Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 14:39, 19 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Dostałam dzisiaj bawełnę indyjską, ktoś ma doświadczenia z uprawą?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 16:10, 19 sie 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
sylwia_slomczewska napisał(a)
To prawda, a ja do tego z tych co stoją i przyglądają się wnikliwie dopytując o szczegóły( o ile nie mogę pomóc lub robić coś innego), mogła by ekipa nie wytrzymać Bo Emuś już jest przyzwyczajony


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Martka 16:18, 19 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Sylwia, gratulacje!!!!!! To jest kawał roboty, wyobrażam sobie, jaka satysfakcja! Tynki i gotowe?! Można „wykańczać” Żadna ekipa by nie dogodziła takim pracusiom
sylwia_slomc... 00:08, 20 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Martka napisał(a)
Sylwia, gratulacje!!!!!! To jest kawał roboty, wyobrażam sobie, jaka satysfakcja! Tynki i gotowe?! Można „wykańczać” Żadna ekipa by nie dogodziła takim pracusiom

Prąd rozciągnięty, uff to za nami już dwa pomieszczeniaWczoraj i dziś wyrywaliśmy futrynę i montowaliśmy nadproża. Mocno logistykę trzeba było włączyć bo bo ściany to lany haś czyli żużel co się sypie mocno i ledwie trzyma, a akurat nad ta futryna oparta belka na której opiera się pionowa trzymająca dach. Mogło się złożyć jak domek z kart, ale wymyśliliśmy i się udałoFotki kiedyś jak znowu zgramJa jeszcze skuwałam odparzone tynki i sprzątnęłam gruz do worków. Jutro jeśli się uda będziemy montować belki. czyli etap kiedy już będzie tylko lepiej wyglądało Ten etap lubię
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:17, 20 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Wykopałam dzisiaj trzy rządeczki ziemniaków. Po pięć w rządek było posadzone. Ukopałam trzy pełne wiadra pięknych ziemniakówZe dwadzieścia obiadków będzie, a jeszcze mam do wykopania jeden rządek, ale już o wiele dłuższy bo po szerokości warzywnika, liczę na drugie tyle
W tym roku sezon jest ziemniaczany, a jakie smaczne, mniam
Fasolkę szparagową po zbiorach nie zdążyłam wyrwać, jak poszłam wyrywać trzy tygodnie temu okazało się, ze ponownie kwitnie, żal mi było, zostawiłam i obecnie już drugi zbiór z tego drugiego rzutu kwitnienia zebrałam, a jeszcze są zawiązane i nadal kwitnie Podobnie z groszkiem cukrowym, po oberwaniu strączków prawie zasechł, też nie zdążyłam wyrwać, od korzenia wypuścił nowe pędy i kwitnie ponownieCukinia też rodzi ładnie, ogórki za to szybko słońce przypaliło, choroba złapała, cos tam jeszcze kwitnie i się wiąże, ale czy urosną to nie jestem pewna bo liście już żółte. Marchwi nie będzie bo mrówki zjadły, pietruszka udała się tylko naciowa, ładnie porosły selery, rzodkiew i buraki, choć te chorują. Drugi siew koperku i fasolki powschodził, rzodkiewka marnie, sałata z całej torebki wzeszła jedna
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Liviaa 02:07, 20 sie 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Cześć wpadłam z rewizytą
Ależ się tu dzieje. Super
trochę pobieżnie przejrzałam Twoje wątki, przyznaję się bez bicia, bo to naprawdę potężne tomiszcza ale już to wystarczy, żeby powiedzieć: chylę czoła..
Niesamowitą pracę włożyliście w ten ogród, nawet nie można sobie tego wyobrazić... i ile nadal wkładacie, ile fajnych pomysłów ( brawa za domek z budkami na ścianie), a teraz jeszcze remont własnymi siłami... no tytani pracy, po prostu.
A Wasz ogród to prawdziwa oaza na pustyni,jest taki zupełnie inny, ma klimat..
Najpiękniejsza jest tu jesień, naprawdę urzekająca.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
jak powstaje ogródek u livii
sylwia_slomc... 07:27, 20 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Liviaa napisał(a)
Cześć wpadłam z rewizytą
Ależ się tu dzieje. Super
trochę pobieżnie przejrzałam Twoje wątki, przyznaję się bez bicia, bo to naprawdę potężne tomiszcza ale już to wystarczy, żeby powiedzieć: chylę czoła..
Niesamowitą pracę włożyliście w ten ogród, nawet nie można sobie tego wyobrazić... i ile nadal wkładacie, ile fajnych pomysłów ( brawa za domek z budkami na ścianie), a teraz jeszcze remont własnymi siłami... no tytani pracy, po prostu.
A Wasz ogród to prawdziwa oaza na pustyni,jest taki zupełnie inny, ma klimat..
Najpiękniejsza jest tu jesień, naprawdę urzekająca.
Pozdrawiam serdecznie

Jestem w szoku, że nawet pobieżnie chciało Ci się przedzierać przez moje wątki
Wizytówka jest trochę takim zdjęciowym skrótem z tych 8 lat. Kiedy to zleciało to nie wiem. Miło mi Cię powitać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 07:29, 20 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Bawełna po nocy różowa, nie wiem czy to już faza przekwitu czy tak ma
Bo kwiaty wieczorem się pozamykali i zrozowialy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 21:52, 21 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Trochę jak kameleon

Z tego co piszesz, to warzywka całkiem nieźle Ci powschodziły . I widzę, że znów budowlanka na tapecie. Ty to jesteś człowiek- orkiestra . Żadnej pracy się nie boisz
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gosialuk 08:25, 22 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Nadrobiłam. Lecisz jak torpeda.
Dobrze, że w łące tyle kwitnie przy tak niesprzyjającej pogodzie. W przyszłym roku można liczyć na więcej. Hortensje wielkie, czasem widuję w ogródkach takie okazy dwumetrowe i się zachwycam nimi.
Z remontem, to wiadomo że specjalistę masz.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies