Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 09:27, 06 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Iwonka napisał(a)
Sylwia, aż się boję pytać, jak ogród po wczorajszym potopie? Wróciliśmy, jestem przerażona, ile wody z nieba wylało...
Fotki z ogrodu piękne!!! Kwiecie jednak broni się samo. Dobrze, że powiększyłaś rabatę, koszenia mniej
Daj znać z owocami Mam kurę dla ciebie

szczerze Ci powiem, ze zgłupieliśmy, cały dzień wczoraj lało, całą noc bardzo lało, a zmieściło się w rowie jak na razie mimo, że przepusty i rów pozamulane. A innym razem 15-20 minut deszczu i pływamy.....
bądź tu mądrym. Emuś z powiększania zadowolony bo mu łatwiej kosiarką manewrować, mnie dojdzie plewienia, ale może tylko w przyszłym roku, potem rośliny powinny każdy chwast zdusić. Mam za ogrodzeniem morze słoneczników do zdjęć
Owoce może w tym tygodniu, myślę najpóźniej w przyszłym już miękną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Martka 10:38, 06 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Sylwia, słyszę o opadach w Krakowie i od razu biegnę do Twojego wątku, ulga, że nic złego się nie wydarzyło. Pozdrawiam!
Agania 11:26, 06 sie 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Uff to dobrze, może ziemia już więcej przyjmuje i nie jest tak sucho że wszystko spływa ale są miejsca pozalewane koleżankę z pracy podtopiło.
Macham i pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Urszulla 13:27, 06 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21853
Też przyszłam sprawdzić i jestem happy równomierny deszcz tak nie szkodzi, ziemia nadąża nim nasiąknąć- u mnie w ogrodzie w wodzie stoi red baron i werbena patagońska i też są happy a cały dzień szła pompa żeby w domu normalnie życie biegło. Na szczęście zapowiadają przerwę w deszczu od popołudnia na kilka dni.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 13:37, 06 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Martka napisał(a)
Sylwia, słyszę o opadach w Krakowie i od razu biegnę do Twojego wątku, ulga, że nic złego się nie wydarzyło. Pozdrawiam!

My też rano zrobiliśmy uff.... coś się niebo zaczyna przecierać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mirka 13:39, 06 sie 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Właśnie oglądam w tv co tam u was się dzieje masakra to co widzę.
U ciebie spoko to dobrze że tym razem rów nie wylał.
Pozdrawiam
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sylwia_slomc... 13:39, 06 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Agania napisał(a)
Uff to dobrze, może ziemia już więcej przyjmuje i nie jest tak sucho że wszystko spływa ale są miejsca pozalewane koleżankę z pracy podtopiło.
Macham i pozdrawiam

Agatka u nas praktycznie suchej ziemi w tym sezonie nie było, prawie codziennie pada, jedynie kilka dni może nie padało w lecie, a tak to jak nie w dzień to w nocy, nie miało kiedy wyschnąć, jak już tom tylko samiutkim wierzchem, ale to tak na dzień dwa, praktycznie nie podlewamy w tym roku. Nawet nowych nasadzeń.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:42, 06 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Urszulla napisał(a)
Też przyszłam sprawdzić i jestem happy równomierny deszcz tak nie szkodzi, ziemia nadąża nim nasiąknąć- u mnie w ogrodzie w wodzie stoi red baron i werbena patagońska i też są happy a cały dzień szła pompa żeby w domu normalnie życie biegło. Na szczęście zapowiadają przerwę w deszczu od popołudnia na kilka dni.

Ula red baron tak wodę lubi??? Nie mogę rozgryźć czemu u mnie słabo przyrasta....
U nas też niektórych pozalewało, nas tym razem nie nie licząc tego, że na mułowisku woda opadowa stoi, ale fali nie było rów pomieścił.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:50, 06 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Mirka napisał(a)
Właśnie oglądam w tv co tam u was się dzieje masakra to co widzę.
U ciebie spoko to dobrze że tym razem rów nie wylał.
Pozdrawiam

Niestety Kraków i okolice znowu utopione
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 14:41, 06 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21853
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ula red baron tak wodę lubi??? Nie mogę rozgryźć czemu u mnie słabo przyrasta....
U nas też niektórych pozalewało, nas tym razem nie nie licząc tego, że na mułowisku woda opadowa stoi, ale fali nie było rów pomieścił.


To muĺowisko może wkurzać

Red baron u mnie w pobudowlanym wapiennym mułe i kamieniach oraz po kosti w wodzie często bywa
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies