Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 09:55, 22 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Agatorek napisał(a)
Trochę jak kameleon

Z tego co piszesz, to warzywka całkiem nieźle Ci powschodziły . I widzę, że znów budowlanka na tapecie. Ty to jesteś człowiek- orkiestra . Żadnej pracy się nie boisz

Faza przekwitu tak wygląda.
Niektóre warzywa super, korzeniowych w tym sezonie poza rzodkwią nie mam wcale nie urosły bo mrówki zrobiły pod nimi mrowiska.
Budowlanka cały czas na tapecie i pewnie przez najbliższe lata tak będzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:04, 22 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Gosialuk napisał(a)
Nadrobiłam. Lecisz jak torpeda.
Dobrze, że w łące tyle kwitnie przy tak niesprzyjającej pogodzie. W przyszłym roku można liczyć na więcej. Hortensje wielkie, czasem widuję w ogródkach takie okazy dwumetrowe i się zachwycam nimi.
Z remontem, to wiadomo że specjalistę masz.

Mnie się wydaje, że w tym sezonie wątek pełza, nawet myślałam czy nie zawiesić z braku czasu. Nie mam kiedy fotek wrzucać, a tekst pisany nie każdy lubi...
Więcej u nas w tym sezonie remontowo niż ogrodowo...
Do tego załamkę mam jak widzę, że miejsca, zrobione na czyściutko po trzech tygodniach wyglądają od nowa jakbym nic nie robiła, albo jeszcze gorzej Nie daj Boże ruszyć ziemię, tabuny chwastu, głównie nawłoci od razu wschodzą
Na łąkę patrzę i się zastanawiam do jakiego etapu z czasem uda się doprowadzić. Nawłoci, której było malutko przez pierwsze pół roku teraz jest masa, a rok w rok wyrywamy do zera. Wrotycz zaczyna być drugi w kolejce, tego jeszcze trudniej z korzeniem wyrwać, trzcinnik piaskowy też już w kilku miejscach w sporych plamach.... ale są też rośliny, które widzę, że nawet w suszy sobie radzą. Werbena hastata i anafalis świetnie dały radę, niektóre chabry wieloletnie też zaczynają się siać i dziki dziurawiec i krwawniki. Musze bardziej aktualne fotki pokazać, ale nie wiem kiedy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gogo 20:28, 22 sie 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Patrzę i oczom nie wierzę, Wy właściwie nie remontujecie, ale budujecie.
I to niesamowicie profesjonalnie, wielkie brawa

Ach, zjadłabym takie ziemniaczki z masełkiem i koperkiem i do picia kefir lub jogurt, pychota światowa

Ciekawa jestem tej bawełny indyjskiej, pokazuj co z nią dalej się dzieje.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
roma2 20:37, 22 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Cześć Sylwuś. Ty nic nie zawieszaj. Nie wszyscy oglądają same obrazki. Jest sporo czytających . Mam nadzieję, że u Was spokojnie. Opole i okolice pływają. U mnie na wsi piach, to spokojnie. Choć dwie brzozy mi w piątek złamało. zawierucha była straszna. Ale jakieś 10 cm od ziemi połamane. Obejrzałam i tam coś ewidentnie się wcześniej zalęgło. Dlatego były słabe. Buziaki!!!!
____________________
Komendówka
Basieksp 21:49, 22 sie 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10236
Macie mega naładowane baterie naprawdę dużo pracy wkładacie w remont no i ogród, wiadomo na ziemniaki u siebie nie mam miejsca, a zrobiłaś chrapkę na nie a ogórki w tym roku dużo osób narzeka, ja coś tam zbieram ale za dużo ich nie będzie, mimo podlewania, ten żar zrobił swoje, no trudno, za to pomidory są ładne
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:24, 22 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
gogo napisał(a)
Patrzę i oczom nie wierzę, Wy właściwie nie remontujecie, ale budujecie.
I to niesamowicie profesjonalnie, wielkie brawa

Ach, zjadłabym takie ziemniaczki z masełkiem i koperkiem i do picia kefir lub jogurt, pychota światowa

Ciekawa jestem tej bawełny indyjskiej, pokazuj co z nią dalej się dzieje.

Budynek jest w takim stanie, że taniej byłoby wyburzyć i postawić nowy( mniej nerwów by nas to kosztowało, a tak to co krok niespodzianka czyha ) ale nie wolno więc remontujemy stary i przebudujemy stodołę na dom. Troszkę się na tym znamy
Koperku nie miałam nie było, ale fasolka do ziemniaczków jak najbardziej
Bawełna na razie przekwitła, chyba przez zmianę miejsca zamieszkania
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:27, 22 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
roma2 napisał(a)
Cześć Sylwuś. Ty nic nie zawieszaj. Nie wszyscy oglądają same obrazki. Jest sporo czytających . Mam nadzieję, że u Was spokojnie. Opole i okolice pływają. U mnie na wsi piach, to spokojnie. Choć dwie brzozy mi w piątek złamało. zawierucha była straszna. Ale jakieś 10 cm od ziemi połamane. Obejrzałam i tam coś ewidentnie się wcześniej zalęgło. Dlatego były słabe. Buziaki!!!!

Oj takie ładne już brzózki były Obejrzyj koniecznie pozostałe...
U nas w tej chwili burze dookoła, nas na razie obchodzi bokami.
Pocieszyłaś mnie, bo fotek nawet mam sporo tylko mocno nie czasowa się zrobiłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:30, 22 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Basieksp napisał(a)
Macie mega naładowane baterie naprawdę dużo pracy wkładacie w remont no i ogród, wiadomo na ziemniaki u siebie nie mam miejsca, a zrobiłaś chrapkę na nie a ogórki w tym roku dużo osób narzeka, ja coś tam zbieram ale za dużo ich nie będzie, mimo podlewania, ten żar zrobił swoje, no trudno, za to pomidory są ładne

Już praktycznie po ogórkach, a u taty pomidory też kończą. Za to rośnie co innegoZiemniaki można posadzić w wiaderku lub worku takim czym wyższy tym lepszym, trzeba tylko w miarę wzrostu dosypywać ziemi, i podlewać, ponoć spore plony tą metodą się osiąga przy minimum miejsca
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:35, 22 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Coś by jednak pasowało pokazać dla okraszenia pismaJeśli mi burza netu nie wyłączy...


kaliny w koralach

udało mi się wreszcie jakieś dwa tygodnie temu ostrzyc wierzby hakuro ... prawie pół roku za późno do nich dotarłam


więcej ciachnięte niż zostawione bo tak przez ten czas porosły

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:39, 22 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
tu druga

i to co z niej zdjęłam

trawniczek wschodził, choc mocno nierówno, pod brzozami nie chce

spam hortensjowy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies