Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

zawitka 10:09, 12 sty 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
Czy zima jest piękna -----to jest pytanie -----chcesz odpowiedzi---- zajrzyj do Sylwi to ją znajdziesz .Cudownie !!!
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
sylwia_slomc... 10:42, 12 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
zawitka napisał(a)
Czy zima jest piękna -----to jest pytanie -----chcesz odpowiedzi---- zajrzyj do Sylwi to ją znajdziesz .Cudownie !!!

Ale tylko taka, która jest na biało...bo ta błotna, chlapowata to jest obrzydliwa dla mnie Brakuje mi słońca co się skrzy na mrozie...jeszcze tej zimy takiego dnia nie mieliśmy...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
malgorzata_s... 11:27, 12 sty 2022


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Piękne fotki. U mnie troszkę więcej śniegu ale nie mam takiej panoramy i przestrzeni.Cudnie.Buziak.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
sylwia_slomc... 11:30, 12 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Piękne fotki. U mnie troszkę więcej śniegu ale nie mam takiej panoramy i przestrzeni.Cudnie.Buziak.

U nas już dzisiaj śniegu nie ma, ale mróz pozostał. Ponoć ocieplenie i wiatry nadciągają... nie lubię zimowych wichur jakieś takie mroczne mi się wydają i mają spory pęd.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pliszka5 14:12, 12 sty 2022


Dołączył: 14 gru 2020
Posty: 406
Pięknego masz mamutowca mój jest biedniejszy e może teraz w tym sezonie się ogarnie dostał więcej światła bo wycięliśmy wierzbe
____________________
Paweł Ogród pod pliszką
sylwia_slomc... 15:58, 12 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Pliszka5 napisał(a)
Pięknego masz mamutowca mój jest biedniejszy e może teraz w tym sezonie się ogarnie dostał więcej światła bo wycięliśmy wierzbe

Pierwszą zimę go nie opatuliliśmy, mam nadzieję, że już da radę sam. Z naszych obserwacji potrzebuje sporo wody jak metasekwoja. Może ta wierzba mu zabierała bo wierzba to pijus ogromny.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 17:01, 12 sty 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
sylwia_slomczewska napisał(a)


Fajny zwierzak .

Cudne te oszronione widoki, chyba nawet ładniejsze, niż ze śniegiem .

Sylwia, a mączkę to rozsypujesz na rabatach, czy dajesz do dołków podczas sadzenia?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Pliszka5 17:10, 12 sty 2022


Dołączył: 14 gru 2020
Posty: 406
sylwia_slomczewska napisał(a)

Pierwszą zimę go nie opatuliliśmy, mam nadzieję, że już da radę sam. Z naszych obserwacji potrzebuje sporo wody jak metasekwoja. Może ta wierzba mu zabierała bo wierzba to pijus ogromny.

Mój rośnie bez okrywania też tak myślę że ona mu zabierała wilgoć ale już poszła do pieca i jeszcze wiosną będę wykopywał miskanty memory które też rosną dość blisko niego by miał więcej przestrzeni tylko dla siebie
____________________
Paweł Ogród pod pliszką
sylwia_slomc... 18:17, 12 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Agatorek napisał(a)


Fajny zwierzak .

Cudne te oszronione widoki, chyba nawet ładniejsze, niż ze śniegiem .

Sylwia, a mączkę to rozsypujesz na rabatach, czy dajesz do dołków podczas sadzenia?

Zwierzak już się sypie niestety
Mączkę rozsypuje po rabatach , ale tylko tam gdzie kwasolubów nie mam bo ona zmienia ph na zasadowe.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:19, 12 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Pliszka5 napisał(a)

Mój rośnie bez okrywania też tak myślę że ona mu zabierała wilgoć ale już poszła do pieca i jeszcze wiosną będę wykopywał miskanty memory które też rosną dość blisko niego by miał więcej przestrzeni tylko dla siebie

Mój rośnie na brzegu łąki kwietnej, w sezonie też go trawy zasłaniają, ale to do czasu bo on je przerośnie i to bardzo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies