Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 16:17, 11 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82341
Urszulla napisał(a)


Sylwia, zrób mi sadzonki z tych dwóch liliowców do donicy bo by mi pasowały do mojej rabaty liliowcowej i zadołuj w ziemi. Oczywiście jak możesz i to nie kłopot. Może ktoś kiedyś pojedzie w moje strony chyba fajnie u Ciebie liliowce sprawdzają się nad rowem, u mnie też tak w tą nutę muszę iść bo mnie zalewa non stop

Ula zrobię chętnie, ale musisz poczekać kilka sezonów bo one dopiero tej wiosny z kapersa sadzone więc mają po trzy listki i jednym kwiatku na razie i bulwka jedna nie ma z czego uciąć. Te liliowce takie wyfikane to mam dowpiero max dwa sezony( sporo w tym roku wiosna sadzone), a jak kupowałam od razu były dzielone na pojedyncze, potrzebują czasu by zacząć przyrastać w kępy i puszczać do podziału
Tak liliowce świetnie mi się sprawdziły na terenie zalewanymWacław ma na brzegu stawu i też świetne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:18, 11 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82341
Urszulla napisał(a)



Liliowcowa w jednej kolorystyce jest rewelacyjna

Z tych Ci mogę wiosną dać ile będziesz chciała tylko musisz przypomnieć gdzieś w marcu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 17:19, 11 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21911
sylwia_slomczewska napisał(a)

Z tych Ci mogę wiosną dać ile będziesz chciała tylko musisz przypomnieć gdzieś w marcu



Tych dużych nie chcę bo mam, inne też mam dzięki Bogdzi.
Zbieram tylko jasno żółte niewysokie do mojej rabaty. Chyba będzie jednokolorystyczna podsadzona z jednej strony bodziszkiem od Ciebie (kwitnącym na fioletowo), w środku trawy i z tyłu hosty (które notorycznie będą zjadały ślimaki).

Wiesz że poczekam, cierpliwa jestem. Dzięki Niech Ci się rozrosną. Moje będe dzieliła bo mają ze 3 sezony a i tak nie wiem czy wystarczą na rabatę. Najwyżej początkowo będzie bardzo wąska. Lecę oglądnąć sobie jeszcze Wojsławice
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 17:35, 11 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82341
A to ok Wiem, że cierpliwość jest Twoją mocną stroną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ryska 18:42, 11 lip 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11684
Łany liliowców zachwycają i to światło do zdjęć. Pięknie
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
sylwia_slomc... 21:46, 11 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82341
ryska napisał(a)
Łany liliowców zachwycają i to światło do zdjęć. Pięknie

Dziękuję Reniu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 23:54, 11 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14007
sylwia_slomczewska napisał(a)

Oj Elu już dość tego deszczu na jakiś czas. Jak Ci wypłukało to się upomnij jesienią lub wiosną ja mam zawsze pełno siewek




Dobrze Sylwia i dziękuję
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 23:59, 11 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82341
Nie ma za co
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 00:32, 12 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5323
Też zrobiłyśmy z mamą (u niej) taką rabatę z tych pomarańczowych liliowców. Jak kwitnie wygląda super, a poza kwitnieniem jest praktycznie bezobsługowa. Jeszcze przed są posadzone rudbekie, więc zasłaniają liliowcom liście, które trochę brzydną potem.
U mnie znowu pada. Nic przez to zrobić nie mogę, za to chwasty rosną jak szalone.
Werbena hastata od ciebie rozrosła się i pięknie kwitnie. Muszę sobie sadzonek z niej narobić.
W ogrodzie wszystko ci rośnie jak na drożdżach, wliczając chwasty niestety. Ale i tak chyba lepiej plewić niż podlewać ciągle.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 00:51, 12 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82341
Gosialuk napisał(a)
Też zrobiłyśmy z mamą (u niej) taką rabatę z tych pomarańczowych liliowców. Jak kwitnie wygląda super, a poza kwitnieniem jest praktycznie bezobsługowa. Jeszcze przed są posadzone rudbekie, więc zasłaniają liliowcom liście, które trochę brzydną potem.
U mnie znowu pada. Nic przez to zrobić nie mogę, za to chwasty rosną jak szalone.
Werbena hastata od ciebie rozrosła się i pięknie kwitnie. Muszę sobie sadzonek z niej narobić.
W ogrodzie wszystko ci rośnie jak na drożdżach, wliczając chwasty niestety. Ale i tak chyba lepiej plewić niż podlewać ciągle.

Fajny pomysł z ta rudbekią Choć ja akurat lubię te przebarwiające się na żółto liście liliowców jesieniąU nas też pada od rana praktycznie, ale też wiało więc się przywściekłam, ubrałam pelerynę i poszłam plewić Tym sposobem choć w podwórku czyściej się zrobiło, najgorsze obtarganeNa poniedziałek mam plan trzy rabaty plewić w tym żyrafę koniecznie.
Hastata u mnie Gosiu nie zimuje, nasionka zbierz lub pozwól się wysiać to sama się pojawić powinna
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies