Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 21:25, 05 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Rojodziejowa napisał(a)


Haha, Juzia rozbrajasz mnie

Już sobie to wyobraziłam - przy takiej fosie to nie tylko ślimaki by leżały...

I kłopot by mi się rozmnożył
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:25, 05 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Pliszka5 napisał(a)
Nie widziałem tej skarpy więc troszkę w ciemno pisałem

Bardzo trudne miejsce jak ściana...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:30, 05 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
ElzbietaFranka napisał(a)
Aż tyle ślimaków toż to plaga jakaś. Jak nie potop to ślimaki. A co u ciebie bażanty robią- przejedzone?

Kapliczki piękne. Widzę, że na sucho robisz obwódki a ja robię podkład z zaprawy cementowej. Po kilku latach tak jakby jej nie było, Ale chwasty nie przerastają taka zaletą.

Sylwia odnośnie odętki odpisałam u siebie.

Pozdrawiam

Elu na sucho bo u nas często kształty i rozmiar się zmieniają, a tak łatwiej przerobićNie mam prawdziwego trawnika więc u mnie szybciutko tak kostka zarasta koniczyna miętą mleczem i różnymi innymi, kancikować w tym roku nie damy rady, za rok trzeba będzie ostro zakasać rękawy do kantów, albo w zimie jak by jej nie było
ślimaki naniosło z fala powodziową rok temu w tym roku jeszcze doniosło no i się rozmnożyły. Jedzą wszystko dosłownie nawet bulwy ziemniaków.
Idę do Ciebie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Juzia 21:46, 05 sie 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38741
sylwia_slomczewska napisał(a)

Juzia dla tych ilości co ich mam to browar musiałabym otworzyć


A to nie, bo serio nie tylko ślimaki by tam leżały
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
sylwia_slomc... 21:51, 05 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Juzia napisał(a)


A to nie, bo serio nie tylko ślimaki by tam leżały

Granulat musi wystarczyć tylko niektóre fra...ce go nie jedzą, a lezą dalej. Walczę od wiosny. Wiosną były tylko na terenie zalewowym, a teraz mam je już na samej górze i w całej łąceTo inwazja ślizgaczy jest. Kaczka już naumiała się je jeść, nie radzi sobie z większymi jeszcze, ale mniejsze wcina....dobrze, ze przestała się nieść bo by mi się te jajka na ślimakach w gardle cofały O dziwo kaczor nie jest zainteresowany.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
tulucy 23:05, 05 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Jakaś lekarka robi badania naukowe i podobno śluz tych łysoli może być stosowany w leczeniu czerniaka. No i niby są ważnym elementem ekosystemu. I podobno ich populacja znacząco maleje. Ale to mnie i tak do nich nie przekonuje. A zmniejszenia populacji chyba nie widać
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
sylwia_slomc... 23:50, 05 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
tulucy napisał(a)
Jakaś lekarka robi badania naukowe i podobno śluz tych łysoli może być stosowany w leczeniu czerniaka. No i niby są ważnym elementem ekosystemu. I podobno ich populacja znacząco maleje. Ale to mnie i tak do nich nie przekonuje. A zmniejszenia populacji chyba nie widać

W naszym kraju one są najeźdźcą bez wroga naturalnego, jak ćma bukszpanowa, dlatego stają się tak ekspansywne jak nawłoć. W naturalnym środowisku mają pewnie swoich wrogów i dla nich są pokarmem, a u nas nie. Niechby się chociaż do leczenia przydały jak już tyle niszczą....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AniazUroczyska 01:40, 06 sie 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Wstrętne paskudy!
Iwonka 08:16, 06 sie 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Sylwia, aż się boję pytać, jak ogród po wczorajszym potopie? Wróciliśmy, jestem przerażona, ile wody z nieba wylało...
Fotki z ogrodu piękne!!! Kwiecie jednak broni się samo. Dobrze, że powiększyłaś rabatę, koszenia mniej
Daj znać z owocami Mam kurę dla ciebie
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 09:21, 06 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
AniazUroczyska napisał(a)
Wstrętne paskudy!

Noo..
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies