Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 11:22, 26 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82039
Gardenarium napisał(a)


W głębokim cieniu u mnie potrafiły w ogóle nie zakwitnąć (Limelight).

Dzięki Danusiu
Myslę tam o Vanilkach i limkach, ciekawe jak to będzie. To nie będzie ich docelowe miejsce po remoncie domu, to może by mi tam chociaż podrosły, ale miło by było gdyby jednak chciały kwitnąć.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:24, 26 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82039
Dorota123 napisał(a)
Miałam bardzo dużo zaległości, ale już jestem na bieżąco. Przykra sprawa z tą Twoją chorą ręką, a czytam, że tej zdrowej nic nie oszczędzasz. Wy ciągłe pracusie jesteście, za to podziwiam całą Waszą rodzinkę. Budynki po remoncie zyskały nowe życie. Czytam, że już wszystko na zewnątrz uprzątnięte. Wam się medal za pracowitość należy, a już na pewno słowa uznania.

Dzięki Dorotko Gdyby w sobotę nie padało to może mi eM te maliny stamtąd usunie i bedzie można ziemię szykować Z resztą traw do wiązania i różami też musze liczyć na Niego bo jedną ręką trudno by mi było to ogarnąć. Nie lubię być tak zależna od innych
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 12:26, 26 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Sylwio, czy my mówimy o gruszy drobnoowocowej 'Chanticleer'?

Co do ciemierników w cieniu - jeżeli w lecie są 2 godziny słońca, to ile jest jesienią, w zimie, wtedy, kiedy one najbardziej potrzebują słońca?

Anda podała listę roślin do cienia.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgataM 14:14, 26 lis 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witaj Sylwuś Super odnowiliście stodołę. Pomysł z różami pnącymi na konstrukcji stodoły, bardzo mi się podoba. Do tego budki dla ptaszków, różnej wielkości... Bajka Ale najważniejsze... Dbajcie o zdrowie Kochani, bo Was rano pomysł wieczorem już zrobione. Niesamowici jesteście Pozdrawiam
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
sierotka 14:56, 26 lis 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Witaj Sylwuś no po prostu Pendolino z Was stodoła ? Ło mamuniu ileż mam do ogladania
No to nadrabiam lecę po stronach .Zdrówka pozdro
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
sylwia_slomc... 16:13, 26 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82039
Pszczelarnia napisał(a)
Sylwio, czy my mówimy o gruszy drobnoowocowej 'Chanticleer'?

Co do ciemierników w cieniu - jeżeli w lecie są 2 godziny słońca, to ile jest jesienią, w zimie, wtedy, kiedy one najbardziej potrzebują słońca?

Anda podała listę roślin do cienia.

Ewo ja mówię o gruszy jako takiej, nie mam pojęcia co za gruszę babcia kiedyś posadziła. Tato mój ma dwie różne odmiany i zachowują się podobnie jak ta nasza.
Drobnoowocowej ja nie znam, to nowość?

Ewo tam jest wystawa stricte południowa, od zachodu stodoła od wschodu świerki sasiadki i tuje, tylko w południe dociera tam słońce, ale światło dzienne jest cały dzień.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:15, 26 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82039
AgataM napisał(a)
Witaj Sylwuś Super odnowiliście stodołę. Pomysł z różami pnącymi na konstrukcji stodoły, bardzo mi się podoba. Do tego budki dla ptaszków, różnej wielkości... Bajka Ale najważniejsze... Dbajcie o zdrowie Kochani, bo Was rano pomysł wieczorem już zrobione. Niesamowici jesteście Pozdrawiam

Agatko róży tam nie będzie bo nie da rady bez słońca, a do tego to rozwiązanie na parę lat ma być
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:16, 26 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82039
sierotka napisał(a)
Witaj Sylwuś no po prostu Pendolino z Was stodoła ? Ło mamuniu ileż mam do ogladania
No to nadrabiam lecę po stronach .Zdrówka pozdro

Długo na remont tej stodoły przyszło czekać, ale opłaciło się
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sierotka 16:34, 26 lis 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Super
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Pszczelarnia 16:36, 26 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
W Ogrodzie w remoncie chodziło o drzewo alejowe grusza drobnoowocowa 'Chanticleer'.


Jak napisałaś, że masz 20-letnią, to się nią zainteresowałam i zdziwiłam, że przez 20 lat nie przebarwiła się "książkowo".


Ciemierniki dadzą tam radę.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies