Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pszczelarnia 15:10, 27 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wchłonęłam te kolory.

Ławeczka super jakby we wgłębniku.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 15:10, 27 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Kawa napisał(a)
Sylwia no przepięknie
wiesz Twój ogród to chyba nabardziej podoba mi się jesienią!! te kolory, faktury no bajka!
zazdraszczam ale tak pozytywnie i ciesze się że stanęłiście na nogi po tej powowdzi
Piesa skradła moje serce cudna jest!!!
jaką karmę dajesz?

Nie będę skromna jesień mam ładną, bardzo chciałam taką kolorową mieć w tej chwilu Brita i gotowane
Smakuje nie tylko Larze, Florek często zagląda do Jej miski.To się nazywa dobra socjalizacja
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:13, 27 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Pszczelarnia napisał(a)
Wchłonęłam te kolory.

Ławeczka super jakby we wgłębniku.

Dzięki Ewcia ja też chłonę tylko mi chwasty przeszkadzają, ale jak pogoda pozwili to się za nie zabieram w najbliższym tygodniu
Wczoraj nad wiosną pracowałam. Posadzone w łące i na polanie 220 krokusów i w łące dodatkowo 70 narcyzy
Jeszcze muszę upolować irysy reticulata w dobrej cenie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 18:39, 27 wrz 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ula na zacytowanych fotkach na trzeciej to dereń jadalny, na ostatniej jaśminowiec.
Grujecznika już Ci szukam, ale to prawda po dwóch pierwszych sezonach gdzie go przypalało, rozbujał się
tu mój grujecznik, lipcowa fotka


Rzeczywiście kolorystyka podobna ale kształt liści przecież inny, nie przyjrzałam się. Czyli dereń jadalny też ładnie się przebarwia czyli on rośnie jak drzewo czy jak krzew?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Rumianka 18:56, 27 wrz 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Za każdym razem kiedy wchodzę do Twojego ogrodu zakochuję się w nim na nowo i na nowo... Czaruje kolorami, fakturami liści i wszystkim innym, co tylko można dostrzec. Pisałaś u Gosi, że jej ogród to bombonierka (to fakt), ale i Twój ogród zachwyca o każdej porze roku. Z każdym miesiącem mężnieje i drzewka zamieniają się w drzewa, Prześlicznie masz skomponowane rabaty, że roślinność wspaniale przenika się nawzajem...kocham to! Ciągle w pamięci mam powstawanie ogrodu przed 5=cioma laty, kiedy drobniutkie roślinki usilnie próbowały zaakcentować Twój ogromny areał wśród pól...a teraz drzewka rosną w siłę i niebawem połączą rabaty w jedną zwartą całość i tylko spacerując alejkami będzie można dostrzec szczegóły kryjące się pod ich koronami. Szkoda, że mam tak daleko do Twojego ogrodu, ale nigdy nie wiadomo...może kiedyś uda się zobaczyć go na żywo... Pozdrawiam z Kaszebow...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Monia81 19:01, 27 wrz 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
sylwia_slomczewska napisał(a)

Tak Monia to niesamowite jak ptaki i owady ożywiają ogród, tętni życie i cykl przyrody w nim nie tylko w roślinachWidziałam wczoraj jak już pięknie u Was, w przyszłym sezonie na pewno się wybierzemy już jest tyle do podziwiania i widziałam, że folia zmieniona


Nie udało się w tym sezonie więc liczę na to, że w przyszłym sezonie zawitacie do nas, bardzo by nas to ucieszyło folia zmieniona tak jak radziłaś jeszcze muszę nad płaskimi kamieniami pomyśleć buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Magleska 19:12, 27 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
Sylwuś jestem na bieżąco wiesz na pewno ,pomimo ,że mało piszę ostatnio

Lara vel Luna jest cudooooowna -muszę ją na żywo poznać zanim zmieni się w wielkiego psa
socjalizacji zazdroszczę -u mnie żaden kot by nie przeżył niestety ….
a jesień masz przepiękną kolorową i cały czas coś ulepszacie i upiękniacie pracusie kochani
buziaki
lecę odgruzować swój wątek ,bo już mi wstyd ,że nic nie odpowiadam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 21:11, 27 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Urszulla napisał(a)


Rzeczywiście kolorystyka podobna ale kształt liści przecież inny, nie przyjrzałam się. Czyli dereń jadalny też ładnie się przebarwia czyli on rośnie jak drzewo czy jak krzew?
Ale który dereń czy grujecznik?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:17, 27 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Rumianka napisał(a)
Za każdym razem kiedy wchodzę do Twojego ogrodu zakochuję się w nim na nowo i na nowo... Czaruje kolorami, fakturami liści i wszystkim innym, co tylko można dostrzec. Pisałaś u Gosi, że jej ogród to bombonierka (to fakt), ale i Twój ogród zachwyca o każdej porze roku. Z każdym miesiącem mężnieje i drzewka zamieniają się w drzewa, Prześlicznie masz skomponowane rabaty, że roślinność wspaniale przenika się nawzajem...kocham to! Ciągle w pamięci mam powstawanie ogrodu przed 5=cioma laty, kiedy drobniutkie roślinki usilnie próbowały zaakcentować Twój ogromny areał wśród pól...a teraz drzewka rosną w siłę i niebawem połączą rabaty w jedną zwartą całość i tylko spacerując alejkami będzie można dostrzec szczegóły kryjące się pod ich koronami. Szkoda, że mam tak daleko do Twojego ogrodu, ale nigdy nie wiadomo...może kiedyś uda się zobaczyć go na żywo... Pozdrawiam z Kaszebow...

Ale mi miło Powiem Ci, że sadziłam te maleńkie roślinki i usiłowałam sobie wyobrazić jak to kiedyś będzie wyglądało, a tego etapu co teraz jest to się doczekac nie mogłamTeraz czekam aż drzewa miną wysokością krzewy i zrobią piętro kolejne, dużo cienia będzie w ogrodzie jak urosną, ale to i dobrze bo do tej pory była patelnia. Ogród zmieni wtedy charakter na bardziej parkowyTeż liczę na to, że kiedyś się uda
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:18, 27 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Monia81 napisał(a)


Nie udało się w tym sezonie więc liczę na to, że w przyszłym sezonie zawitacie do nas, bardzo by nas to ucieszyło folia zmieniona tak jak radziłaś jeszcze muszę nad płaskimi kamieniami pomyśleć buziaczki

Bardzo bysmy chcieliCiesze się, że w sprawie foli posłuchałaś bo w tak pięknym ogrodzie tej niebieskości bym nie strawiła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies