Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

ElzbietaFranka 22:13, 14 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14060
sylwia_slomczewska napisał(a)

Dzięki



Sylwia co to za roślina czy to jakaś wodna?
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 23:17, 14 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82518
ElzbietaFranka napisał(a)



Sylwia co to za roślina czy to jakaś wodna?

Bagienno wodnaTo pontederia cordata
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anpi 10:45, 15 wrz 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8227
sylwia_slomczewska napisał(a)

Takie same wnioski wyciągnęłam, przynajmniej południową Polskę opanowała, nie wiem jak reszta kraju, ale u nas jej mnogo
Nie pamiętam już co pokazywałam

Właśnie mnie olśniło, że mogę u siebie w daliach też na paliki doniczki pozakładać Takie nijakie sobie sterczą Pomysł oczywiście dawno znany, ale jakoś o nim zapomniałam.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
rozark 11:57, 15 wrz 2022


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
dobrze do tej doniczki napchać siana, słomy, będzie domek dla skorków, które przecież są pożyteczne
____________________
pozdrowionka
Urszulla 19:18, 15 wrz 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21940
Sylwia, cudne są jesienne widoki przy deszczu trawy szaleją. U mnie rozplenice na dużej rabacie przerosły hortensje, są mi po pas
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 20:55, 16 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82518
anpi napisał(a)

Właśnie mnie olśniło, że mogę u siebie w daliach też na paliki doniczki pozakładać Takie nijakie sobie sterczą Pomysł oczywiście dawno znany, ale jakoś o nim zapomniałam.

Zakładaj, super wyglądają, dodają palikom sznytuŚwietny wyłapywacz ślimaków muszelkowych, chowają się pod nimi, wystarczy podnieść i wybrać, a jak nałożysz do środka słomy to domek dla owadów fajny.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:55, 16 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82518
rozark napisał(a)
dobrze do tej doniczki napchać siana, słomy, będzie domek dla skorków, które przecież są pożyteczne

Dokładnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:00, 16 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82518
Urszulla napisał(a)
Sylwia, cudne są jesienne widoki przy deszczu trawy szaleją. U mnie rozplenice na dużej rabacie przerosły hortensje, są mi po pas

U mnie w łące budzą się dopiero tojeści orszelinowe, gladiole i odętki. Troszkę popadało,( nie bardzo, ale dobre i tyle)posadziłam dzisiaj w łąkę następne werbeny hastata bo się sprawdziły, ożanki i naparstnice, może się złapią, jeszcze coś ma popadać podobnoOby bo w łące nawilżyło delikatnie max do 7 cm. To nadal mało. Dopiero teraz zimozielone pokazują długotrwałe braki wody. Sosny żółkną na potęgę, kuninghamia, która i tak miała najwięcej po każdym deszczu bo przy rynnie, w połowie zżółkła Boję się, że mogą zimy nie przetrwać jak się przed nią nie napiją
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Martka 22:00, 16 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
sylwia_slomczewska napisał(a)



Sylwia, zdjęcia cudne, światło, kolory, kompozycje. Myślę, ile pracy i serca włożyłaś w to miejsce. Czytam o suszy i serce się kraje. U mnie ziemia wilgotna, dziś kopałam i na głębokości 40-50 cm jest wilgoć. Dziwnie, że tak nierównomiernie ta mapa opadów się rozkłada... Nawłoć w mojej okolicy też panoszy się na większości łąk... mam podobne do Magary obawy.
Kasiapod 22:06, 16 wrz 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1053
Sylwia jak ty to robisz? niby deszczu u Was nie ma a jednak na fotkach wszystko wygląda dorodne i piękne
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies