Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 18:31, 22 lis 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Rumianka napisał(a)

Mostek przed laty widoczny był z daleka, a teraz fajnie wkomponował się w roślinność...

Teraz to się prosi o wymianę, ale nie ma czasu. Deski już butwieją
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:34, 22 lis 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Agatorek napisał(a)

Przypudrowany ogród jest śliczny


Ale ta zieleń o różnych odcieniach również przyciąga wzrok


Tak odcieni zieleni jest wiele, a nie zawsze zwracamy na to uwagę, ja mam zimą też sporo żółtego. W sezonie nie raz mnie mierzi zwłaszcza jak przed żółcią różowe zakwitnie, ale zimą nie do przecenienia w ubogiej palecie zimowych barw
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 20:08, 22 lis 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ula nie wiem jaka będzie docelowo. Kupując nic o niej nie wiedziałam spodobały mi się jabłuszka i to, że choć malutka ma ich mnóstwo u mnie ma już chyba cztery sezony i jak do tej pory urosła niewiele.


To chyba wolno rośnie. W internecie są różne zdjęcia, też z większą koroną. To dla bezpieczeństwa chyba skusiłabym się na zwisającą
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 22:15, 22 lis 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Urszulla napisał(a)


To chyba wolno rośnie. W internecie są różne zdjęcia, też z większą koroną. To dla bezpieczeństwa chyba skusiłabym się na zwisającą

Ula jabłonki rajskie można ciąćJa swoje cięłam jak były malutkie w celu zagęszczenia korony, a i teraz przycinam co mi nie pasuje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gogo 23:40, 22 lis 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Spacer po późnojesiennym, mimo wszystko kolorowym ogrodzie i po tym popudrowanym śniegiem był samą przyjemnością dla oczu
Omszone buciki widziałam - przepiękne
Liczę na podobny efekt na butach mojego eMa, szkoda że nie polałam ich np. jogurtem, to mech byłby szybciej.

W jakimś programie w HGTV widziałam stół z desek - cały w mchu i bardzo mi się to spodobało.
Mam małą szpulę po kablu, blaty są ze sklejki i to mocno zniszczonej /górny miałam naprawić/, ale teraz będzie tam mech
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylwia_slomc... 01:01, 23 lis 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
gogo napisał(a)
Spacer po późnojesiennym, mimo wszystko kolorowym ogrodzie i po tym popudrowanym śniegiem był samą przyjemnością dla oczu
Omszone buciki widziałam - przepiękne
Liczę na podobny efekt na butach mojego eMa, szkoda że nie polałam ich np. jogurtem, to mech byłby szybciej.

W jakimś programie w HGTV widziałam stół z desek - cały w mchu i bardzo mi się to spodobało.
Mam małą szpulę po kablu, blaty są ze sklejki i to mocno zniszczonej /górny miałam naprawić/, ale teraz będzie tam mech

U nas stolik ze szpuli ten mniejszy już niestety dogorywa po tym jak go powódź zalała i zamuliła cały dół zgnił
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 03:21, 23 lis 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ula jabłonki rajskie można ciąćJa swoje cięłam jak były malutkie w celu zagęszczenia korony, a i teraz przycinam co mi nie pasuje



To też myśl
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 17:50, 23 lis 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Urszulla napisał(a)



To też myśl

Ula nocny marek z Ciebie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 17:54, 23 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Albo skowronek
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 10:37, 25 lis 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Mroziło trochę do -8 potem przyszły lżejsze mrozy, a od wczoraj biało. Fotki jeszcze mrozowe śniegowe może dzisiaj pocykam jak czas znajdę



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies