Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 12:57, 18 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Mirka napisał(a)

Tak Sylwia o te pytałam.
Mam jedną kępę od paru lat i tylko ze trzy kwiatki wypuszcza dlatego pytałam kiedy przesadzić.
Może po kwitnieniu to zrobić do nowego lepszego dołka.
A i jeszcze one rosną przy jałowca to może dlatego tak kiepsko co?
U ciebie tak pięknie rosną

Jak będziesz wysadzać po kwitnieniu to ją podziel od razu przynajmniej na trzy, ocenisz od razu wielkość i zdrowotność bulw. Jałowce im mogą wodę zabierać. Dołków nie przygotowywałabym jakoś specjalnie, ja sadziłam w grunt rodzimy, nie przeszkadza im gliniasta gleba. Wiosną jak będą startować podsyp dookoła, ale nie bezpośrednio przy kępie obornikiem granulowanym końskim lub owczym, możesz jesienią jak masz dać troszkę popiołu i to tyle co moje dostają. Kwiatów jest dużo bo roślin jest dużo. Każda kępa ma liczy ok 50-60 szt, a kęp jest coś koło 18 sztuk tej odmiany wsadzonePo trzy kępy w rzędzie na szerokości rabaty.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mirka 13:17, 18 maj 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
sylwia_slomczewska napisał(a)

Jak będziesz wysadzać po kwitnieniu to ją podziel od razu przynajmniej na trzy, ocenisz od razu wielkość i zdrowotność bulw. Jałowce im mogą wodę zabierać. Dołków nie przygotowywałabym jakoś specjalnie, ja sadziłam w grunt rodzimy, nie przeszkadza im gliniasta gleba. Wiosną jak będą startować podsyp dookoła, ale nie bezpośrednio przy kępie obornikiem granulowanym końskim lub owczym, możesz jesienią jak masz dać troszkę popiołu i to tyle co moje dostają. Kwiatów jest dużo bo roślin jest dużo. Każda kępa ma liczy ok 50-60 szt, a kęp jest coś koło 18 sztuk tej odmiany wsadzonePo trzy kępy w rzędzie na szerokości rabaty.

Dzięki Sylwia za rady na pewno tak zrobię
U mnie piaszczysta ziemia dlatego chciałam dać dobroci do dołka.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sylwia_slomc... 13:44, 18 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Jak piaszczysta to dobrze by było gliniastej dołożyć, albo obornika bydlęcego żeby zwięzłość poprawić. Piaszczysta nie trzyma dobrze wilgoci i składników pokarmowych...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:48, 18 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Zakwitło mi geranium popularnie zwane anginka
Zakwitło bo się poczuło mega zagrożone, w zimie omal nie przemarzły, a teraz ma suszę bo zapominam podlać i nieraz dwa trzy tygodnie bez wody. Powinnam się wstydzić, ale przyznaję, że chciałam je zamordować
A ono kwitnie

I te kwiatki całkiem ładne, babci nigdy nie zakwitło.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:51, 18 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Nastawiłam w końcu lotosy od Kasi


Dwa nasionka dałam Abiko, może się u Niej uda gdyby u mnie nie poszło.
U mnie dwa pływają reszta na dnie. Trzymajcie kciuki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:56, 18 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
A te moje dwie bidy posadziłam w nieczynnym akwarium syna, zobaczymy co dalej będzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 14:19, 18 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
Nigdy anginka u mnie nie kwitła, super! Uznałam, że to po prostu zielony kwiat teraz będzie narażona na moje oczekiwania
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Agatorek 21:55, 18 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
sylwia_slomczewska napisał(a)

Kobieto ciemiernik, ten którego siewki Ci wysłałamMówiłam zostaw mu dużo miejsca




Najwyżej przesadzę te białe, co rosną obok
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 00:09, 19 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Kordina napisał(a)
Nigdy anginka u mnie nie kwitła, super! Uznałam, że to po prostu zielony kwiat teraz będzie narażona na moje oczekiwania

Ja widzę drugi raz, ale ta prócz tego, że kwitnie to praktycznie straszy suchym bo ją prawie zasuszyłam: P
Ale moja druga babcia wiele lat temu miała ogromną i calutką obsypaną kwiatuszkami, stąd wiedziałam, że kwitnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:10, 19 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Agatorek napisał(a)




Najwyżej przesadzę te białe, co rosną obok

Ha ha ha
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies