Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 20:09, 10 lip 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Yenna napisał(a)

Rozumiem
trzymam mocno kciuki

Na razie przyzwyczaja Się do kołnierza
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:11, 10 lip 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
kasiek napisał(a)


Było ostro ale w mojej dzielnicy nie skończyło się dramatem. Fotki u mnie, grad był spory ale drzewa ochroniły rośliny. Za to drzewa oberwały, ale nie tak by były stracone. Mimo wszystko dobrej nocy.

U nas poza nową dostawą mułu to nie połamało chyba, nic nie zauważyliśmy na razie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:13, 10 lip 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
gogo napisał(a)
Sylwia, następne smutne wieści o zalaniu i na dodatek Lara
U psa /też wilczura długowłosego/ mojej koleżanki powodem ropnia był kleszcz, pies urwał tułów, ale głowa została, nie do zauważenia w gęstej sierści.
A ranę przepłukiwała rumiankiem i ropa wypłynęła cała i pies zdrowy

Myślę zawsze o Was i posyłam pozytywną energię, żebyście dali radę

Nie miła do tej pory kleszcza, nie miała też ostatnio gdzie złapać bo po zapaleniu płuc ostatnio nigdzie nie chodziliśmy z Nią jedynie drogą asfaltową na smyczy.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:15, 10 lip 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
ElzbietaFranka napisał(a)
Jakbym mieszkała na takim terenie jak Ty też.bym miała wszystko zalane o 18 burza, wichura brzozy się slanialy do ziemi przez 1 godzinę lało jak z cebra. Oczka suche przepełnione. Msłe ryby pływały w żwirze. Chwilę ustało następna zawróciła i znowu. Teraz przed chwilą nie śpię bo pewnie krąży ta sama chmura lało jeszcze gorzej. Dobrze że ciemno bo nic nie widać. Tylko gruchocze o okna dachowe. Na szczęście bez gradu. Wczoraj nie lało a tak każdy dzień.

Takie lato upalne i mokre z dużą ilością burz.

Mam nadzieję, że większych zniszczeń niż przepełnione oczka nie macie. Widziałam w TV co się działo w krajuOkropna ta pogoda w tym roku
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:17, 10 lip 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
AniazUroczyska napisał(a)


U mnie podobnie, tylko na szczęście trwało to krótko, teraz już spokojnie. Drzewa targane deszczem i wiatrem gięły się, patrzyłam z obawą ,że się połamią, a ja zewsząd otoczona jestem wielkimi drzewami. Mąż w tą nawałnicę wracał samochodem do domu , próbował jeszcze zrobić zakupy, w Dobroniu brak prądu, sklepy nieczynne, po drodze połamane drzewa.

Oj
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:18, 10 lip 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
tulucy napisał(a)
Też kotu dziury nie zaklejałam, miał otwartą, u nas jeszcze pomagały letnie okłady z sody. No a najbardziej pomogła piesa, jak kotu pyszczek wylizała. U nas to było po ukłuciu jakimś cienkim drutem, może grubym kolcem.

Mam nadzieję, że się zagoi szybko bo bidna jak 7 nieszczęść, ale mogło być o wiele gorzej więc się cieszę, że jest jak jest.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:20, 10 lip 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
hankaandrus_44 napisał(a)
Z kocią sierścią na rany- to stary sposób. POdobno mnie też mama przykładała na ranę po ugryzieniu przez psa. Mam pięknie zagojoną, ale ja tego nie pamiętam, bo miałam 3 lata. Zdrowia dla suni, a dla Was... podwójnie rożowych myśli, chociaż , kto wie? Czekam na wieści z ogrodu.

Haniu w ogrodzie mułu jeszcze więcej, ale na razie nic nowego zniszczonego chyba nie ma....nie wiem jak to żywopłot grabowo bukowy zniesie bo znowu pod mułem i pod wodą.
Jest takie powiedzenie nawet - goi się jak na kocie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:23, 10 lip 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Basieksp napisał(a)
Sylwia w tym całym nieszczęściu, rozbawiło mnie to, że piesia boi się reklamówek, takie głuptasy te nasze psiaki, bo Aza też boi się reklamówek i dużych kartonów, chociaż do reklamówek trochę się oswaja Powodzenia życzę

Musiała jako szczenię nie widzieć, albo wystraszyć się jakiejś. Duży pies a jak folia zaszeleści to się boi.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:24, 10 lip 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Basilikum napisał(a)
Sylwia mam dla Ciebie nasionka tych jajkowych kwiatkow, jak chcesz to daj adres podesle Ci

Super, dziękuję, ale mi miło, że pamiętałaś
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:27, 10 lip 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Bogdzia napisał(a)
Sylwia zaglądam ale nic nie piszę bo ręce opadają . U mojego syna wczoraj 10 drzew wiatr wyrwał też prbolem mają bo nie ma prądu ani łącznosci telekomunikacyjnej ale u Ciebie to juz którys raz w roku, wspólczuję.

Wczoraj masakra przy tych burzach się działa w całym kraju Szkoda mi takich drzew zawsze Widziałam co się w okolicach Łodzi działo Myślałam o Twoim ogrodzie i lesie...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies