Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 10:49, 26 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81643
Dorota321 napisał(a)
Ciemierniki masz na prawdę prześliczne i jest ich dużo, tym bardziej robią piękny efekt.

Chyba je zacznę sadzić jeszcze na dużym ogrodzie, tam mi brakuje takiej wczesnej wiosny jeszcze. Na całe szczęście nakupiłam ich jak kosztowały max do 30 zł. Teraz za sadzonki takich jak moje pewnie z 80 zł, a za takie kępy jak u mnie to kilkaset zł pewnie bym płacić musiała. Nie wiem zupełnie czym taka cena jest podyktowana bo z nimi nie ma roboty, a sieją się ładnie same.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:55, 26 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81643
Zaraz mi się czas skończy, a jeszcze sporo nie pokazałam jak nie zdążę, a nie zdążę na pewno to po obiedzie kolejna porcja fotek gwarantowana o ile sprzęt i net nie zastrajkują
Już tematycznie nie będzie

wycięte trawy nad rowem


liliowce idą w oczach w górę

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rojodziejowa 10:55, 26 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8271
sylwia_slomczewska napisał(a)

Asia nie wiem jaka odmiana bo większość zdobyczna, mam kilka różnych odmian tych różowych i ciemnych. Ale siewkami się podzielę jak zajrzysz One u mnie są jak to Aga wczoraj powiedziała ogromne. Te bordowe pełne na pewno maja z 80 cm średnicy z liśćmi i osiągają około 45-50 cm wysokości z kwiatem.


Zajrzę mam dla Ciebie miskanta. Zobaczymy jak przezimował jak ruszy to z nim przyjadę

Liliowce to jakieś szalenstwo! Teraz to już będzie buchało wiosną u Ciebie!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
sylwia_slomc... 10:58, 26 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81643



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 11:35, 26 mar 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Zapolowałabym na te pełne ciemierniki, ale nie wiadomo które siewki co pokażą ja odpoczywam nareszcie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Anda 11:36, 26 mar 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
sylwia_slomczewska napisał(a)

Chyba je zacznę sadzić jeszcze na dużym ogrodzie, tam mi brakuje takiej wczesnej wiosny jeszcze. Na całe szczęście nakupiłam ich jak kosztowały max do 30 zł. Teraz za sadzonki takich jak moje pewnie z 80 zł, a za takie kępy jak u mnie to kilkaset zł pewnie bym płacić musiała. Nie wiem zupełnie czym taka cena jest podyktowana bo z nimi nie ma roboty, a sieją się ładnie same.


Sylwia, w ogrodzie nie masz z nimi roboty, ale w ogrodnictwie już tak. Woda, ziemia, nawóz, doniczki i licencje, a również siła robocza za darmo nie są. Jako ogrodniczka też chcę dobrze żyć i nie pracować za grosze.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:37, 26 mar 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
sylwia_slomczewska napisał(a)




Przepiękny kolor
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Urszulla 11:38, 26 mar 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
sylwia_slomczewska napisał(a)






Na przykład na tego, zaznacz mi jakąś chorągiewką go
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Rojodziejowa 11:40, 26 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8271
Anda napisał(a)


Sylwia, w ogrodzie nie masz z nimi roboty, ale w ogrodnictwie już tak. Woda, ziemia, nawóz, doniczki i licencje, a również siła robocza za darmo nie są. Jako ogrodniczka też chcę dobrze żyć i nie pracować za grosze.


Wg mnie w PL istnieje jeszcze problem relacji pomiędzy kosztami czegokolwiek, a wysokością wynagrodzeń.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
sylwia_slomc... 12:17, 26 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81643
Rojodziejowa napisał(a)
Ale ciemiernikowy raj

Myślę nad zmiana jednej rabaty na dużym ogrodzie.... nie wiem jeszcze kiedy znajdę na to czas, ale może tam bym jeszcze ciemierniki dała i może pod śliwowiśnią....choć nie jednak nie bo tam ziemia kwaśna tam wrzosowisko mam obok i azalie to dla ciemierników nie jest jednak dobre miejsce...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies