Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 21:31, 25 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Urszulla napisał(a)



Czyli on jest raczej na skarpy, ta informacja mi starcza. Nie szukaj wątku.

Ok...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:36, 25 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
U nas dziś pogoda bardzo w kratkę i to taką nie przesadzając półgodzinną kratkę, przejaśnienia i deszcz na zmianę.
Ale, że przed Świętami to moje ostatnie dwa dni gdy coś jeszcze mogę zrobić w ogrodzie to w tych krótkich okienkach wysadziłam i wysiałam w warzywniku cebulę dymkę, czosnek, rzodkiewkę, sałatę, szpinak, koperek pietruszkę naciową i korzeniową oraz groszek cukrowy. Tyle mi się udało mimo, ze cześć nasion dosłownie wklejałam w błoto. Ciekawe czy coś z tej roboty wyrośnie
Zrobiłam też dosiewki trawy w miejscach zima wydeptanych lub wyleżanych przez sterty liści. Jest mokro i dla trawy chyba wystarczająco ciepło, jak gołębie nie wyzbierają to powinna wschodzić. Jutro ma być pogoda więc jeszcze coś może uda się poprzycinać, reszta musi czekać na po Świętach bo od środy już tylko dom i gary
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 22:42, 25 mar 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8797
Sylwia, pięknie już w ogrodzie i bardzo wiosennie, zaglądam i podczytuję, ale jakoś nie mam weny do pisania. Przygoda z wichurą dość przerażająca, na szczęście dobrze wszystko się skończyło, ale w takich sytuacjach może być różnie.
Kurki ceramiczne bardzo ładne, mam jakiś sentyment do kurek, mam w kuchni kilka, muszę kiedyś je sfotografować.
U nas dziś bardzo zimno, nawet do ogródka nie chce się wychodzić, ale zapowiadają poprawę pogody.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
antracyt 06:46, 26 mar 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11690
Sylwia, bardzo dziękuję za nasiona
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 12:49, 26 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Alija napisał(a)
Sylwia, pięknie już w ogrodzie i bardzo wiosennie, zaglądam i podczytuję, ale jakoś nie mam weny do pisania. Przygoda z wichurą dość przerażająca, na szczęście dobrze wszystko się skończyło, ale w takich sytuacjach może być różnie.
Kurki ceramiczne bardzo ładne, mam jakiś sentyment do kurek, mam w kuchni kilka, muszę kiedyś je sfotografować.
U nas dziś bardzo zimno, nawet do ogródka nie chce się wychodzić, ale zapowiadają poprawę pogody.

Też je lubię u nas rano był mocny przymrozek widzę, że magnolię taty przycięło więc pewnie nasze też. Liczyłam się z tym przy tak szybkim starcie. Teraz mamy full słonko i podobno cały tydzień tak. Czemu to słonko jest tylko wtedy gdy ją do ogrodu nie mogę bo, albo chora, albo w garach. Po Świętach znowu pokazuje deszcze.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:49, 26 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
antracyt napisał(a)
Sylwia, bardzo dziękuję za nasiona

Długo szły, ale dobrze, że dotarły
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
April 13:49, 26 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Dziwiłam się dopiero u Wiktorii że ma pierwiosnki kwitnące. A u ciebie też ich już masa. U mnie zakwitł pierwszy

W mojej okolicy jeden facet jak chciał po pijaku wypalić sobie łąkę koło domu, to omal nie spłonęły trzy domy. Z dymem poszło kilka hektarów lasu. Miałam nieprzespaną noc bo się bałam czy do mnie dotrze. Pożar zatrzymał się 100 metrów od mojego lasku. W dobie cyfryzacji, kamer, foto-pułapek, gminy mogłyby większy nacisk położyć na ochronę przed takimi wariatami. Przecież to są co roku te same osoby. Trzeba je tylko złapać na gorącym uczynku. Tylko i "aż".
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kontonaogrod 18:57, 26 mar 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1740
Ale masz cudna wiosne Sylwia warzywnik super przygotowany. I obsiany juz! Tez sie bawie w gliniastym błotku ostatnie pare dni, co robic jak pogoda nue rozpieszcza. Tez przygotowalam nasiona, czesc juz dawno wysiałam, czesc wypadaloby ogarnac niedlugo. Moze w ren weekend
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
sylwia_slomc... 19:25, 26 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
April napisał(a)
Dziwiłam się dopiero u Wiktorii że ma pierwiosnki kwitnące. A u ciebie też ich już masa. U mnie zakwitł pierwszy

W mojej okolicy jeden facet jak chciał po pijaku wypalić sobie łąkę koło domu, to omal nie spłonęły trzy domy. Z dymem poszło kilka hektarów lasu. Miałam nieprzespaną noc bo się bałam czy do mnie dotrze. Pożar zatrzymał się 100 metrów od mojego lasku. W dobie cyfryzacji, kamer, foto-pułapek, gminy mogłyby większy nacisk położyć na ochronę przed takimi wariatami. Przecież to są co roku te same osoby. Trzeba je tylko złapać na gorącym uczynku. Tylko i "aż".

No właśnie. Myśmy jak jeszcze byłam dzieckiem też mieli taką sytuację tu gdzie mamy ogród. Zaraz za domem i stodołą babci( pełną siana i słomy w tamtych czasach) gość wpadł na pomysł wypalania ścierniska. Dobrze, zę oboje z bratem byliśmy na podwórku bo jeszcze dymu nie poczuliśmy, ale już było słychać hałas jakby gdzieś lawina kamieni leciała i nie umieliśmy go przyporządkować do niczego bo w naszej okolicy nie ma ani kamieni, ani skarpy z której by miały lecieć. Wyszliśmy na drogę i zobaczyliśmy całe pole w ogniu, a w środku faceta, który próbował gasić przyklepując kosą. Biegiem wołaliśmy babcię i sąsiadów. Studnia poszła w ruch i łańcuch ludzi wiadrami gasił. Odległość ognia od trzech domów i naszej stodoły( jeden dom z drewna) wynosiła 6 metrów. Strachu się najedliśmy, a babcia była przerażona, ze się stodoła z domem spalą.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:29, 26 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Kontonaogrod napisał(a)
Ale masz cudna wiosne Sylwia warzywnik super przygotowany. I obsiany juz! Tez sie bawie w gliniastym błotku ostatnie pare dni, co robic jak pogoda nue rozpieszcza. Tez przygotowalam nasiona, czesc juz dawno wysiałam, czesc wypadaloby ogarnac niedlugo. Moze w ren weekend

Ja za Tobą nie nadążam, gdybyś nie zajrzała nie wiedziałabym, że nowy wątek jest No pogoda nie ułatwia niestety. Ja dopiero dziś jabłonki ciąć zaczęłam, kończyć będę po Świętach bo już do ogrodu jeśli pójdę to tylko po kwiaty do bukietów na Święta. Innej opcji nie ma już tylko gary. Zapewniłaś mi dzisiaj wieczór tyle stron musze u Ciebie nadrobić....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies