostem krzewy i rośnie wyższe piętro
Scewola, no widzisz jaką mam pamięć zakodowałam sobie literkę A
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:25, 06 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
anabuko1 napisał(a)

A co to za piękna szałwia ??
Współczuję akcji przymrozkowej z bukszpanami.
U mnie tylko zerknął trochę ziemniaczków i fasoli
Może się jeszcze odrodzą ??

Musze ściąć te góry to może szybciej odbudują...Szałwia z rowu sporo rosło jak wracaliśmy z Wojsławic. Może im z ogrodu uciekła, a moż ewystępuje naturalnie nie wiem, bardzo mi się spodobała jedna sadzonkę udało mi się pozyskać z korzonkiem i złapała ziemi, teraz nasionka mam zamiar zebrać i wysiać na rabaty i w łąkę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies