Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

ElzbietaFranka 17:17, 24 lut 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13867
sylwia_slomczewska napisał(a)
i znowu było czyszczenie i układanie piór


a potem mnie pan gasior zobaczył, że idę drogą


i musiałam się oddalić by mnie nie zaatakował.
Koniec historii A może nie. Ciekawe czy jutro nadal będą?






To jest toaleta, ale zarazem umizgi do gąsiora. Gęsi o tej porze zaczynają składać jaja i są wzmożone zaloty połączone z kopulacją.
Zobacz jak sobie para znalazła miejsce w ściółce i jakaś kałuża jest. Wątpliwa sprawa,że gęsi daleko odlecą,jaja są obciążeniem.
To samo jest u łabędzi,kaczek. Kury później.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 18:24, 24 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Roocika napisał(a)
Bardzo ładny
A szkody to może dzięcioł, u nas kiedyś w domku dzieci zrobił dziurę i w murłacie, która wystaje z domu.

Też dzięcioła podejrzewałam, ale trochę za duże i za ciężkie te kawałki by dał radę dziobem tak odrzucić na bok....chyba, że zielony, a czasem przelatuje nad ogrodem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:26, 24 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Agatorek napisał(a)
Ale rezydencja . Fiu fiu.
Goncik pierwsza klasa, podobnym obijaliśmy dachy bud dla piesków .

A odnośnie zniszczeń, to może macie możliwość zainstalowania tam np. fotopułapki?


Ale takie zniszczenia to co roku w innym miejscu, trzeba by więcej niż jedną montować i to pewnie po całym ogrodzie...
Myśmy też psicy takim obili budę, i chatka i kibelek maja identyczną. Wszystkie dachy mam w ogrodzie czerwone więc nie było sensu wprowadzać nowego koloru
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:28, 24 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Basieksp napisał(a)
Kawał dobrej roboty ładnie się całość prezentuje i wpasowuje w otoczenie
A jak się zazieleni to już w ogóle będzie ładnie, no i gwarno i wesoło

Dziś zazieleniłam środek, bo poodkrywałam wrzosy i stroiszem ubrałam wolierę, nim mi trawy w donicach i inne rośliny rusza do wstawienia to taka imitacja spełni swoją rolę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:29, 24 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Alija napisał(a)
Po prostu, super!!!

Ja się cieszę, że już przykryte i deski nie mokną, podłoga schnie i ściany też
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:32, 24 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
ElzbietaFranka napisał(a)






To jest toaleta, ale zarazem umizgi do gąsiora. Gęsi o tej porze zaczynają składać jaja i są wzmożone zaloty połączone z kopulacją.
Zobacz jak sobie para znalazła miejsce w ściółce i jakaś kałuża jest. Wątpliwa sprawa,że gęsi daleko odlecą,jaja są obciążeniem.
To samo jest u łabędzi,kaczek. Kury później.

Dzisiaj nadal były i siedziały równo, fotki nowe mam, ale moja czerwona kurtka kręcąca się cały dzień po ogrodzie mocno je denerwowała i gdzieś koło 15.00 zerwały się do lotu i poleciały w stronę Wisły, ufff bo już się martwiłam, ze muszę jakoś z sąsiadem negocjować ich pobyt na tym polu, martwiłam się też czym młode by wykarmiły bo w upały rów suchy, a woda na polu teraz po roztopie potem nie ma chyba, że zaleje powodzią. Może już nie wrócą...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 18:46, 24 lut 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
Ale wspomnienia woliera na medal

U mnie też przebiśniegi i pierwiosnki ruszyły też,..... robiłam sadzonki lawendy po cięciu....Jak to ja oczywiście bez zdjęć.... bo sprzątanie wiosenne zaczęłam i zeszło do zmroku.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Agania 19:15, 24 lut 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gąski czaderskie, to dzikie, bo mogłabyś do nowego zagonić i udomowić
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
sylwia_slomc... 19:28, 24 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Urszulla napisał(a)
Ale wspomnienia woliera na medal

U mnie też przebiśniegi i pierwiosnki ruszyły też,..... robiłam sadzonki lawendy po cięciu....Jak to ja oczywiście bez zdjęć.... bo sprzątanie wiosenne zaczęłam i zeszło do zmroku.

ja dzisiaj poodkrywałam wszystkie wrzosy, przetrwały różnie, straty są spore, nie wiem już od czego to zależy jak dwa obok siebie i jeden zielony, a drugi suchy.... za rok nie będę już okrywać, najwyżej nie będzie wrzosów....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:28, 24 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Agania napisał(a)
Gąski czaderskie, to dzikie, bo mogłabyś do nowego zagonić i udomowić

Nie miałabym serca dzikich ptaków zamykać w niewoli
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies