Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Anda 17:41, 25 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33346
Tak, chwasty wszystkie inne rośliny przeżyją...
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
la_estrellita 18:06, 25 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
sylwia_slomczewska napisał(a)



zaniosłam sąsiadowi kamyki i zrobił mi z nich takie ptaszydła





Zdolny ten Twój sąsiad. Takie proste a takie genialne .
____________________
Agnieszka Gutlandia
sylwia_slomc... 20:46, 25 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Anda napisał(a)
Tak, chwasty wszystkie inne rośliny przeżyją...

No właśnie powiem Ci, że dzisiaj sie zdziwiłam bo sadząć w rabacie nagle widzę trawe i chwasty usychajace w rabacie, myslę sobie co jest, dłubie , a tam wszystko spodem zryte i one w powietrzu z braku ziemi i wody usychają, wyciągnełam, a tam cała rabata tak zryta Byliny ciut głęboej korzenie maja , ale bez podlewania nie dadzą rady. Oby jutro popadało, bo dziś podlewałam od 16.00 do teraz, a eM tez dwie godziny i podlane tylko może jedna piąta dużego ogrodu, jutro muszę lać w podwórku bo rosliny mdleją
Kopiąc oczko do śladów wilgoci( ciemniejszej ziemi ) dogrzebaliśmy sie dopiero na 40 cm głębokości, a to dopiero kwiecień
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:50, 25 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
la_estrellita napisał(a)


Zdolny ten Twój sąsiad. Takie proste a takie genialne .

Umie spawać to mi zrobił
Może jeszcze cos mi pospawa, tylko gwoździe muszę kupić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Katkak 20:53, 25 kwi 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
sylwia_slomczewska napisał(a)

No właśnie powiem Ci, że dzisiaj sie zdziwiłam bo sadząć w rabacie nagle widzę trawe i chwasty usychajace w rabacie, myslę sobie co jest, dłubie , a tam wszystko spodem zryte i one w powietrzu z braku ziemi i wody usychają, wyciągnełam, a tam cała rabata tak zryta Byliny ciut głęboej korzenie maja , ale bez podlewania nie dadzą rady. Oby jutro popadało, bo dziś podlewałam od 16.00 do teraz, a eM tez dwie godziny i podlane tylko może jedna piąta dużego ogrodu, jutro muszę lać w podwórku bo rosliny mdleją
Kopiąc oczko do śladów wilgoci( ciemniejszej ziemi ) dogrzebaliśmy sie dopiero na 40 cm głębokości, a to dopiero kwiecień

Ja się do dziś nadziwić nie mogę jak Wy z tym podlewaniem dajecie radę. Spokojnie Kochana, podo na w sb i niedz ma padać. Bardzo liczę na ten deszcz, choć na ten sobotni to może nie koniecznie'
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:01, 25 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Kasiu sęk w tym , że u nas całkiem niedawno troszke padało i wcześniej też troszke i nic z tego deszczu jak zaraz wiatry wysuszyły W ziemi już nie ma wilgoci wcale, a co będzie latem?
Dziś dolałam wody do oczek bo bardzo dużo odparowało, potem podlewanie ze studni bo w rowie praktycznie już sucho i wody brak, a w studni po zimie ani deka nie przybyło, mam obawy, że w tym sezonie zabraknie, wodociag jest, ale ile by ta woda kosztowała..... a nie wiadomo czy bedzie wolno nia podlewać

Ale trzymaj kciuki niech popada bo choc na chwilę rośliny ożyją i ja też
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
abiko 21:03, 25 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Super ptaki... no muszę się jednak spawac nauczyć, rok minął a ja nic.

Ale.. napiszę.. dumna z Ciebie jestem, bo zaczęłaś fajnie kadrować zdjęcia.. i to nie kwestia aparatu... wiadomo jest lepszy, ale inaczej patrzysz.. i to mi się baardzo podoba
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
sylwia_slomc... 21:05, 25 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
abiko napisał(a)
Super ptaki... no muszę się jednak spawac nauczyć, rok minął a ja nic.

Ale.. napiszę.. dumna z Ciebie jestem, bo zaczęłaś fajnie kadrować zdjęcia.. i to nie kwestia aparatu... wiadomo jest lepszy, ale inaczej patrzysz.. i to mi się baardzo podoba

Dzięki Aguś
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 21:50, 25 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
Jak wody na ziemi kiedyś zabraknie to chwasty przetrwają... i krety...
kiedyś się jeszcze o karaluchach mówiło, ale te dwa pierwsze wydają mi się większymi pewniakami, od kiedy mam działkę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sylwia_slomc... 21:52, 25 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Magara napisał(a)
Jak wody na ziemi kiedyś zabraknie to chwasty przetrwają... i krety...
kiedyś się jeszcze o karaluchach mówiło, ale te dwa pierwsze wydają mi się większymi pewniakami, od kiedy mam działkę

Coś w tym jest
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies