Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

eVka 19:45, 19 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sylwia_slomczewska napisał(a)

nasze buszowisko

ale jak się skosi trawę to już całkiem przyzwoicie



Leżę i kwiczę!!! Ale pięknie Pierwsza fota to jakbym album z ogrodami Piet'a Oudolfa oglądała Masz dar do kompozycji naturalistycznych, czego bardzo zazdroszczę, bo ja dopiero ostatnio odkryłam w sobie miłość do takich kolorów i faktur.

Czy na trzecim zdjęciu to Miskant Giganteus?
____________________
sylwia_slomc... 19:47, 19 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
KasiaLangier napisał(a)
Sylwio, dla mnie sensem ogrodu, nie jest walka, tylko obcowanie z maturą, które daje przyjemność. Dlatego najbardziej podobają mi się takie swobodne ogrody i zazdroszczę przestrzeni..

Wierz mi te naturalne ogrody wymagają również dużo wysiłku by wyglądać jako tako
Samo z siebie to by się szybko w krzaczowisko i ugór zamieniło, przynajmniej w naszej lokalizacji.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:50, 19 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
effka napisał(a)

Leżę i kwiczę!!! Ale pięknie Pierwsza fota to jakbym album z ogrodami Piet'a Oudolfa oglądała Masz dar do kompozycji naturalistycznych, czego bardzo zazdroszczę, bo ja dopiero ostatnio odkryłam w sobie miłość do takich kolorów i faktur.

Czy na trzecim zdjęciu to Miskant Giganteus?

Wstawaj migusiem bo ziemia mokra i zimna Dziekuję bardzo za tyle komplementów, bardzo mi miło i ciepło na sercu
Tak to miscant giganteus. Z maleńkiej sadzonki po 5 latach. Ogromny jest
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
KasiaLangier 19:54, 19 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
sylwia_slomczewska napisał(a)

Wierz mi te naturalne ogrody wymagają również dużo wysiłku by wyglądać jako tako
Samo z siebie to by się szybko w krzaczowisko i ugór zamieniło, przynajmniej w naszej lokalizacji.

To na pewno, przecież od razu widać u Ciebie ogrom włożonej pracy, za co bardzo podziwiam
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Katkak 19:56, 19 wrz 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Sylwuś jestem codziennie, ale nieraz czasu lub energii brak by się ujawniać. Nie di wiary jak te brzozy urosły. Buziaki.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
eVka 20:01, 19 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sylwia_slomczewska napisał(a)

Wstawaj migusiem bo ziemia mokra i zimna Dziekuję bardzo za tyle komplementów, bardzo mi miło i ciepło na sercu
Tak to miscant giganteus. Z maleńkiej sadzonki po 5 latach. Ogromny jest

Już szybciutko się podnoszę Pięknie pięknie

Wiosną muszę przesadzić mój szpaler 9 szt giganteusów na koniec drugie działki bo mi zjedzą warzywnik i szmaragdy.
____________________
sylwia_slomc... 20:19, 19 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
KasiaLangier napisał(a)

To na pewno, przecież od razu widać u Ciebie ogrom włożonej pracy, za co bardzo podziwiam
Każdy ogrodnik, który sam dba o rośliny jest godny podziwu za czas i wysiłek wkładany w upiększanie naszego otoczenia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:21, 19 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Katkak napisał(a)
Sylwuś jestem codziennie, ale nieraz czasu lub energii brak by się ujawniać. Nie di wiary jak te brzozy urosły. Buziaki.
Śmignęły Kasieńka raz dwa Bardzo się z nich cieszę, zawsze mam Romeczkę w sercu jak na nie patrzę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:23, 19 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
effka napisał(a)

Już szybciutko się podnoszę Pięknie pięknie

Wiosną muszę przesadzić mój szpaler 9 szt giganteusów na koniec drugie działki bo mi zjedzą warzywnik i szmaragdy.

Koniecznie, bo jak małe to się uda potem trzeba by targać z ziemi ciągnikiem chyba
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 20:40, 19 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
sylwia_slomczewska napisał(a)
Martuś to vanilla frise ja bardzo tą odmianę lubię, wcześnie kwitnie, najpierw śmietankowa potem jak truskawki w śmietanie teraz taka, a na koniec brązy w zimie. Piękne pędy też ma.




Mam kilka sztuk i też je bardzo lubię. Na początku po posadzeniu są wiotkie,ale z biegiem lat łodygi grube sztywne i nie pokładają się.
Kwitną długo już 1,5 miesiąca. Teraz przebarwiają się w piękny jasno bordowy kolor u mnie jeszcze nie brązowieją.
Może dlatego, że nie za bardzo w tym roku deszczu zaznały.

Poza tym już co nie co żółknie. Róże kwitną wszędzie jakby po wiośnie było.

Jak ja bym stawiała na naturę to by mnie widać z zielska nie było.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies