Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Yenna 22:31, 09 lip 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
sylwia_slomczewska napisał(a)

Tu właśnie chodzi o to by opóźnić zasklepienie, żeby się wszystko wysączyło na zewnątrz, a zagoiło w środku. Wet tak kazał to tak robimy

Rozumiem
trzymam mocno kciuki
____________________
Marta z Vengerbergu
kasiek 23:06, 09 lip 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21465
sylwia_slomczewska napisał(a)

Czasem też tak sobie myślę...
prawdziwy obraz zniszczeń to jutro dopiero zobaczę jak się przedostanę na drugą stronę bo u nas we wsi drzewa łamało, nie wiem jak w ogrodzie jest...

A jak u Was? Bo Kraków wiem, że mocno oberwał grubym gradem i masą wody


Było ostro ale w mojej dzielnicy nie skończyło się dramatem. Fotki u mnie, grad był spory ale drzewa ochroniły rośliny. Za to drzewa oberwały, ale nie tak by były stracone. Mimo wszystko dobrej nocy.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
gogo 23:06, 09 lip 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Sylwia, następne smutne wieści o zalaniu i na dodatek Lara
U psa /też wilczura długowłosego/ mojej koleżanki powodem ropnia był kleszcz, pies urwał tułów, ale głowa została, nie do zauważenia w gęstej sierści.
A ranę przepłukiwała rumiankiem i ropa wypłynęła cała i pies zdrowy

Myślę zawsze o Was i posyłam pozytywną energię, żebyście dali radę
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
ElzbietaFranka 01:23, 10 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13965
Jakbym mieszkała na takim terenie jak Ty też.bym miała wszystko zalane o 18 burza, wichura brzozy się slanialy do ziemi przez 1 godzinę lało jak z cebra. Oczka suche przepełnione. Msłe ryby pływały w żwirze. Chwilę ustało następna zawróciła i znowu. Teraz przed chwilą nie śpię bo pewnie krąży ta sama chmura lało jeszcze gorzej. Dobrze że ciemno bo nic nie widać. Tylko gruchocze o okna dachowe. Na szczęście bez gradu. Wczoraj nie lało a tak każdy dzień.

Takie lato upalne i mokre z dużą ilością burz.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AniazUroczyska 02:42, 10 lip 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
ElzbietaFranka napisał(a)
wichura brzozy się slanialy do ziemi przez 1 godzinę lało jak z cebra.


U mnie podobnie, tylko na szczęście trwało to krótko, teraz już spokojnie. Drzewa targane deszczem i wiatrem gięły się, patrzyłam z obawą ,że się połamią, a ja zewsząd otoczona jestem wielkimi drzewami. Mąż w tą nawałnicę wracał samochodem do domu , próbował jeszcze zrobić zakupy, w Dobroniu brak prądu, sklepy nieczynne, po drodze połamane drzewa.
tulucy 07:05, 10 lip 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Też kotu dziury nie zaklejałam, miał otwartą, u nas jeszcze pomagały letnie okłady z sody. No a najbardziej pomogła piesa, jak kotu pyszczek wylizała. U nas to było po ukłuciu jakimś cienkim drutem, może grubym kolcem.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
hankaandrus_44 08:14, 10 lip 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Z kocią sierścią na rany- to stary sposób. POdobno mnie też mama przykładała na ranę po ugryzieniu przez psa. Mam pięknie zagojoną, ale ja tego nie pamiętam, bo miałam 3 lata. Zdrowia dla suni, a dla Was... podwójnie rożowych myśli, chociaż , kto wie? Czekam na wieści z ogrodu.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 10:03, 10 lip 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10350
Sylwia w tym całym nieszczęściu, rozbawiło mnie to, że piesia boi się reklamówek, takie głuptasy te nasze psiaki, bo Aza też boi się reklamówek i dużych kartonów, chociaż do reklamówek trochę się oswaja Powodzenia życzę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basilikum 16:55, 10 lip 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Sylwia mam dla Ciebie nasionka tych jajkowych kwiatkow, jak chcesz to daj adres podesle Ci
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Bogdzia 17:55, 10 lip 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Sylwia zaglądam ale nic nie piszę bo ręce opadają . U mojego syna wczoraj 10 drzew wiatr wyrwał też prbolem mają bo nie ma prądu ani łącznosci telekomunikacyjnej ale u Ciebie to juz którys raz w roku, wspólczuję.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies