Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 20:12, 21 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
MartaKozak napisał(a)
Pięknie u Ciebie, soczyście, ogród wydoroślał.
Zazdraszczam ci takiej ilości drzew.
U siebie chciałam posadzić brzozowy zagajnik ale rodzice się sprzeciwiają
Może ich przegadam

Martuś ja sadziłam maleńkie drzewka, niektóre miały po 20cm wysoikości, skutkiem czego ciężko było ocenić odległości jakich będą potrzebowały w przyszłości, więc na bank będzie za gęsto i las mi wyrośnie, ale, ze leśne ogrody pociagaja mnie na równi z bylinowymi, a Emuś drzxewa wręcz kocha i jeszcze by sadził to nie ubolewamy nad tym za bardzo. Będzie najwyżej las, w lesie też są gęsto drzewa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:16, 21 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Poppy napisał(a)


Sylwio, powoli nadrabiam, i troche po lebkach,glownie pismo obrazkowe. doczytalam, ze zaliczyliscie kolejna powodz
Ogrod wyglada pieknie, mozecie byc z siebie dumni, widac ten ogrom wlozonej pracy. To chyba moja ulubiona pora roku u Ciebie, wczesna jesien

No niestety w lipcu przeszła powódź jakiej nikt się w naszej miejscowości nie spodziewał
Zniszczyło 1/3 ogrodu, odcięłó nas od pozostałej części 20 cm mułem. Trzerba było zaczynac prawie od zera. Masa roboty by doprowadzić do ładu i wyglądu, nadal walczymy
Wiesz, że ja uwielbiam jesień w naszym ogrodzie Koloru mam wtedy moc, wiosna i jesień to były pierwsze pory roku o jakie zadbałam w ogrodzie, potem była zima, najsłabsze mam lato, ale może i dobrze, ze w tedy przychodzi w te upały uspokojenie kolorystyczne ogrodu bo potem jesień wybucha
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:23, 21 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
zszywka napisał(a)
Ogród o każdej porze zachwyca, za chwile pokaz astrów, hortensje staną się pięknie wybarwione na różowo. Lubię wczesną jesień gdy ogród zaczyna „płonąc” kolorami

Gdy drzewa urosną jeszcze bardziej będziesz miała fajnie zacieniona oazę Ja w tym roku też nabyłam ich sporo, niestety moje stare drzewa które kiedyś były przepiękne trzeba zacząć wycinać W tym roku doszłam do momentu kiedy wyzerowały się drzewa wycięte i posadzone. A jeszcze kilka na pewno dojdzie w najbliższej przyszłości. Marzy mi się jeszcze sad, ale zanim powstanie sporo pracy przede mną, bo w tym miejscu jest część gospodarcza i jest wszystko Może przed 30’tką się wyrobie

Młodziutka Jesteś, masz masę energi i sił i czasu na to by spełnić marzenie
Ja grubo po trzydziestce byłam jak zaczeliśmy remonty, a potem dopiero ogród, sadziłam i bałam się, ze dużych drzew nie doczekam bo różne perturbacje zdrowotne po drodze nie nastrajały na patrzenie w przyszłość, a jednak może uda się doczekać i jeszcze nacieszyć tym naszym lasem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 20:40, 21 wrz 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
sylwia_slomczewska napisał(a)

Młodziutka Jesteś, masz masę energi i sił i czasu na to by spełnić marzenie
Ja grubo po trzydziestce byłam jak zaczeliśmy remonty, a potem dopiero ogród, sadziłam i bałam się, ze dużych drzew nie doczekam bo różne perturbacje zdrowotne po drodze nie nastrajały na patrzenie w przyszłość, a jednak może uda się doczekać i jeszcze nacieszyć tym naszym lasem


uda się, uda
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 22:02, 21 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Waclaw napisał(a)


uda się, uda

Bardzo bym chciała....o ile nie będzie co roku powodzi....to mnie wykańcza
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasia1 08:47, 22 wrz 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Klon Ginnala jest piękny, ale postawię jednak na coś wyższego. Dzięki temu troszkę też się zmienią proporcje na działce, bo na razie to dom góruje

Sylwia, ja rzadko zaglądam, bo czasu mało, ale chciałam Ci tylko napisać, że mimo błotnych problemów i tego, że czasu zabrakło na realizację Waszych planów pięknie u Was jest. I trzymam mocno kciuki, by Was już żadne nieszczęście nie spotkało, byście mogli dalej tworzyć Wasze miejsce.
Pochwal ema , cudownie, że razem pracujecie. Chłop, który chce pomagać w ogródku to wielki skarb. Ale cóż ten chłop by zrobił bez swojej światłej kobiety Pozdrawiam
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
malgorzata_s... 20:38, 22 wrz 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Wielkie dzięki za odwiedziny i że wyciągnęłaś dziewczyny Jesteście super ekipą.Dzięki za wszystkie cudne prezenty
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
pawel_snopek 22:15, 22 wrz 2019


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Fajnie działasz ogrodowo
____________________
Paweł - Ogród pod górą
sylwia_slomc... 23:08, 22 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
kasia1 napisał(a)
Klon Ginnala jest piękny, ale postawię jednak na coś wyższego. Dzięki temu troszkę też się zmienią proporcje na działce, bo na razie to dom góruje

Sylwia, ja rzadko zaglądam, bo czasu mało, ale chciałam Ci tylko napisać, że mimo błotnych problemów i tego, że czasu zabrakło na realizację Waszych planów pięknie u Was jest. I trzymam mocno kciuki, by Was już żadne nieszczęście nie spotkało, byście mogli dalej tworzyć Wasze miejsce.
Pochwal ema , cudownie, że razem pracujecie. Chłop, który chce pomagać w ogródku to wielki skarb. Ale cóż ten chłop by zrobił bez swojej światłej kobiety Pozdrawiam

Jeszcze mi glediczja przyszła na myśli tylko ta bez kolców, Iwonki i Anitki musiałabys podpytać bo One mają, piękne drzewa, a lekkie w odbiorze. Nie pamiętam tylko czy na kwaśne mogą być
Nie musze powtarzać bo mój Emuś czyta namiętnie sam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:09, 22 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Wielkie dzięki za odwiedziny i że wyciągnęłaś dziewczyny Jesteście super ekipą.Dzięki za wszystkie cudne prezenty

Gosiaczku to my dziękujemy było wspaniale I nie musiałam dziewczyn wyciagać bo chętne były do Ciebie jechać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies