Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 13:18, 15 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Magleska napisał(a)
Sylwuś podziwiam w miarę na bieżąco
fajnie z tą tamą wygląda -taki nowy pokój powstał

i trzymam kciuki ,żeby działało jak należy ,a najlepiej ,żeby się wogóle takie zalewania nie powtórzyły

Buziaki pracusie


Jeszcze będzie dopracowana Madziu chciałabym osiągnąć coś na kształt jak w Biskupinie żeby nie straszyłaTylko u mnie zamiast daszków będą rośliny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:20, 15 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Juzia napisał(a)
Czołem tytani!

Pięknie wysprzątane i jeszcze posadzone i obsiane! Przed samą zimą wrócił wam zapał? Co Ty będziesz robić jak śniegu nasypie?
Albo lepiej nie odpowiadaj


Juzia bo teraz zrobiło się w miarę bezpiecznie powodziowo i jak zrobimy to może choć pół roku pobędzie Zimą musimy obudować ogrodzenie, postawić szklarenkę i jak się uda zedrzeć deski z podłóg w domu Z remontem ruszamy, nudy nie będzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:22, 15 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Rumianka napisał(a)

Sylwia, z zapartym tchem obejrzałam Wasze poczynania...prawdziwa tyrka...Podziwiam za wytrwałość i pomysłowość...Oby tama nie musiała przechodzić żadnych testów.
A żywopłot zimozielony może być z mahonii lub suchodrzewu...jedno i drugie to bardzo wdzięczne rośliny, szczególnie mahonia, bo ma takie błyszczące liście, ładnie kwitnie i owocki dobre na sok lib dla ptaszorków. Na dodatek obcięte gałązki wetknięte w ziemię przyjmują się w 100%.
U mnie jest taka...

O widzisz to jest całkiem fajny pomysł.....jak mi nic innego do głowy nie wpadnie do wiosny to skorzystam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mgduska 14:07, 15 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ja też bardzo lubię mahonie, one maja same zalety, pięknie kwitną (i pachną!), mają ozdobne jagody.

Tempo i rozmach prac macie powalające.

Pada w Polsce bardzo nierównomiernie, ja to lato zaliczam do suchych. Co prawda nie zabrakło nam deszczówki do podlewania, ale to tylko dzięki sprawnemu gromadzeniu. Mogłoby jakoś równiej padać, wszyscy by byli zadowoleni.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Juzia 17:16, 15 lis 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38795
Remoncik.... oł je

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
sylwia_slomc... 17:19, 15 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Mgduska napisał(a)
Ja też bardzo lubię mahonie, one maja same zalety, pięknie kwitną (i pachną!), mają ozdobne jagody.

Tempo i rozmach prac macie powalające.

Pada w Polsce bardzo nierównomiernie, ja to lato zaliczam do suchych. Co prawda nie zabrakło nam deszczówki do podlewania, ale to tylko dzięki sprawnemu gromadzeniu. Mogłoby jakoś równiej padać, wszyscy by byli zadowoleni.

O tak, gdyby tak wszystkim dzieliło po równo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:20, 15 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Juzia napisał(a)
Remoncik.... oł je

Wreszcie Choć gdy pomyślę o jego zakresie to mimo własnej robocizny w większości, gdzieś w połowie remontu pójdziemy z torbami.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Martka 17:40, 15 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Sylwia, obejrzałam relację z ostatnich dni - ależ się działo, ogromne postępy w pracach, czy są odpowiednie słowa, aby opisać Waszą determinację i pracowitość? Podziwiam! Super nowości. Krzesła mają przy czym stać, stół ekstra , przymrozek, koparka, różanka, wzbogacanie gleby i ogród przygotowany na wiosnę, działo się.
Moje warzywniki drewniane z bali sosnowych wytrzymały trzy sezony, czy tama będzie jeszcze wzmocniona deskami? Obawiam się, by tyle Waszej pracy nie poszło w krótkim czasie na marne? Nie przez wodę, a przez rozkład drewna?
sylwia_slomc... 19:07, 15 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Martka napisał(a)
Sylwia, obejrzałam relację z ostatnich dni - ależ się działo, ogromne postępy w pracach, czy są odpowiednie słowa, aby opisać Waszą determinację i pracowitość? Podziwiam! Super nowości. Krzesła mają przy czym stać, stół ekstra , przymrozek, koparka, różanka, wzbogacanie gleby i ogród przygotowany na wiosnę, działo się.
Moje warzywniki drewniane z bali sosnowych wytrzymały trzy sezony, czy tama będzie jeszcze wzmocniona deskami? Obawiam się, by tyle Waszej pracy nie poszło w krótkim czasie na marne? Nie przez wodę, a przez rozkład drewna?

Martuś jeśli się sprawdzi to za parę lat wymienimy bale to nie problem, ważne żeby zadziałało. Koszt bali z odzysku nie jest nie do udźwignięcia co kilka lat. Nasza donica z bali w podwórku ma już pięć lat i jeszcze się trzyma, co dwa lata impregnujemy ją, ze dwa jeszcze powinna dać radę potem trzeba będzie je wymienić pewnie. Gdyby tama 5 lat dała radę to już się będziemy cieszyćNiestety nie wolno mi tam zastosować innych materiałów.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 19:41, 15 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
sylwia_slomczewska napisał(a)



Sylwia, mam wrażenie, że Wasza doba jest rozciągliwa, jakim cudem taki ogrom pracy za Wami. Jesteście niesamowici, gratuluję i podziwiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies