Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 20:09, 25 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Może to zimno trochę zatrzyma rośliny bo u mnie już magnolie wystartowały, forsycje kwitną, w dwa dni tak wszystko wystrzeliło, że już wiosna na całego. A w tygodniu ma być w nocy - 5 więc pewnie sporo zmrozi.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 22:59, 25 mar 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Może takiego mrozu nie będzie. Ja tam wierzę, że rośliny dadzą radę.
Dziś zobaczyłam, że pondenteria mi przezimowała. Ale się cieszę.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
abiko 09:38, 26 mar 2023


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Wiem, że Sylwia pokazuje swoje ciemierniki, które są takie, że dech zapiera. Ale ja mam swoje zdjęcia
Wchodzi się do ogrodu i mimo tego, że w ogrodzie kwitną żonkile, miodunki,przebiśniegi i inne wiosenne kwiaty włącznie z magnoiami, które mają już prawie rozwinięte pąki, to ciemierników nie da się nie zauważyć. I nie wiem jak to się dzieje, że mimo zalania i to nie raz, rosną tak pieknie i pięknie przyrastają. Mnie urzekają za każdym razem. Cudowne.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
sylwia_slomc... 09:45, 26 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Gosialuk napisał(a)
Może takiego mrozu nie będzie. Ja tam wierzę, że rośliny dadzą radę.
Dziś zobaczyłam, że pondenteria mi przezimowała. Ale się cieszę.

Gosia na pewno dadzą radę , myślę , że mróz najbardziej zagraża kwitnieniu magnolii i śliwowiśni u mnie bo one zaawansowane już , a reszta się pewnie uchowa. Ochłodzenie trochę rozwój roślin przystopuje, jeśli nie będzie deszczowo to mam szansę nadgonić z cięciem róż , clematisów i hortensji, jeszcze jabłoń w podwórku też nie przycięta czeka. Poganiałam rabaty bo cebulowe wychodziły masowo, a teraz cięcie już jest na granicy terminu. Przy tych anomaliach pogodowych trudno zdążyć na czas ze wszystkimi pracami
Fajnie, że pontederia przetrwała, teraz się już powinna fajnie rozrastać skoro się zadomowiła w nowym miejscu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:49, 26 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
abiko napisał(a)
Wiem, że Sylwia pokazuje swoje ciemierniki, które są takie, że dech zapiera. Ale ja mam swoje zdjęcia
Wchodzi się do ogrodu i mimo tego, że w ogrodzie kwitną żonkile, miodunki,przebiśniegi i inne wiosenne kwiaty włącznie z magnoiami, które mają już prawie rozwinięte pąki, to ciemierników nie da się nie zauważyć. I nie wiem jak to się dzieje, że mimo zalania i to nie raz, rosną tak pieknie i pięknie przyrastają. Mnie urzekają za każdym razem. Cudowne.

Aguś mam nadzieję, że te moje i u Ciebie wstydu nie przyniosą. Sypnij im wapna, popiołu i będą ok rosły. Widziałaś, że u mnie na różnej ziemi są i z różnym naświetleniem i rosną więc to raczej nie o jakość ziemi chodzi, a bardziej o składniki, ph i wodę w sezonie. U mnie przecież rosną pod wielkimi brzozami, a i tak całkiem fajne, prócz tego jednego co nie wiem o co mu chodzi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rojodziejowa 09:57, 26 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8400
Białe już mam. Teraz chyba czas na ciemne! Sylwia, wiesz jaka to odmiana? I jakie one są u Ciebie wysokie?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
sylwia_slomc... 10:09, 26 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
No to wreszcie zgrałam zdjęcia z ostatniego tygodnia i pomęczę Was ogrodem i remontem bo nie wiem kiedy znów będę miała tyle czasu
Hronologii i usystemtyzowania tematycznego nie będzie bo na to czasu brak, ale za to obiecuję obfitą fotorelację z ostatniego tygodnia
Zarówno w domu przy remoncie jak i w ogrodzie ostro działaliśmy, tzn w tygodniu tylko ja, ale w soboty zawsze w duecieA wczoraj na remont jeszcze pomoc w postaci syna i Jego kolegi dotarła. Trochę tu mękolę o nie wyróbce w ogrodzie bo to prawda, ale nie znaczy to, że leżę, ciągle sporo działam, ale ogród takich rozmiarów niełatwo szybko doprowadzić do pionu po zimie
dość gadania czas na foty
krokusy w tym sezonie szybko się zawinęły przez to ciepło







ale dosłownie w dwa dni zastąpiły je w ogrodzie kolejne rośliny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:12, 26 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Ciemierniki cieszą nieustająco i chyba stawiam je wśród ulubionych na równi z liliowcami



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:14, 26 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:18, 26 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906






____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies