Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 19:32, 12 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Nowy rok i od razu spory problem Jedna ściana tamy ta uszkodzona przez Pana koparkowego pod wpływem mrozu mocno zaczęła się przechylać na zewnątrz jeśli się nie uda solidnie podeprzeć to trzeba będzie rozebrać i zaczynać od początku, a to znaczy, że nie zdążymy zabezpieczyć ogrodu przed kolejną powodzią.... mam ochotę wyć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mirka 20:11, 12 sty 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
sylwia_slomczewska napisał(a)
Nowy rok i od razu spory problem Jedna ściana tamy ta uszkodzona przez Pana koparkowego pod wpływem mrozu mocno zaczęła się przechylać na zewnątrz jeśli się nie uda solidnie podeprzeć to trzeba będzie rozebrać i zaczynać od początku, a to znaczy, że nie zdążymy zabezpieczyć ogrodu przed kolejną powodzią.... mam ochotę wyć

O ja cie Sylwia jak nie urok to przemarsz wojsk.
Obyście zdążyli naprawić trzymam kciuki.
Miejmy nadzieję że ten rok będzie pogodowe spokojny.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sylwia_slomc... 20:15, 12 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Mirka napisał(a)

O ja cie Sylwia jak nie urok to przemarsz wojsk.
Obyście zdążyli naprawić trzymam kciuki.
Miejmy nadzieję że ten rok będzie pogodowe spokojny.

Nieuwaga osoby obsługującej ciężki sprzęt może się okazać dramatyczna w skutkach... Trzy miesiące budowaliśmy tą tamę... jeszcze nie skończone, a już zepsute, nawet nie chcę myśleć o zaczynaniu od nowa...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mirka 20:24, 12 sty 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
sylwia_slomczewska napisał(a)

Nieuwaga osoby obsługującej ciężki sprzęt może się okazać dramatyczna w skutkach... Trzy miesiące budowaliśmy tą tamę... jeszcze nie skończone, a już zepsute, nawet nie chcę myśleć o zaczynaniu od nowa...

Wiem coś o tym.
Pan nam drzewo do kominka wieczorem przywiózł i jak cofał to walnął w belkę podtrzymującą dach a na niej jest rynna i ją uszkodził.
Strach się bać takich ludzi.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Magleska 20:53, 12 sty 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Sylwuś na bieżąco jestem u Ciebie choć nie piszę ,jeszcze trochę trwam w zimowym śnie


Zimowe kadry przepiękna ,Leoś zadowolony ,ptaszarnia w wolierze też widać ,że ma u Was dobrze
jak się dogadują Lara z Leosiem ?


bardzo współczuję przepraw z nową tamą -mam nadzieję ,że obędzie się bez rozbierania ech .....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 22:50, 12 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Mirka napisał(a)

Wiem coś o tym.
Pan nam drzewo do kominka wieczorem przywiózł i jak cofał to walnął w belkę podtrzymującą dach a na niej jest rynna i ją uszkodził.
Strach się bać takich ludzi.

No właśnie...przez nieuwagę innych mamy straty. Sąsiadka jak działkę ogrodziła i przyjechał sąsiad żeby Jej uprawić ziemię pod ogród to tak wjeżdżał, że z jednej strony całą siatkę stargał i bramę zniszczył. Dodatkowe koszty, nerwy i kolejny wysiłek włożony by naprawić. Nie wiem jak to się u nas skończy, mam nadzieję, ze nie trzeba będzie rozebrać i robić od nowa, ale jak mróz puści to nie wiem czy się nie przewróci cały jeden bok. Wcześniej nie podeprzemy bo zamarznięte i nie ma jak kopać.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasiek 22:54, 12 sty 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Nie wierze normalnie
____________________
Bawarka
sylwia_slomc... 22:57, 12 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Magleska napisał(a)
Sylwuś na bieżąco jestem u Ciebie choć nie piszę ,jeszcze trochę trwam w zimowym śnie


Zimowe kadry przepiękna ,Leoś zadowolony ,ptaszarnia w wolierze też widać ,że ma u Was dobrze
jak się dogadują Lara z Leosiem ?


bardzo współczuję przepraw z nową tamą -mam nadzieję ,że obędzie się bez rozbierania ech .....

Co innego masz teraz na głowie Trzymam kciuki by dobrze było
U nas się rok felernie zaczął. Zaraz po Świętach złapaliśmy zarazę, na szczęście wszystko dobrze, zaszczepieni byliśmy, tyle, że do pełni sił jeszcze trudno wrócić. Emuś musi zmienić pracę bo firma gdzie pracował padła, a teraz jeszcze problem z tamą.....sporo jak na dwa tygodnie .....oby reszta już była spokojna bo nie widzę tego gdyby cały rok miał być taki
Jutro geodeta oby poszło sprawnie....

Lara i Leoś tolerancja pod naszą kontrolą, na razie na więcej czasu nie było, ale rokują całkiem nieźle.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:58, 12 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Kasiek napisał(a)
Nie wierze normalnie

Ja też ... to nie pierwsze takie mrozy, wcześniej było ok, a dziś jak zaszłam to mnie czarna rozpacz ogarnęła, jest źle i nie wiem czy uda się by było dobrze.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasiek 23:04, 12 sty 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja też ... to nie pierwsze takie mrozy, wcześniej było ok, a dziś jak zaszłam to mnie czarna rozpacz ogarnęła, jest źle i nie wiem czy uda się by było dobrze.


Sily Wam zycze, chociaz wiem ze po tej chorobie to z nia kiepsko...
Sily i wytrwalosci.
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies