Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

deszczowymaj 22:31, 03 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
mikina34 napisał(a)
Domi, chcę tylko muszę go rozsadzić, bo na całość mi brakuje więc pierwsza koncepcja była taka, żeby na dwa brzuszki dać to co jest, a na resztę coś innego (tylko co?)


Mam kilka propozycji .. żurawki (dla kontrastu może o bordowych liściach) albo tawuła Golden Princess(tu żółty liść) albo Berberys Bagatelle na słonecznym stanowisku pięknie się czerwieni albo może turzyca Ice dance,też ładnie wygląda na brzegu rabaty
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
gogo 00:23, 04 paź 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Moniu, rewelacyjnie wyszły Ci brzuszki, bardzo mi się zmiana podoba
Tak ci wszystko kwitnie, jakbyś jesień pogoniła, gdzieś tam.
Na te pędraki dobre byłyby... nie napiszę co, bo usłyszą i będzie problem z pozbyciem się ich
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
makadamia 11:39, 04 paź 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mikina34 napisał(a)
I jeszcze pytanie, wcześniej była mowa żeby te bukszpany posadzić na brzuszkach z dwóch stron ile się mieście, ale na środkowym rozumiem, że już nie? a co tam by ładnie się prezentowało na brzegu?


Najlepiej zainspirować się Szefową - znakomicie robi właśnie takie "niepełne" żwyopłotki, np. tu:
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-wypoczynkowy-z-altana

W przerwę Deszczowymaj dobrze Ci doradziła:
albo jakieś kolorowe kulki typu berberysy, tawuły, cyprysik filifera aurea, tuje golden tuffet
albo jakieś byliny, które trzymają liście przez cały sezon, typu żurawki, kukliki
albo turzyce, przy czym akurat Ice Dance trochę się rozłazi, ale evergold, everillo, sesleria jesienna, bronze form, kupferflamme ładnie trzymają się w kępkach (nie wiem, jak te pierwsze znoszą słońce - u mnie rosną w cieniu)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
deszczowymaj 12:23, 04 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
makadamia napisał(a)


Najlepiej zainspirować się Szefową - znakomicie robi właśnie takie "niepełne" żwyopłotki, np. tu:
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-wypoczynkowy-z-altana

W przerwę Deszczowymaj dobrze Ci doradziła:
albo jakieś kolorowe kulki typu berberysy, tawuły, cyprysik filifera aurea, tuje golden tuffet
albo jakieś byliny, które trzymają liście przez cały sezon, typu żurawki, kukliki
albo turzyce, przy czym akurat Ice Dance trochę się rozłazi, ale evergold, everillo, sesleria jesienna, bronze form, kupferflamme ładnie trzymają się w kępkach (nie wiem, jak te pierwsze znoszą słońce - u mnie rosną w cieniu)


U mnie Evergold na stanowisku słonecznym nie wyglądał zbyt ciekawie,za to w cieniu prezentuje się idealnie,ładnie rozjaśnia
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Dominika11 12:29, 04 paź 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
a u mnie Evergold rosnie w słońcu i spokojnie daje radę no chyba, że to nie ta odmiana - ale mówiono mi,że to ta, bo dostałam kilka sadzoneczek i jak na razie rośnie super tfu tfu
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
deszczowymaj 12:35, 04 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Dominika11 napisał(a)
a u mnie Evergold rosnie w słońcu i spokojnie daje radę no chyba, że to nie ta odmiana - ale mówiono mi,że to ta, bo dostałam kilka sadzoneczek i jak na razie rośnie super tfu tfu


Evergold jest znacznie delikatniejsza od Ice Dance,ma dłuższe jasne kremowe w środku źdźbła..u mnie na słońcu strasznie ją (wysuszało)
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Dominika11 12:46, 04 paź 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
to może ja mam ID
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Toszka 12:58, 04 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dużo od ziemi zależy.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mikina34 13:54, 04 paź 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Aniu - mówisz, że najlepiej znaleźć plusy w minusach mimo wszystko jednak wolałabym ich nie mieć, zwłaszcza w tak dużej ilości

Agato - na razie jak widzisz staram się dokumentację zdjęciową robić na bieżąco, jak człowiek widzi efekt działań to aż się chce dalej coś dłubać, przynajmniej ja tak mam...co ja będę robić jak już wszystko poprzerabiam?

Asia - deszczowymaj - pacz jaka mądra głowa z Ciebie , zaglądaj częściej i podrzucaj fajne tematy

Grażynko - to mi zadałaś ćwieka , a co, a co? pisz szybciutko

Asiu - świetna inspiracja trzy kukliki mam akurat do zagospodarowania, sesleria jesienna też się znajdzie, cyprysiki filiera nana muszę przesadzić więc jak znalazł z trawa evergold się nie polubiliśmy, wypadła mi, niestety na moją patelnię się nie nadaje... o trawach brązowych to nie pomyślałam, hmm...może to jest myśl, widziałam ostatnio piękne sadzonki w ogrodniczym
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 14:27, 04 paź 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
ID u mnie ma się dobrze, faktem jest, że ja mam naprawdę suchą i przepuszczalna ziemie i muszę dużo wody lać, żeby były w ładnej kondycji, najczęściej lekko przysychają im końcówki. Aktualnie staram się dobierać rośliny, które wytrzymują moje warunki, bo lać hektolitrów wody nie zmierzam, i tak już mnie do szału doprowadza eM jak włącza podlewanie trawy zraszaczem i ta woda się leje i leje.
Mało tego, sadzę rośliny, które lubią sucho, a on mi je moczy
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies