Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 19:53, 05 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Pliszka5 napisał(a)
U mnie na skarpie sprawdzała się śnieguliczka Hancock oraz dobrze wyglądała też kocimiętka six hills giant lub gęsto sadzony trzcinnik

Pawełku Asia ma ta skarpę mega wysoką, kilka metrów i prawie pionową, drabinę musi przystawiać żeby móc na niej coś zrobić, a kocimiętka i trzcinnik wymagają cięcia przynajmniej raz w roku.....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 20:03, 05 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sylwia, dwie kury siadają na jajkach i stroszą pióra. Co robić? Zabierać jajka, kury wynosić czy co innego. Bo jak będą siedzieć to jak wtedy jedzą i piją? Jak to się robi?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Juzia 20:15, 05 sie 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38741
sylwia_slomczewska napisał(a)



Obiecane Juzi zdjęcia ślimaków wyłażących przez granice na asfalt z kukurydzy i wędrujące w stronę mojego ogrodu






O masakra!!!
Fosę z piwem musisz zrobić
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Rojodziejowa 20:24, 05 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8612
Juzia napisał(a)


O masakra!!!
Fosę z piwem musisz zrobić


Haha, Juzia rozbrajasz mnie

Już sobie to wyobraziłam - przy takiej fosie to nie tylko ślimaki by leżały...
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Pliszka5 20:49, 05 sie 2021


Dołączył: 14 gru 2020
Posty: 406
Nie widziałem tej skarpy więc troszkę w ciemno pisałem
____________________
Paweł Ogród pod pliszką
ElzbietaFranka 21:01, 05 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13912
Gardenarium napisał(a)
Sylwia, dwie kury siadają na jajkach i stroszą pióra. Co robić? Zabierać jajka, kury wynosić czy co innego. Bo jak będą siedzieć to jak wtedy jedzą i piją? Jak to się robi?




Danusiu pamiętam z domu jak mama robiła.

Kura powinna w domowych warunkach siedzieć na jajach do końca lipca. Siedzi na jajka od 3-4 tygodni. Często jest tak że jej coś odpali i w połowie przestanie siedzieć i trzeba coś z tymi jajami zrobić. Nieraz mam lampa podświetla.
Dlaczego do lipca bo później już jest na wychów kurcząt marną pogoda może być zimno i kurczaczki chorują dostają kataru lub robactwa.
Kurę zdejmujemy z gniazda raz na dzień na ok 10 minut dajemy jeść i pić. Zrobi też kupę. Często po jedzeniu sama wskakuje na swoje gniazdo.
Kiedy jest na wypasie jaja przykrywamy puchem lub słoma. Sama sobie odsunie siano jak wejdzie na gniazdo.
Ja bym zaznaczyła jedno jajko resztę zabierała.

Pozdrawiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:09, 05 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13912
Aż tyle ślimaków toż to plaga jakaś. Jak nie potop to ślimaki. A co u ciebie bażanty robią- przejedzone?

Kapliczki piękne. Widzę, że na sucho robisz obwódki a ja robię podkład z zaprawy cementowej. Po kilku latach tak jakby jej nie było, Ale chwasty nie przerastają taka zaletą.

Sylwia odnośnie odętki odpisałam u siebie.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 21:12, 05 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Dwa tygodnie temu miałam przyjemność pospacerować po łące Gosi. Zachwyciłam się miejscem, usytuowaniem, widokami i tym jak wspaniale Gosia poradziła sobie w tak trudnym terenie. Zapraszam byście mi w tym spacerze potowarzyszyli. Nie wiem czy już ktoś inny pokazywał to miejsce w swoim obiektywie oprócz Małgosi, ale może zobaczycie dzięki zdjęciom to co ja
Mogłabym tam zostać na zawsze
Zapraszam do Bylinowej Łąki
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8099-bylinowa-laka?page=188
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:23, 05 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Gardenarium napisał(a)
Sylwia, dwie kury siadają na jajkach i stroszą pióra. Co robić? Zabierać jajka, kury wynosić czy co innego. Bo jak będą siedzieć to jak wtedy jedzą i piją? Jak to się robi?

Danusiu jeśli chcesz mieć własne kurczątka podłuż pod nie tyle jajek ile kurcząt chcesz mieć( nie mogą być jajka z lodówki)najlepiej podłożyć wszystkie na raz wtedy kurczęta klują się w jednym dniu. Instynkt rodzicielski u niektórych kur jest bardzo silny. Moje trzy kwoczki już przeszło miesiąc siedzą na sztucznym jajku i zejść nie chcą. Normalnie kurczęta wykluwają się po ok 20-22 dniach
Nasza kwoczka wodziła je ok 6 tygodni i potem zaczęła się znowu nosić, ale krótko i znów siadła tym razem na sztucznym jajku. Kwoka jak siedzi na jajkach schodzi z nich rzadko, nasza schodziła raz dziennie dosłownie na dwie minuty żeby zjeść i napić się i biegiem wracała na gniazdo. Teraz jak jestem w ogrodzie wyrzucam kwoczki z jajek i zamykam kurnik, nie mają wyjścia muszą się najeść, może szybciej też zrezygnują z wysiadywania pustych gniazd, bo już dawno pisklęta by się wykluły gdyby jajka były prawdziwe.

Masz miejsce jak kura sama wodzi pisklaki to nie ma problemu teraz jeszcze jest ciepło to do zimy urosną, sztucznej kwoki( lampy nie będą potrzebowały)
Gorzej jak się rozkwoczą kolejne, u mnie teraz siedzą trzy Jak siedzą to jajek nie noszą.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:24, 05 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Juzia napisał(a)


O masakra!!!
Fosę z piwem musisz zrobić

Juzia dla tych ilości co ich mam to browar musiałabym otworzyć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies