Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 22:54, 13 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
MirellaB napisał(a)
Zajrzyj do mnie Znalazłam coś do Twojego ogrodu

Byłam, dzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 23:03, 13 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
sylwia_slomczewska napisał(a)

Jutro mam plan opryskać reszte chodnika octem bo mi brakło, w warzywniku na mączlika i powiesić pułapki na ćmę. Potem moż euda mi sie joś ta ziemię w warzywniku głównie przy daliach rozluźnić bo skorupa


Jaką robisz proporcję z octem na chodniki?


Fajna brameczka ja na dole zrobiłabym poletka liliowcowe - małe Wojsławice ale to Twój ogród mam ubsiebie ten pas pod murem ciągle zalewany. I wiesz po zimie i stojącej wodzie wiosną przetrwały liliowce.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 23:11, 13 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Urszulla napisał(a)


Jaką robisz proporcję z octem na chodniki?

Ulcia żadnej nie robiłam , kupiłam 2 litry octu i opryskałam nie rozcieńczanym
Prawie wszystko zrobiłam co było w planie, prawie bo nie powiesiłam pułapek i nie rozluźniłam daliom, musiałam wode lać i latac z konewkami bo rosliny mdleją, do tego mrówki wykańczaja mi truskawki tak w skrzyniach jak i warzywniku.
Jak była powódź to porobiły kopce opierając na gałązkach truskawek byle wyżej usypać, ponieważ owocowały nie chciałam sypać proszku, a teraz może sie okazac, ze już za późno
I pada jeden z zalanych rodkuów na rabacie pod jabłonią
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 23:13, 13 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ulcia żadnej nie robiłam , kupiłam 2 litry octu i opryskałam nie rozcieńczanym
Prawie wszystko zrobiłam co było w planie, prawie bo nie powiesiłam pułapek i nie rozluźniłam daliom, musiałam wode lać i latac z konewkami bo rosliny mdleją, do tego mrówki wykańczaja mi truskawki tak w skrzyniach jak i warzywniku.
Jak była powódź to porobiły kopce opierając na gałązkach truskawek byle wyżej usypać, ponieważ owocowały nie chciałam sypać proszku, a teraz może sie okazac, ze już za późno


I pada jeden z zalanych rodkuów na rabacie pod jabłonią


Ok. Wróć jeszcze do góry bo coś dopisałam.
Mrówki u mnie sniszczyły trawy i lawendę i na środku warzywnika wctruskawce też mają mieszkanie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 23:18, 13 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Urszulla napisał(a)


Ok. Wróć jeszcze do góry bo coś dopisałam.
Mrówki u mnie sniszczyły trawy i lawendę i na środku warzywnika wctruskawce też mają mieszkanie

doczytałam, brałam pod uwagę , ale juz mam wzdłuż rowu po całości w zeszłym sezonie posadzone, wzdłuż ogrodzenia prrzy wejsciu na przeciw tej nowej donicy z balii, teraz były zalane właśnie, średnio się zbierają zwłaszcza te niższe, no i mam rabatę liliowcową za oczkiem tą najstarsząNie wystarczy?
Aaaa jeszcze mam liliowce z sadźcami konoiastymi, liliami i trojeścią przy warzywniku...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
greg66 12:37, 14 cze 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
sylwia_slomczewska napisał(a)



Sylwio oczywiście cały czas obserwuje i podglądam a czasami niektóre kwiatki już widzę u siebie ale ponieważ uwielbiam kwiaty typu, łubin, przetacznik, trytoma i wszystkie takie "kolumnowe" to to zdjęcie zapiera mi dech i też tak chcę
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
AniazUroczyska 13:15, 14 cze 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Mało ostatnio piszę, ale codziennie oglądam sobie te Twoje cudniaste naparstnice i łubiny i zastanawiam się skąd takie nasiona wzięłaś, że one takie dorodne( no, wiem że i ręka i ziemia też ważne) Wysiałam w tym roku w maju , ale nic mi jeszcze nie urosło. Może za późno? Kupiłam w szkółce( jedną, ostatnią) ładna była, ale zupełnie inna niż Twoje i te , które widzę na wątkach. Dziwię się ,że one podobno długo kwitną, bo moja cieszyła zaledwie kilka dni. Chętnie ustawiłabym się w kolejce po nasiona , ale chyba lista już ci pęka w szwach
Łąka też cudna, często ją podlewasz?
sylwia_slomc... 13:23, 14 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
greg66 napisał(a)


Sylwio oczywiście cały czas obserwuje i podglądam a czasami niektóre kwiatki już widzę u siebie ale ponieważ uwielbiam kwiaty typu, łubin, przetacznik, trytoma i wszystkie takie "kolumnowe" to to zdjęcie zapiera mi dech i też tak chcę

Też bardzo lubię taką formę kwiatu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:26, 14 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
AniazUroczyska napisał(a)
Mało ostatnio piszę, ale codziennie oglądam sobie te Twoje cudniaste naparstnice i łubiny i zastanawiam się skąd takie nasiona wzięłaś, że one takie dorodne( no, wiem że i ręka i ziemia też ważne) Wysiałam w tym roku w maju , ale nic mi jeszcze nie urosło. Może za późno? Kupiłam w szkółce( jedną, ostatnią) ładna była, ale zupełnie inna niż Twoje i te , które widzę na wątkach. Dziwię się ,że one podobno długo kwitną, bo moja cieszyła zaledwie kilka dni. Chętnie ustawiłabym się w kolejce po nasiona , ale chyba lista już ci pęka w szwach
Łąka też cudna, często ją podlewasz?

Aniu Łąki nie podlewam wcale przez co już jej kondycja po tych upałai pewnie sporo nie zakwitnie wcale bo zaschło
Nie jesteśmy w stanie jej podlewać, za daleko, za wysoko.
Tyle ma wody co z nieba.

Nasiona naparstnic kupiłam w carefour i teraz mam co roku samosiew
Pozbieram bo jest kilka osób co chciało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 13:50, 14 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23482
sylwia_slomczewska napisał(a)

Kwiaty maleńkie, ale w tysiącach. Jakaś chyba historyczna, wzięłam szczepkę z dziko rosnącej pod ośrodkiem zdrowia 5 lat temu. Tamtej już nie ma bo usunęli, za to moja daje pokaz.

Piekna.
Ty nawet ze szczepki róże masz..
Ja tak nie umiem z różami
Te twoje naparstnice i łubiny dają pokaz.Rewelacyjnie wygladaja
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies