Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Juzia 14:23, 25 kwi 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38869
sylwia_slomczewska napisał(a)



WOW!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Urszulla 17:06, 25 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
sylwia_slomczewska napisał(a)
Sporo udało się zrobić bo choć chłodnawo to nie padało.


Emuś wymył ścieżki w warzywniku( jeszcze trzeba będzie raz poprawić, masakra ile tego błota naniosło, ale choć trocin już nie ma. Ułożył z cegieł resztę placyku pod beczki i wyczyścił mi tą starą z cementu. Potem podłączył je pod rynny, a potem uporał się z jedną kępą trawska w miscantach i przyciął rdestówkę Auberta.
Syn pomalował kolejna ściankę ptaszarni i kawałek płotku w warzywniku, a potem skosił trawę w podwórku.
A ja pomalowałam beczkę na wodę co Emus czyścił, podzieliłam w łąkę trochę bylin( znowu), przycięłam prawie wszystkie krzewuszki i żylistka, trzmieliny przy ognisku oraz tawuły Biliarda, a potem nareszcie poustawiałam wszystkie dekoracje w ogrodzie, miesiąc później niż zwykle...no i oczywiście nakarmiłam i napoiłam ptactwo. I tyle, ale jak na jeden dzień całkiem sporo

Zostało mi przycięcie jednej krzewuszki, 2 pęcherznic, 3 tawuł japońskich, wszystkich budlei Dawida, golenie wszystkich wrzosów i turzyc, tylko, że te już rosną A i sadzenie ziemniaków, dalii i mieczyków, spalenie wszystkich stert z przycinki....jak się z tym uporam mogę plewić

Potrzebuję dwa tygodnie bez deszczu, a na to się nie zanosi



Sylwia, Ty codziennie dużo robisz. Mam takich sąsiadów którzy też codziennie w ogrodzie pracują. Zawsze mi powtarzali że codziennie po trochu i potem będą efekty...jeszcze jak niewiele co miałam

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 18:14, 25 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Milka napisał(a)
Ach, jakie te magnolie dorodne, pamiętam je z wizyty u was.
Kwiecia mnóstwo. Z oddali zdjęcia ogrodu, to nie pokazują, że już tyle w nim naupychane

Jeszcze tego nie widać, ale za 10 lat z oddali to tylko drzewa będzie widać bo tak gesto
Powiem ci, ze gdyby mi kolejne drzewko wpadło do sadzenia to już się trzeba nagłowić gdzie posadzić. Jedynie na 5 choin kanadyjskich jeszcze jako tło dla brzeziniaka mam zostawione, tylko choin nie mam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:15, 25 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Milka napisał(a)

Big lista.
dalie do gruntu już dajesz? zaraz maj, a niby w maju można. Ja na razie do donic dałam i pod folią trzymam.

Ja zawsze w weekend majowy sadziłam dalie, ale w tym roku nie posadzę jeszcze, może tydzień później....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:16, 25 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Juzia napisał(a)


WOW!

Jedna kończy druga zaczyna
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 18:16, 25 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18739
Gościom trzeba powiedzieć ,że choin potrzebujesz nie będzie problemu z czym przyjechać .....
Magnoliowy szał teraz u Ciebie pięknieeeee

Chcesz memory jeszcze ? wykopywałam ,żeby uszczuplić kępę i narobiłam sadzonek do doniczek znowu
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kasya 18:17, 25 kwi 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42232
sylwia_slomczewska napisał(a)

Jeszcze tego nie widać, ale za 10 lat z oddali to tylko drzewa będzie widać bo tak gesto
Powiem ci, ze gdyby mi kolejne drzewko wpadło do sadzenia to już się trzeba nagłowić gdzie posadzić. Jedynie na 5 choin kanadyjskich jeszcze jako tło dla brzeziniaka mam zostawione, tylko choin nie mam

Bardzo jestem ciekawa jak będzie z tymi dużymi drzewami
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
sylwia_slomc... 18:18, 25 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Urszulla napisał(a)



Sylwia, Ty codziennie dużo robisz. Mam takich sąsiadów którzy też codziennie w ogrodzie pracują. Zawsze mi powtarzali że codziennie po trochu i potem będą efekty...jeszcze jak niewiele co miałam


Dobrze Ci mówili, ja też powtarzam systematycznie co dnia coś i zawsze jest do przodu z robotą choć trochę. Gdyby nie takie podejście nie miałabym ogrodu do dziś
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:23, 25 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Magleska napisał(a)
Gościom trzeba powiedzieć ,że choin potrzebujesz nie będzie problemu z czym przyjechać .....
Magnoliowy szał teraz u Ciebie pięknieeeee

Chcesz memory jeszcze ? wykopywałam ,żeby uszczuplić kępę i narobiłam sadzonek do doniczek znowu

Chcę dam w niższej partii łąki cukrowego ma jeszcze dostać od Marylki, będzie w sam raz. Swojego morninglighta też uszczknę i gracielli jak się uda też. Jesienią posadziłam trzcinniki Carl Foerster, a teraz nie mogę rozpoznać które to w łące , ale chyba wyjdą mam nadzieję, jesienią się okaże

Dobry pomysł z choinami U mnie ich nie ma, ale nie chcę nikogo na koszty naciągać, nie po to gości zapraszamy tylko żeby spotkać się z przyjaciółmi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:23, 25 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Kasya napisał(a)

Bardzo jestem ciekawa jak będzie z tymi dużymi drzewami

Będzie las i busz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies