Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

kasiek 19:47, 26 maj 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
sylwia_slomczewska napisał(a)


Wiem, że cięzkim kompanem do rozmowy teraz jestem, ale staram sie patrzeć z optymizmem w przyszłość i mi się nie udaje na razie. Ogrodzenie połamało nad rowem, a donice się ostały bo w srodku ziemia a one same zakotwione w grunt na pół metra. O to się nie bałam.


Masz prawo do smutku i żalu, nie dziwię się..... ale się nie poddawaj, jak Cie to wszystko dobija to wyrwij się gdzieś, choćby do kina, do botanika, do knajpy - gdziekolwiek gdzie zresetujesz to pendolino w głowie.

Buziam niedzielnie, dbajcie o siebie
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Waclaw 20:20, 26 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
kasiek napisał(a)


Sylwia - jak nie ma sensu, kobieto tytanie - Ty takie rzeczy mówisz? Wrąb jeszcze pare kubłów lodów i otrząśnij się z tych czarnych wizji!

Po pierwsze - widoki smętne ale jak mam być szczera spodziewałam sie gorszych - oprócz kapliczki nie zniosło Ci ani domku, ani płotku w warzywnika ani maty słomianej, ani donic, ani mostu... itd słowem architektura oprócz tego że uwalona jest po pachy w błocie trwa na swoim miejscu - to największa pociecha. Po drugie rosliny też są, oczywiście że jakiś procent pewnie stracisz - ale wierz mi przy Twoich nasadzeniach to nie jest źle!
Na górze zarasta - fakt - wiedziałaś że porywasz się na dużo, ale to już jest i przetrwa, trudno, będziesz pielić to później, teraz ważniejsze jest posprzątanie dołu.
Te rowy to swietny pomysł... Muł przy rowie mimo że zasypał żwirek nie wygląda źle - spokojnie mogłabyś go tak zostawić.

Szukałam różnych sposobów na ochronę - ale wszystkie znalezione niosą ze sobą ogromne koszty - budowa zbiorników retencyjnych, melioracja działki..

Jedyne co bym zastanowiła się na Waszym miejscu to przeniesienie domku na wyższą partie działki a na tej partii zostawienie spowrotem boiska chłopcom i nie obsadzanie jej niczym cennym - wyżej woda Ci nie zniszczyła ogrodu, po co drżeć o dół, skoro nie możesz go zabezpieczyć - może to tu trzeba wysiać kwietna łąkę?

I żadne tam głowa w dole, jesteś przykładem dla wielu, taka Twoja misja - misjonarze w Afryce też niosą pomoc z uśmiechem na ustach dzieciom mimo ze pewnie każdego dnia widzą głód, biedę i choroby. Nie daj się i walcz! Tobie moge to napisać bo znam Twój hart ducha.


Podpisuję się.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 20:25, 26 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Gosiek33 napisał(a)


Jest zatem nadzieja

Wyceny też nie zazdroszczę, a liczyć będą zdodnie z cennikiem odtworzenia materiału?

Kazali mi wycenić wg wartości na dzień dzisiejszy gdybym chciała kupić takie jak mam po cenach aktualnych.
No i jest problem bo np jak wycenić takie niwaki jak sama robiłam z Thuja occidentalis 'Janed Gold'???
A mają obecnie przeszło trzy metry wysokości.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:26, 26 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
kasiek napisał(a)


Masz prawo do smutku i żalu, nie dziwię się..... ale się nie poddawaj, jak Cie to wszystko dobija to wyrwij się gdzieś, choćby do kina, do botanika, do knajpy - gdziekolwiek gdzie zresetujesz to pendolino w głowie.

Buziam niedzielnie, dbajcie o siebie

Kasiu nie wyrwę sie na razie bo od tygodnia mam babcie u siebie ze skaczącym wysoko ciśnieniem, jutro do lekarza
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:27, 26 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Waclaw napisał(a)


Podpisuję się.

Kochani jesteście
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Bogdzia 20:52, 26 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Sylwia nie wiem co napisac, strasznie mi Was zal, z takim entuzjazmem wszystko tworzyliscie a teraz takie zniszczenia ale będzie dobrze,zobaczysz. Na razie zajmij sie babcia i przywróceniem swojej równowagi psychicznej żeby się to na zdrowiu nie odbiło bo to wazniejsze od roślinek i ogrodu. Buziaki śle.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
sylwia_slomc... 21:48, 26 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Bożenko masz rację, może kroczek po kroczku i zacznie to jakoś lepiej wyglądać. Na razie musze zawalczyć o rośliny....czy się uda nie wiem, ale spróbować muszę, już przynajmniej wiem co mogę zrobić by sytuację próbować ratować.

Zapraszam Was na relacji z Wojsławic część II.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/9814-wojslawice-maj-2019-rododendrony?page=16
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 21:59, 26 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18404
Sylwuś ….nie wiem co pisać …..zaglądam na bieżąco ,żeby wiedzieć co u Ciebie -jeśli tylko będziesz chciała pogadać ,albo cokolwiek ,to dzwoń -ja nie chce Ci głowy zawracać -bo i ogród i Babcia …..ech ….trzymaj się Kochana jakoś …...
….a rośliny wyceniaj ,tak jakbyś kupowała już takie duże ,jak miałaś ….

Buziaki i trzymajcie się ….jeśli cokolwiek mogę pomóc ,to pisz ,dzwoń …..
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 22:02, 26 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Dzięki Madzia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
zszywka 22:09, 26 maj 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Strasznie Ci współczuje Ale cieszę się że woda schodzi, życzę ci dużo słońca i ciepłego wiatru buziaki
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies