Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Anda 12:46, 14 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Sylwia, doczytałam o probemach. Bardzo współczuje sytuacji z tamą, zarazy (dobrze, że lekko przeszliście) i całe szczęście, że choc geodeta porządnie zmierzył i na Waszą korzyść.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eda 17:34, 14 sty 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:37, 14 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
malgorzatakarpacz napisał(a)
Och Sylwio--tą samą sytuację miałam ja z swoją sasiadką-18cm.Zachowywała się jak opętana chciała sama wymierzać sprawiedliwość w prostacki sposób.Zamówiłam mierniczych chcąc sprawę prawidłowo i ostatecznie załatwić--prawda okazała się brutalna to ona musi dwa słupy ogrodzeniowe przestawic bo posadowila na mojej działce-post faktum mina zachłannej sąsiadki bezcenna,słowa przepraszm nie usłyszałam.
Kultowe-"Każmirz 3-y palcy"-ciągle żywe w Polskim Narodzie.

Przykre takie sytuacje międzysąsiedzkie, niestety masz rację z tym przysłowiem.
Ja mam nadzieje, że nauczka była na tyle bolesna, że się wszystkie problemy i pretensje z palca wyssane skończą
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:39, 14 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Anda napisał(a)
Sylwia, doczytałam o probemach. Bardzo współczuje sytuacji z tamą, zarazy (dobrze, że lekko przeszliście) i całe szczęście, że choc geodeta porządnie zmierzył i na Waszą korzyść.

Ewo raz za czas musi się coś dobrego trafić bo by człek przestał chęć do życia mieć gdyby go tylko po doopie kopałoTak i nam się trafiło coś niespodziewanie się udało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:40, 14 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
eda napisał(a)

Śmieszko Ty moja kochana
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
jolanka 18:49, 14 sty 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Super wyszło z sąsiadami. Niektórym tylko „naocznie” trzeba pokazywać jacy są a powinno wystarczyć tylko własne lustro.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Rumianka 18:50, 14 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Sylwia, nie Ty jedna z tymi ...trzema palcami...Pawlaka i Kargula U mnie też to samo.... Sąsiedzi winni są nam 10m2 ogrodu przydomowego, niby to niewiele przy dużym areale...Jednak ogród przydomowy mam malutki, po połowie z sąsiadami, z tym, że oni mają "swoją połowę" 400m2, a moja" połowa" to 380m2. Powinniśmy mieć po 390m2. Bardzo "sprawiedliwy" podział, podatek płacę za 390m2 i oni uważają, że wszystko jest w porzadku...Odpuściłam, bo szkoda nerwów...dlatego kupiliśmy działkę samodzielną, by nie bawić się w przepychanki...Jak im mało, to niech się nażrą moim kawałkiem, że tak brzydko skwituję.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
sylwia_slomc... 19:40, 14 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
jolanka napisał(a)
Super wyszło z sąsiadami. Niektórym tylko „naocznie” trzeba pokazywać jacy są a powinno wystarczyć tylko własne lustro.

Wiesz to osoba z tych co to drzazgę u ciebie widzą, ale belki u siebie nie dostrzegają.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:45, 14 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Rumianka napisał(a)
Sylwia, nie Ty jedna z tymi ...trzema palcami...Pawlaka i Kargula U mnie też to samo.... Sąsiedzi winni są nam 10m2 ogrodu przydomowego, niby to niewiele przy dużym areale...Jednak ogród przydomowy mam malutki, po połowie z sąsiadami, z tym, że oni mają "swoją połowę" 400m2, a moja" połowa" to 380m2. Powinniśmy mieć po 390m2. Bardzo "sprawiedliwy" podział, podatek płacę za 390m2 i oni uważają, że wszystko jest w porzadku...Odpuściłam, bo szkoda nerwów...dlatego kupiliśmy działkę samodzielną, by nie bawić się w przepychanki...Jak im mało, to niech się nażrą moim kawałkiem, że tak brzydko skwituję.

Ja gdyby nie słup elektryczny, który i tak mi szerszy wjazd blokuje to może bym tych cm nie odpuściła Im lekko ...dla zasady( za te stałe pretensje o pierdoły)....ale ponieważ i tak nic bym z tego nie miała bo słup jest to po co mam zdrowie szarpać swoje i cudze dla kilkudziesięciu cm.... ja raczej ugodowa jestem jeśli widzę dobrą wolę z drugiej strony. Bo gdy ktoś mi mocno za skórę zalezie to nie odpuszczam nigdy.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Martka 21:46, 14 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Sylwia, trzymam kciuki za tamę, ale jeszcze bardziej za zdrowie i formę - wiem jednak, że potrafisz się "czepiać" pozytywów i czerpać z nich radość, może i tym razem tak będzie. Och, satysfakcja po spotkaniu z geodetą jest ogromna. Niestety, takie chwile "podwiniętego ogona" trwają krótko, słusznie domagasz się pisemnego ustalenia - de facto użyczenia im części Twojej działki w użytkowanie. To powinno być objęte umową moim zdaniem. Życie pokazuje, że pamięć ludzka krótka.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies