Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 19:30, 20 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Urszulla napisał(a)
Będziesz dokarmiać dzikie stado skoro sobie zapamiętały miejsce na przystanek. A dokąd właściwie lecą?

Oczaru zazdroszczę ciemierniki u Ciebie też szybko startują, ale może moje wreszcie pokażą pojedyncze kwiatki bo już 2 sezon jak mi siewki podarowałaś. A ciekawa też jestem czy sklepowy drogi ciemiernik przetrwa zimę.

Widzę że psiaki fajnie się zachowują. Patrząc kiedyś na moje stwierdziłam że psy się lepiej dogadują niż ludzie

Nie wiem Ula, nie zgłębiałam aż tak tematu
Co do psów...w ogóle do zwierząt to masz rację z tym dogadywaniem.
Za ciemierniki trzymam kciuki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 20:32, 20 sty 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kazarki znowu i o dziwo już przyleciały


piękne.
W naturze jeszcze nie widziałem
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 18:06, 21 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Waclaw napisał(a)

piękne.
W naturze jeszcze nie widziałem

Bo one normalnie u nas nie występują w 2018 roku było tylko 9 par zanotowanych. Ale jak przeczytałam, że chcą zezwolić na ich odstrzał w naszym kraju to się wściekłam normalnie. Tłumaczą to tym że będą miejsca lęgowe i siedliska naszym rodzimym odbierać bo są dość agresywne. Nie zauważyłam w nich agresji zachowują się jak normalne gęsi. A już zupełnie nie rozumiem jak 18 sztuk bo jest 9 par zagraża naszym rodzimym.... gdyby ich były setki bądź tysiące to bym może zrozumiała, ale 9 ???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 22:21, 21 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
sylwia_slomczewska napisał(a)

Bo one normalnie u nas nie występują w 2018 roku było tylko 9 par zanotowanych. Ale jak przeczytałam, że chcą zezwolić na ich odstrzał w naszym kraju to się wściekłam normalnie. Tłumaczą to tym że będą miejsca lęgowe i siedliska naszym rodzimym odbierać bo są dość agresywne. Nie zauważyłam w nich agresji zachowują się jak normalne gęsi. A już zupełnie nie rozumiem jak 18 sztuk bo jest 9 par zagraża naszym rodzimym.... gdyby ich były setki bądź tysiące to bym może zrozumiała, ale 9 ???


U nas też zostały zakwalifikowane jako zagrożenie dla naszych dzikich kaczek. W ciągu 5 lat zwiększyły swoją populację o 90 %. Bardzo szybko się rozmnażają.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eda 23:08, 21 sty 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Takich jeszcze nie widziałam
te kropki przykuwają wzrok tak nieswojo się czuję jak na nie patrzę

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Basieksp 23:29, 21 sty 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
Ale jakie ładne są, nawet z tymi kropkami
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:54, 21 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Anda napisał(a)


U nas też zostały zakwalifikowane jako zagrożenie dla naszych dzikich kaczek. W ciągu 5 lat zwiększyły swoją populację o 90 %. Bardzo szybko się rozmnażają.

Ewo u nas ich praktycznie nie ma. Ta para pierwszy raz pojawiła się w ubiegłym roku i teraz też przyleciały tylko te dwie. Migracja gatunków odbywa się od zarania dziejów, nie widzę powodu by człowiek miał się poczuwać do decydowania, które gatunki mogą tu przebywać, a które nie.... jakie mamy prawo aż tak wtrącać się w naturę.....
To nasze wtrącanie we wszystko nie wychodzi na dobre planecie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:55, 21 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
eda napisał(a)
Takich jeszcze nie widziałam
te kropki przykuwają wzrok tak nieswojo się czuję jak na nie patrzę


Ja jako dziecko u babci na łące ( czyli tu gdzie teraz mamy zamulone) gęsi pasałam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:56, 21 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Basieksp napisał(a)
Ale jakie ładne są, nawet z tymi kropkami

Ładne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 12:28, 22 sty 2022


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
O widzę że oczary i ciemierniki sie budza, choć pewnie dziś pod pierzyną już są
Gąski śliczne, widzę że regulacja liczebności została zastąpiona eliminajcą, przykre...
A jak tama? trzyma się?
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies