Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Agatorek 20:44, 21 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Znowu te zdjęcia, przez które spać nie można ...
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 20:50, 21 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82329
Agatorek napisał(a)
Znowu te zdjęcia, przez które spać nie można ...

To na dobranoc i dobre sny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
malgorzata_s... 14:42, 22 lut 2021


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Woliera super, plany jak zawsze ambitne bardzo. No cóż jest miejsce to i realizacja możliwa a z Wami to pewna Buziaczki Kochani
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
MiluniaB 14:46, 22 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3390
Już niedługo i kolorki zawitają w Twoim ogrodzie ponownie

Tak sobie myślę, że pewnie dużo masz cięcia wiosennego?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
sylwia_slomc... 15:14, 22 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82329
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Woliera super, plany jak zawsze ambitne bardzo. No cóż jest miejsce to i realizacja możliwa a z Wami to pewna Buziaczki Kochani
Gosiaczku plany planami, ale miejsce to się jakby bardzo skurczyło już
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:17, 22 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82329
MiluniaB napisał(a)
Już niedługo i kolorki zawitają w Twoim ogrodzie ponownie

Tak sobie myślę, że pewnie dużo masz cięcia wiosennego?

Dziś zaczęłam ciąć jabłonki, 5 przyciętych została jedna średnia i dwie duże jeszcze. Te duże to tak jedna na dzień zejdzie. Podkrzesałam też 4 brzozy nad rowem więcej światła dla liliowców będzie
Cięcia jest sporo i sprzątania też, najgorzej zacząć potem już idzie siłą rozpędu

Ptaki świergolą na całego i zauważyłam, że już ganiają po całym ogrodzie po drzewach oglądając gałązki za robaczkami. Z karmników też mniej ubywa.
Dzisiaj miałam pierwszą pszczołę w ogrodzie !!! Przyleciała szukać jak co roku krokusów i ciemierników, a tu bida bo jeszcze śnieg i nie ma Żal mi jej było bardzo, szukała nawet na liściach bukszpanów. Fotki brak bo aparatu nie miałam pod ręką
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 15:48, 22 lut 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10441
To pewnie była pszczoła zwiadowca, badała teren, za chwilę wróci ha ja za to widziałam coś podobnego do komara oby nie zwiadowca
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 17:08, 22 lut 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10209
Sylwia, dziś ja witam sie u Ciebie .
Widzę, ze zabrałaś sie za przycinanie drzew owocowych i to mi przypomniało, że ze 2 lata temu pokazywałam mężowi w Twoim wątku cięcie drzewa. Prezentowałaś kiedyś starą gruszę (chyba...?) mocno opitoloną i miała być wskazaniem dla mojego męża jak należy ciąć . Bo się bał, bidula, ze utnie za bardzo. Zachęcony przyciął więcej niż zamierzał, czyli więcej niż końcówki gałęzi . Ale drzewa owocowe to jego, ze tak powiem, broszka i ja sie nie wtrącam .

Pozdrowienia zostawiam
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:11, 22 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82329
Basieksp napisał(a)
To pewnie była pszczoła zwiadowca, badała teren, za chwilę wróci ha ja za to widziałam coś podobnego do komara oby nie zwiadowca

Może tak być, w zeszłym roku o tej porze siedziały już na krokusach i ciemiernikach, a w tym muszą jeszcze poczekać niestety. Też widziałam takie ciut większe od komara po kilka sztuk latające w jednym miejscu, ale one co roku tak wcześnie w moim ogrodzie się pokazują, a tej pszczółki żal mi dzisiaj się zrobiło.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:14, 22 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82329
Judith napisał(a)
Sylwia, dziś ja witam sie u Ciebie .
Widzę, ze zabrałaś sie za przycinanie drzew owocowych i to mi przypomniało, że ze 2 lata temu pokazywałam mężowi w Twoim wątku cięcie drzewa. Prezentowałaś kiedyś starą gruszę (chyba...?) mocno opitoloną i miała być wskazaniem dla mojego męża jak należy ciąć . Bo się bał, bidula, ze utnie za bardzo. Zachęcony przyciął więcej niż zamierzał, czyli więcej niż końcówki gałęzi . Ale drzewa owocowe to jego, ze tak powiem, broszka i ja sie nie wtrącam .

Pozdrowienia zostawiam

Dobrą masz pamięćTak to była grusza Rok temu wycięliśmy ją całkiem bo mam w ogrodzie jałowce, a złapała rdzę i bałam się, że zaatakuje mi te jałowce właśnie. Do tego gruszki mają dużo cukru, a babcia dostała cukrzycy i Jej nie wolno, a uwielbia i nie byłaby w stanie opanować sięgania po nie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies