Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 21:51, 30 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Dragonka napisał(a)
Sylwia, u Ciebie jakby na drożdżach rosły..piękne masz te rodki, ja cały czas się nad nimi zastanawiam, czy dadzą radę u mnie

Orliki zauważyłam od razu- one są jak biżuteria, przyciągają wzrok natychmiast. Masz ich całe mnóstwo, liczę, że i mnie się wysieją. A czy one powtarzają cechy rośliny matecznej, czy za rok możesz tam mieć inne kolory z nich?

Twoja montana już kwitnie? Kupiłam w zeszłym roku taką małą sadzonkę, lichutka, ale może jak się ukorzeni i u mnie ruszy. Kwiaty ma piękne, no i czytałam, że szybko dość rośnie, przesłoniłaby mi brzydkiego blaszaka.

Dołączam się do pochwał ściany- kawał roboty, pracusie z Was i do tego jacy zdolni

Rodkom jak odpowiednio miejsce przygotujesz i zadbasz o wodę to nie ma problemów, warunek przy sadzeniu jeden, rozluźnić korzenie i nie sadzić głębiej niż w doniczce rosły.
Z Orlikami to loteria bo się między sobą zapylają i tworzą mixy faktur i kolorów, jedne siewki powtarzają cechy inne są zupełnie nowe w zależności jak się zapyliły
Montana jak złapie rośnie w ekspresowym tempie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:53, 30 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Nowa12 napisał(a)
Ale ci wszystko bujnie kwitnie. Ten rok jednak służy kwitnieniu.

A to zależy od rośliny, jabłonki rajskie migiem przekwitały, czosnki teraz też, długo kwitną lilaki i wisterie w tym sezonie, no i rodki też.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:53, 30 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Agatorek napisał(a)


Jak w dżungli

Zdjęcia rodków też zachwycają, kolory bajeczne

Bo do irgi w tym sezonie z cięciem jeszcze nie dotarłam Ptaki z tego buszu zadowolone
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Napia 22:13, 30 maj 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Pięknie kwitnie ci montana, moja ma kilka lat i w tym roku nie zakwitła w ogóle. Czyli jednak miejscówka jej nie pasuje, szkoda. U Ciebie powojniki wyglądają prześlicznie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
sylwia_slomc... 22:18, 30 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
vita napisał(a)
Nagroda za przeciwności pogodowe, z bonusem Niesamowita bujność i tyle kwiecia. Zwalniacie czasami?

Czasami....zwolnilibyśmy więcej gdyby nie te muły, które trzeba okiełznać. Marzę by przyszło z dziesięć lat bez powodzi....wszystko byśmy doprowadzili do wyglądu, a tak to nie wiadomo za którą robotę najpierw łapać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:19, 30 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Napia napisał(a)
Pięknie kwitnie ci montana, moja ma kilka lat i w tym roku nie zakwitła w ogóle. Czyli jednak miejscówka jej nie pasuje, szkoda. U Ciebie powojniki wyglądają prześlicznie

Agnieszko, a spróbuj podsypać ją ciut granulowanym obornikiem, może za rok da czadu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ewsyg 22:33, 30 maj 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Sylwia, u Cienie zawsze można dowiedzieć się czegoś pożytecznego i jest na co popatrzeć. Masz dużą różnorodność roślin.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
sylwia_slomc... 23:19, 30 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
ewsyg napisał(a)
Sylwia, u Cienie zawsze można dowiedzieć się czegoś pożytecznego i jest na co popatrzeć. Masz dużą różnorodność roślin.

Miło mi jeśli się Komuś te moje wypociny przydają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
basia3012 23:31, 30 maj 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9548
Sylwia, pięknie jest. Rodki cudne, co jeden to piękniejszy. Montana szaleje. Prze-pię-knie.
A ściana z cegłą i drewnem super. Zdolniachy.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
sylwia_slomc... 10:03, 31 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
basia3012 napisał(a)
Sylwia, pięknie jest. Rodki cudne, co jeden to piękniejszy. Montana szaleje. Prze-pię-knie.
A ściana z cegłą i drewnem super. Zdolniachy.

Dzięki Basiu dziś mam plan ta cegłę zaimpregnować
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies