Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 21:54, 31 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Kordina napisał(a)
Tak kocanka curry, miałam taką w przyprawowym, ale mi zginęła po zimie.

Czyli do rosołu bezpiecznie mogę dać?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:55, 31 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
mirkaka napisał(a)


sielsko, anielsko

Trochę tak, w zależności od części ogrodu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 22:35, 31 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751
sylwia_slomczewska napisał(a)

Czyli do rosołu bezpiecznie mogę dać?


Jasne nie tylko przyprawa, ale i niezłe ziółko, tu chyba najkrócej i konkretnie:

https://muratordom.pl/ogrod/rosliny/helichrysum-tall-curry-kocanka-curry-jak-stosowac-te-rosline-przyprawowa-aa-nB2e-Qjea-JqeE.html
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
sylwia_slomc... 22:50, 31 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Kordina napisał(a)


Jasne nie tylko przyprawa, ale i niezłe ziółko, tu chyba najkrócej i konkretnie:

https://muratordom.pl/ogrod/rosliny/helichrysum-tall-curry-kocanka-curry-jak-stosowac-te-rosline-przyprawowa-aa-nB2e-Qjea-JqeE.html

Dzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mrokasia 15:44, 01 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18158
Sylwia, w sprawie zawilców - ja myślę, że te moje akurat spokojnie dałyby radę w łące (o ile nie masz tam jakiś wysokich roślin/traw), u mnie w dwa sezony zajęły dość szczelnie 2 metry kwadratowe wrastając we wszystko. A zaczęło się od 1 kępki...
Tylko z wysłaniem byłby chyba kłopot... Bo ja te zawilce wyplewiłam z tej rabaty i teraz widzę, że odrastają. Ale to malizny, mogłabym spróbować je jakoś z mini-bryłką ziemi wyjąć ale nie wiem czy dam radę. Wsadzić do jakiegoś plastikowego pojemniczka... Paczkomat masz możliwość odebrać? Joli proponowałam bo ona mieszka niedaleko mnie więc wiesz - w ciągu 2 godzin byłyby znowu w ziemi...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sylwia_slomc... 22:08, 01 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
mrokasia napisał(a)
Sylwia, w sprawie zawilców - ja myślę, że te moje akurat spokojnie dałyby radę w łące (o ile nie masz tam jakiś wysokich roślin/traw), u mnie w dwa sezony zajęły dość szczelnie 2 metry kwadratowe wrastając we wszystko. A zaczęło się od 1 kępki...
Tylko z wysłaniem byłby chyba kłopot... Bo ja te zawilce wyplewiłam z tej rabaty i teraz widzę, że odrastają. Ale to malizny, mogłabym spróbować je jakoś z mini-bryłką ziemi wyjąć ale nie wiem czy dam radę. Wsadzić do jakiegoś plastikowego pojemniczka... Paczkomat masz możliwość odebrać? Joli proponowałam bo ona mieszka niedaleko mnie więc wiesz - w ciągu 2 godzin byłyby znowu w ziemi...

Kasiu, a nie dałoby rady wysadzić ich do jakiejś małej doniczki i niechby sobie w niej się ukorzeniały do września, a we wrześniu wysłać? Kurier mi do domu dostarczy, ja koszty pokryjęCzy to by był duży kłopot dla Ciebie? bo u mnie w tej chwili jest taka susza, że nie jestem w stanie łopaty wbić w ziemię, od dwóch i pół miesiąca tylko dwa razy była mała mżawka
Latamy z konewkami, wężem i lejemy, ale rośliny i tak mdleją, a chwast rośnie, jemu susza nie przeszkadza. Mam spore obawy, że wszystko co w tym roku w łąkę posadziłam uschnie, bo nie ukorzenione jeszcze, a z odnalezieniem problem... co znajdę to dostaje wody, a reszta pewnie padnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mrokasia 22:26, 01 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18158
Ok, spróbuję wykopać, wsadzić do doniczki i przetrzymać . Może się uda i nie padną.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sylwia_slomc... 22:34, 01 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
mrokasia napisał(a)
Ok, spróbuję wykopać, wsadzić do doniczki i przetrzymać . Może się uda i nie padną.

Dzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Napia 13:59, 02 cze 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Też miałam kiedyś curry, ale nie przetrwała zimy. Trzymam kciuki, by udało się ją przetrzymać zima w doniczce.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Martka 14:52, 02 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
sylwia_slomczewska napisał(a)


Kolory na lewo, prawo i na górze jeszcze Ogród pełen niespodzianek, pooglądałam, nadziwiłam się. Ściana super wyszła, nie marnujecie czasu Czytam o suszy? Nadal nic? Na Mazowszu ostatnio bardzo dużo wody spadło, mam pełne wszystkie zbiorniki, mokrą ziemię. Trzymam kciuki za łagodne opady nad Waszym ogrodem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies