Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 22:53, 12 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
AnnaCh napisał(a)
Nie nadrobię, nie ma szans, 450 postów Ale widzę, że ciągle idziecie do przodu, furtka pierwsza klasa, pozdrawiam Sylwuś i mam nadzieję, że już się pozbierałaś po powodzi? Teraz znowu wysusza wszystko

Ogrodnikowi nigdy nie dogodzi
Nie nadrabiaj poza zmianą kwitnących roślin jak to w sezonie to od powodzi tylko sowa była
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:55, 12 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
abiko napisał(a)


Cyknę. Warzywa to nie jest moja mocna strona. Za to sałata rośnie jak się patrzy i dobrze, bo sadzę tylko to co zjemy.

Ja mam maczlika na kapuście i kalafiorach Jutro muszę chyba opryskać bo na to nic nie działaA kapustki pekińskie jakiś robak mi żre
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anitka 23:13, 12 cze 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
U mnie też do plagi ślimaków i komarów dzisiaj dodaje mączlika w warzywniku. Przy podlewaniu cała chmara się podniosła. O dziwo ćmy jeszcze nie ma.

Bramka świetna i skrót będzie.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:16, 12 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Anitka napisał(a)
U mnie też do plagi ślimaków i komarów dzisiaj dodaje mączlika w warzywniku. Przy podlewaniu cała chmara się podniosła. O dziwo ćmy jeszcze nie ma.

Bramka świetna i skrót będzie.

Jutro mam plan opryskać reszte chodnika octem bo mi brakło, w warzywniku na mączlika i powiesić pułapki na ćmę. Potem moż euda mi sie joś ta ziemię w warzywniku głównie przy daliach rozluźnić bo skorupa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anitka 23:33, 12 cze 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
A ja w tym tygodniu planów ogrodowych nie mam oczywiście w swoim ogrodzie. Chciałam tylko wczoraj rozlać gnojówkę z pokrzywy ale z powodu zmasowanego ataku komarów pomyliłam wiadra i rozlałam gnojówkę z żywokostu. Trochę mnie zdziwiło, że ta pokrzywa tak w tym roku mniej śmierdzi Dopiero jak resztki wyrzucałam na kompost dojrzałam niebieskie kwiatki i "komary" z oczu mi opadły.

Chyba wydam te dalie co mam nie posadzone w gruncie. Ta walka ze ślimakami u mnie to grosza niż z ćmą. Wystawiałam dzisiaj ze szklarni im na kolacje
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Mala_Mi 23:40, 12 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zazdroszczę chłopaków... i cale nie trzeba im powtarzać co pół roku.. i te gołe plecki dla komarków. Ja dziś próbowałam umyć gąbki-filtry z oczka.. j . uciekłam szybko..

Ledwo 2 dni i 13 stron.. poddaje się..

A komary i ślimaki to pakiet wiązany z porą monsunową.. była pora monsunowa, a teraz jest pora gorąca .. ot taki umiarkowany klimat ..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 23:46, 12 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Anitka napisał(a)
A ja w tym tygodniu planów ogrodowych nie mam oczywiście w swoim ogrodzie. Chciałam tylko wczoraj rozlać gnojówkę z pokrzywy ale z powodu zmasowanego ataku komarów pomyliłam wiadra i rozlałam gnojówkę z żywokostu. Trochę mnie zdziwiło, że ta pokrzywa tak w tym roku mniej śmierdzi Dopiero jak resztki wyrzucałam na kompost dojrzałam niebieskie kwiatki i "komary" z oczu mi opadły.

Chyba wydam te dalie co mam nie posadzone w gruncie. Ta walka ze ślimakami u mnie to grosza niż z ćmą. Wystawiałam dzisiaj ze szklarni im na kolacje

A ja zobaczyłam dzisiaj, że dalie które już myślałam, że po nich bo nie wyszły do tej pory, teraz wychodzą. Gnojówek jeszcze w tym sezonie nawet nie nastawiłapoza tą z bananów do pomidorów....nawet zeszłorocznej z pokrzywy jeszcze troche mam. Guncia ma nie przywieziony obornik, bo prze tą powódź nie było kiedy, a teraz Emuś znowu połamany chodzi i taki pokichany ten sezon
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:51, 12 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Mala_Mi napisał(a)
Zazdroszczę chłopaków... i cale nie trzeba im powtarzać co pół roku.. i te gołe plecki dla komarków. Ja dziś próbowałam umyć gąbki-filtry z oczka.. j . uciekłam szybko..

Ledwo 2 dni i 13 stron.. poddaje się..

A komary i ślimaki to pakiet wiązany z porą monsunową.. była pora monsunowa, a teraz jest pora gorąca .. ot taki umiarkowany klimat ..

A bo Mu garąco było, klął i się rozbierał, a potem po drzewach z muchozolem latałam bo tak Go cięły
Siedzę w chacie bo upał życie wywrócił do góry nogami to i strony poleciały, wcześniej było spowolnienie....widać u mnie już tak jest, że lecą
Powinni sie zastanowic nad zmiana stref klimatycznych i to chyba całkiem na poważnie, przecież gołym okiem widać jak się zmienia z roku na rok....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 00:04, 13 cze 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
sylwia_slomczewska napisał(a)
Szkoda, ale może jeszcze kiedyś upolujesz

a może Ktoś z licznych bywalców w Twoim wątku rozpozna?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
AniazZielone... 09:08, 13 cze 2019


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Sylwia, nie mogę napatrzyć się na naparstnice u Ciebie. Po prostu są zjawiskowe Moje nie osiągają więcej niż 60 cm, chociaż rosną w kilku miejscach w różnych warunkach, wszędzie tak samo marne
Furtka piękna, a jak zyska kolorek to będzie cacy
Podczas powodzi u Ciebie wysiałam nasiona słonecznika ogórkolistnego, bo stwierdziłam, że dam Ci roślinki jak wykiełkują. Niestety ani jedno nasionko nie wykiełkowało, będę siała jeszcze raz, ale one chyba ciężko wschodzą, bo w zeszłym roku miałam tylko 2 roślinki z całej paczki wysianej.
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies