Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 23:10, 24 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
mira napisał(a)



Tak szybko zaglądam i przecieram oczy - nowy obiekt?

a może coś takiego?

tu akurat róża




Śliczna Tam niestety bardzo mało światła, radę by dał albo bluszcz, albo hortka pnąca, ale to już wymagałoby stałej długofalowej pracy, a szkoda ją inwestować w coś tymczasowo bo za kilka lat raczej będziemy w fazie całkowitego gruntownego remontu budynku.
Szkoda by mi było potem zniszczyć taki okaz, a to niuniknione by było, byliny łatwiej przesadzić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:12, 24 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
daszum napisał(a)
Sylwia, zlikwidowaliście wrota do stodoły, to jak Wy to siano stamtąd wyciągniecie?
Podoba mi się ta inspiracja powyżej, ale Wy sami macie 1000 rewelacyjnych pomysłów

Zdrowia życzę, bo czytam, że przed zimą masz jeszcze sporo prac do zrobienia

Są jeszcze wrota z drugiej strony
To prawda jeszcze sporo prac czeka, wszystko zależy od pogody, a tu zaraz Święta na karku
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElaS 23:57, 24 lis 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Pomysły z różą, budkami dla ptaków bardzo mi się podobają. Zupełnie nie widzę tam okien z lustrami. Ale, to Ty Sylwio wybierasz
____________________
Malwowy ogród
sylwia_slomc... 00:10, 25 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Okna nie będą z lustrami i nie na tej ścianieBędą z okiennicamiO ile nic lepszego nie wymyślimyI jeszcze pojawił się pomysł na dziurkę dla kotów
Ale czy zrealizujemy nie wiem.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElaS 00:14, 25 lis 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
sylwia_slomczewska napisał(a)
Okna nie będą z lustrami i nie na tej ścianieBędą z okiennicamiO ile nic lepszego nie wymyślimyI jeszcze pojawił się pomysł na dziurkę dla kotów
Ale czy zrealizujemy nie wiem.

To coś mnie się popitoliło znaczy z tymi lustrami - haha.
Chyba sama o nich myślę, do swojego ogrodu i stąd zamieszanie
____________________
Malwowy ogród
anka_ 09:02, 25 lis 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Sylwio podglądam po cichutku na bieżąco. Współczuję kłopotów z ręką, mam nadzieję, że szybko już teraz po usztywnieniu się polepszy.
Ale to co najbardziej uderza mnie w zdjęciach z ogrodu to niesamowite tempo wzrostu roślin. Po pierwsze widać, że roślinom pasuje. Ale widzę też jak duże znaczenie ma dłuższy o kilka miesięcy sezon.

Stodoła w nowym wydaniu super. Idziecie jak burza. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Pszczelarnia 10:30, 25 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Byłam, widziałam, podziwiam. Duży budynek. Fajnie wygląda z wjazdem.

Troszkę mało może być słońca do kwitnienia hortensji.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 11:24, 25 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
ElaS napisał(a)

To coś mnie się popitoliło znaczy z tymi lustrami - haha.
Chyba sama o nich myślę, do swojego ogrodu i stąd zamieszanie

Ja mam w ogrodzie jedno małe lustereczko, ogród dużych gabarytów więc go optycznie nie powiększam, nie czuję potrzeby
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:34, 25 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
anka_ napisał(a)
Sylwio podglądam po cichutku na bieżąco. Współczuję kłopotów z ręką, mam nadzieję, że szybko już teraz po usztywnieniu się polepszy.
Ale to co najbardziej uderza mnie w zdjęciach z ogrodu to niesamowite tempo wzrostu roślin. Po pierwsze widać, że roślinom pasuje. Ale widzę też jak duże znaczenie ma dłuższy o kilka miesięcy sezon.

Stodoła w nowym wydaniu super. Idziecie jak burza. Pozdrawiam serdecznie.

To fakt Aniu, sezon teraz w zasadzie trwa od początku marca do przynajmniej końca listopada, a czasem grudnia. Lżejsze zimy też się przyczyniają do tego. Mnie przed suszą ratuje agrowłóknina i trociny, rosliny nawet jak długotrwała susza mają tam dłuzej zapas wilgoci jednak, a trociny co roku dosypywane ulegają rozkładowi i zmieniają się w próchnicę, wprawdzie szmaata uniemożliwia jej zmieszanie z gruntem, ale tzw herbatka sobie przesiąka w głąb do korzeni i rośliny z tego czerpią, Już dzisiaj po tych 5 latach wiem, że gdyby nie to nie udałoby się rabat utrzymać wogóle bo ogród ogrodzony siatka leśną bez podmurówki więc z granicy perz, pokrzywy i inne inwazyjne chwasty przerastaja na ogród, niektóre nawet na szmacie usiłują sobie dać radę, ale łatwiej je powyrywać, wiadomo nasiewaja się też, ale nie znajdują tak dogodnego miejsca do wzrostu niż gdyby jej nie było. Pewnie, że wolałabym jej nie stosować, ale przy moim areale i tylko dwóch parach rąk do opieki( a będziemy coraz starsi no i każdy ma swoje życie jeszcze prócz ogrodu i inne obowiązki)nie dalibyśmy rady okiełznac tej dziczy za płotem. Teraz jest nie lekko a bez to sobie nie wyobrażam, byłoby to samo co w łące i części leśnej. Stodoła błagała juz o jakikolwiek remont bo stawała się zagrożeniem, teraz może jeszcze parę lat postoi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:35, 25 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Pszczelarnia napisał(a)
Byłam, widziałam, podziwiam. Duży budynek. Fajnie wygląda z wjazdem.

Troszkę mało może być słońca do kwitnienia hortensji.



Myślisz? Spróbować nie zaszkodzi, mogę zyskać, nawet jeśli nie zakwitna to vanilki fajne pędy mają i będzie zielono, a ciemierniki dadzą radę?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies