Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 12:28, 30 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
W pozostałych zbiornikach woda kryształ i szarki prawie nie ma



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:33, 30 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Roocika napisał(a)


Ależ mnie się podoba bardzo

Sylwia, poradź, drzewko po sadzeniu w dzień mdleje, w nocy liście wracają do pionu, jest jakiś sposób, żeby mu pomóc? Boję się, że padnie (albo znowu panikuję). Nie ma upału, ale słonko trochę prześwieca, chyba za mało było zahartowane. Czy dać mu czas i obserwować ze (względnym) spokojem


A co to za drzewo i sadzone z doniczki czy kopane?
Zawsze można podlać biohumusem , nie zaszkodzi na pewno, a pomóc może w ukorzenieniu się, i podlewaj nie tylko ziemię dookoła niego, ale i stricte sama bryłę korzeniową, bo jak nie przekorzenione w grunt to nie pociągnie z niego wody jeszcze. Jak z doniczki to rozluźniłaś ciut korzenie by im łatwiej było? Jak z gruntu to pora na sadzenie nie ta, lepsza jesień lub wiosna, ale wtedy może mdleć bo korzenie pewnie skrócone przy kopaniu, ba nawet może liście zrzucić i dopiero wiosną puścić nowe. Za mało danych
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 12:46, 30 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sylwia_slomczewska napisał(a)


A co to za drzewo i sadzone z doniczki czy kopane?
Zawsze można podlać biohumusem , nie zaszkodzi na pewno, a pomóc może w ukorzenieniu się, i podlewaj nie tylko ziemię dookoła niego, ale i stricte sama bryłę korzeniową, bo jak nie przekorzenione w grunt to nie pociągnie z niego wody jeszcze. Jak z doniczki to rozluźniłaś ciut korzenie by im łatwiej było? Jak z gruntu to pora na sadzenie nie ta, lepsza jesień lub wiosna, ale wtedy może mdleć bo korzenie pewnie skrócone przy kopaniu, ba nawet może liście zrzucić i dopiero wiosną puścić nowe. Za mało danych


Sylwia, drzewo sadzone z donicy (szczepiony tulipanowiec), ponoć hartowane w szkółce, u nas stało w półcieniu, ale z uwagi na wyjazd posadziliśmy, bo on potrzebował codziennego podlewania w tej donicy. Stanowisko bardzo słoneczne. Wiedziałam, że go trochę przypali ale nie sądziłam, że aż tak mocno... i że będzie tak smętniał w dzień. Jak często podlewać teraz? Na razie podlaliśmy po posadzeniu, potem padało, i wczoraj wieczorem jeszcze raz, dziś dostanie korę w nóżki.
Jak sadziliśmy kiedyś pierwszego to też go przypaliło, ale nie tak mocno.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwia_slomc... 13:07, 30 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Jeśli więdnie to nie od przypalenia tylko nie pobiera tyle wody ile odparowuje, przypalone liście brązowieją na brzegach lub całe. Moje oba tulipanowce w pełnym słońcu. Sprawdź jeszcze czy się dobrze ziemia oblepiła wokół korzeni czy nie ma pustych przestrzeni wokół. Ewentualnie przez tydzień dwa dodatkowo go cieniować jakimś żaglem lub parasolem ogrodowym. Kora jest dobrym pomysłem, ale wcześniej mocno podlać, może mu tej wody opadowej nie wystarczało.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
deszczowymaj 13:12, 30 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
sylwia_slomczewska napisał(a)


Mam czyśćca i mogę dać


Chcę chcę tylko jak się dogadamy ? może jakaś wymianka ? tylko co ja bym Ci mogła dać ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Roocika 13:13, 30 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sylwia_slomczewska napisał(a)
Jeśli więdnie to nie od przypalenia tylko nie pobiera tyle wody ile odparowuje, przypalone liście brązowieją na brzegach lub całe. Moje oba tulipanowce w pełnym słońcu. Sprawdź jeszcze czy się dobrze ziemia oblepiła wokół korzeni czy nie ma pustych przestrzeni wokół. Ewentualnie przez tydzień dwa dodatkowo go cieniować jakimś żaglem lub parasolem ogrodowym. Kora jest dobrym pomysłem, ale wcześniej mocno podlać, może mu tej wody opadowej nie wystarczało.

Sylwia, bryła nie była cała przekorzeniona, więc pewnie trzeba zraszać bryłę... Liście zewnętrzne spaliło całkiem, część trochę, te w środku kuli dają radę, ale w dzień cały jest klapnięty, ale to dopiero trzeci dzień. Może pomęczę męża z cieniowaniem (z tym, że drzewko ma ponad 2m). Dzięki.
Drugi rośnie od dwóch lat i upał mu nie straszny więc ten może da radę.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwia_slomc... 13:13, 30 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Asia luz Będę miała czas, będę wysyłać wyślę tylko adres daj i tyle
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
galgAsia 13:19, 30 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Sylwia, piękne kolory, piękny busz A dalie zachwycają
Jednak deszcz to deszcz, u mnie wygląda wszystko jak schyłek lata...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
deszczowymaj 14:44, 30 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
sylwia_slomczewska napisał(a)
Asia luz Będę miała czas, będę wysyłać wyślę tylko adres daj i tyle


Ok

mejbi będziesz chciała wzbogacić swoją łączkę o np.jeżówki wtedy chętnie służę
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
sylwia_slomc... 16:21, 30 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Zawsze chętnie w łąkę rośliny przyjmę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies