Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 22:04, 23 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
Waclaw napisał(a)
Będę ją u Ciebie obserwował bo co prawda u mnie są dużo wyższe ale takie rachityczne jakieś. Nie rosną prosto tylko kręcą. A cebule miały ogromne.

Szansę daje tylko ta po prawej bo bardziej pękata...

Ciekawe czy będzie z nimi jak z tulipanami, że przybyszowe cebule dwa lata rosną by zakwitły. Moje tulipany te pierwsze dwa lata nie kwitły, miały po jednym listku, a w tym roku wszystkie w pączkach i nie wykopywane nigdy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
basia3012 23:09, 23 kwi 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Widziałam pierwiosnki, super. Oby przymrozki ich nie ruszyły.
Podziwiam nowy avatarek, piękny, rustykalny.
A magnolia gwiaździsta przecudnej urody.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ElzbietaFranka 23:36, 23 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13891
Jak szkółka dba o swoją renomę To i dobrze zapakuje. Nie trzeba być geniuszem aby dobrze zapakować tylko mieć opracowany system pakowania. Przecież doniczki mają odpowiednie wymiary odpowiednio podparte patykami i wszystko jest na miejscu można paczka nawet rzucać.

Raz dostawca z ciekawości jak się dowiedział że tam rośliny chciał zobaczyć jak oni to pakują. To nie wierzył że grama ziemi się nie wysypało.

Zasieje te pierwiosnki zobaczę może coś z tego wyjdzie. Tak patrzę na twoje może i ja na wszelki wypadek kupię i posadzę. U Dorotki też ładnie kwitną na rabacie.

U nas ma być mróz - boje się że mi pomarzna wiśnie i bzy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 10:24, 24 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
basia3012 napisał(a)
Widziałam pierwiosnki, super. Oby przymrozki ich nie ruszyły.
Podziwiam nowy avatarek, piękny, rustykalny.
A magnolia gwiaździsta przecudnej urody.

Chyba je na dzisiaj na noc czymś nakryję tylko się boje żeby wtedy ślimaki nie poczuły darmowej stołówki...tak się stało z kalafiorami
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:27, 24 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
ElzbietaFranka napisał(a)
Jak szkółka dba o swoją renomę To i dobrze zapakuje. Nie trzeba być geniuszem aby dobrze zapakować tylko mieć opracowany system pakowania. Przecież doniczki mają odpowiednie wymiary odpowiednio podparte patykami i wszystko jest na miejscu można paczka nawet rzucać.

Raz dostawca z ciekawości jak się dowiedział że tam rośliny chciał zobaczyć jak oni to pakują. To nie wierzył że grama ziemi się nie wysypało.

Zasieje te pierwiosnki zobaczę może coś z tego wyjdzie. Tak patrzę na twoje może i ja na wszelki wypadek kupię i posadzę. U Dorotki też ładnie kwitną na rabacie.

U nas ma być mróz - boje się że mi pomarzną wiśnie i bzy.
U nas na jutrzejszą noc -3 tez się boję i o magnolie i o piwonie i bzy, brzoskwinie, czereśnie dziś słonko świeci, trzeba gdzieś zapisać choć nie jakoś nachalnie tylko tak zza chmur. Wszystko w oczach idzie z zielonym.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 10:58, 24 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
sylwia_slomczewska napisał(a)

Drzewka już widać z daleka, rośnie lasek


brzeziniak też


Zwróciłam uwagę na te zielone drzewa w tle. Jeszcze brzozy muszą puścić. Fajnie że Cię cieszą Zakupy na poprawę humoru też widziałam dziś pewnie będziesz działać mimo zimna miłego weekendu.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
hankaandrus_44 20:59, 24 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
W poniedziałek wysyłam przywrotnika alpejskiego. Dopiero zaczyna puszczać młode listki, W sam raz do sadzenia. Będziesz zadowolona, Mocno sie trzyma ziemi.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
sylwia_slomc... 21:16, 24 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
Sporo udało się zrobić bo choć chłodnawo to nie padało.


Emuś wymył ścieżki w warzywniku( jeszcze trzeba będzie raz poprawić, masakra ile tego błota naniosło, ale choć trocin już nie ma. Ułożył z cegieł resztę placyku pod beczki i wyczyścił mi tą starą z cementu. Potem podłączył je pod rynny, a potem uporał się z jedną kępą trawska w miscantach i przyciął rdestówkę Auberta.
Syn pomalował kolejna ściankę ptaszarni i kawałek płotku w warzywniku, a potem skosił trawę w podwórku.
A ja pomalowałam beczkę na wodę co Emus czyścił, podzieliłam w łąkę trochę bylin( znowu), przycięłam prawie wszystkie krzewuszki i żylistka, trzmieliny przy ognisku oraz tawuły Biliarda, a potem nareszcie poustawiałam wszystkie dekoracje w ogrodzie, miesiąc później niż zwykle...no i oczywiście nakarmiłam i napoiłam ptactwo. I tyle, ale jak na jeden dzień całkiem sporo

Zostało mi przycięcie jednej krzewuszki, 2 pęcherznic, 3 tawuł japońskich, wszystkich budlei Dawida, golenie wszystkich wrzosów i turzyc, tylko, że te już rosną A i sadzenie ziemniaków, dalii i mieczyków, spalenie wszystkich stert z przycinki....jak się z tym uporam mogę plewić

Potrzebuję dwa tygodnie bez deszczu, a na to się nie zanosi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:16, 24 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
hankaandrus_44 napisał(a)
W poniedziałek wysyłam przywrotnika alpejskiego. Dopiero zaczyna puszczać młode listki, W sam raz do sadzenia. Będziesz zadowolona, Mocno sie trzyma ziemi.

Buziaki Hanusiu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 21:29, 24 kwi 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10270
Ale pracowite pszczółki...roboty odwalone w dym...Teraz trzeba rozprostować plecy. Pozdrawiam.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies