Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 16:06, 20 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:09, 20 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
habazie nie wycięte, ale kolorki cieszą



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:12, 20 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Zaczęłam sadzenie cebulowych, trochę tulipanów botanicznych, troszkę irysków retoiculkata, jakieś krokusy....może jeszcze coś dokupię. Narcyzy do łąki czekają aż eM skosi, część krokusów też, masa nasion....
Ląkę kosimy bo czas najwyższy, ale czy wyschnie siano....cały przyszły tydzień ma lać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 18:13, 20 wrz 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
kasia1 napisał(a)
Sylwia, kochana, doradź mi poproszę, bo szukam do siebie jakiegoś drzewa do osłony tarasu. Ale nie ma być zbyt wymagające, bo ja mam mało czasu na ogród. Stanowisko półcień (ale słońce tam jest tak do 14), żyzna kwaśna glina. Ty masz u siebie tyle okazów, może coś doradzisz. Brałam pod uwagę grujecznika (ale widziałam, że on mocno ażurowy rośnie, więc odpadł), potem ambrowca (zbyt wrażliwy na wiatr). Teraz jestem na etapie rozważania klona czerwonego i ten na razie wygrywa konkurs Ale może u Ciebie rośnie jeszcze coś innego wartego polecenia?


Może klon Ginnala?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
greg66 19:14, 20 wrz 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Sylwio wspaniały masz ogród, piękne widoki, z wielką przyjemnością pooglądałem Twoje włości
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
sylwia_slomc... 20:18, 20 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Waclaw napisał(a)


Może klon Ginnala?

Piękny to prawda, ale w moich warunkach bardzo wolno rośnie, nie wiem jak u innych, ale jeśli tak samo to raczej długo na osłonę przyjdzie czekać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:19, 20 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
greg66 napisał(a)
Sylwio wspaniały masz ogród, piękne widoki, z wielką przyjemnością pooglądałem Twoje włości

Dziękuję Grzesiu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
MartaKozak 22:06, 20 wrz 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Pięknie u Ciebie, soczyście, ogród wydoroślał.
Zazdraszczam ci takiej ilości drzew.
U siebie chciałam posadzić brzozowy zagajnik ale rodzice się sprzeciwiają
Może ich przegadam

____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Poppy 22:23, 20 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
sylwia_slomczewska napisał(a)
habazie nie wycięte, ale kolorki cieszą





Sylwio, powoli nadrabiam, i troche po lebkach,glownie pismo obrazkowe. doczytalam, ze zaliczyliscie kolejna powodz
Ogrod wyglada pieknie, mozecie byc z siebie dumni, widac ten ogrom wlozonej pracy. To chyba moja ulubiona pora roku u Ciebie, wczesna jesien
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
zszywka 20:05, 21 wrz 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Ogród o każdej porze zachwyca, za chwile pokaz astrów, hortensje staną się pięknie wybarwione na różowo. Lubię wczesną jesień gdy ogród zaczyna „płonąc” kolorami

Gdy drzewa urosną jeszcze bardziej będziesz miała fajnie zacieniona oazę Ja w tym roku też nabyłam ich sporo, niestety moje stare drzewa które kiedyś były przepiękne trzeba zacząć wycinać W tym roku doszłam do momentu kiedy wyzerowały się drzewa wycięte i posadzone. A jeszcze kilka na pewno dojdzie w najbliższej przyszłości. Marzy mi się jeszcze sad, ale zanim powstanie sporo pracy przede mną, bo w tym miejscu jest część gospodarcza i jest wszystko Może przed 30’tką się wyrobie
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies