Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

hankaandrus_44 15:37, 08 paź 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
deszczowymaj napisał(a)


i właśnie takie ma podejście


Wiem. Miałam z takim do czynienia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
deszczowymaj 16:32, 08 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
hankaandrus_44 napisał(a)


Wiem. Miałam z takim do czynienia.



Tak samo wygląda sytuacja co do kupna nowych roślin

..Po co Ci? przecież masz dużo kwiatków
albo nowa rabata
..Po co Ci? przecież tam masz
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Ania111 16:43, 08 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Kilka sposobów na męża


1. Zawsze można kupić i wsadzić jak nie widzi ,
I powiedzieć ,ze przecież już to było

2. Albo że się dostało do koleżanki - w przypadku oszczędnego

3. Wmówić ,że to jego mamusia przyniosła ( tu najlepiej trzymać sztamę z teściową
)




____________________
Ania Spelnione marzenie
sylwia_slomc... 19:25, 08 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
deszczowymaj napisał(a)



Tak samo wygląda sytuacja co do kupna nowych roślin

..Po co Ci? przecież masz dużo kwiatków
albo nowa rabata
..Po co Ci? przecież tam masz

Kurde po Waszych wpisach dochodzę do wniosku, że albo mnie mój musi bardzo kochać, albo Go dobrze wychowałam, albo mi się trafił ideał....trawnika odda ile bym nie chciała, na rośliny w niedzielę sam mnie namawiał, a już gdybym chciała drzewo sadzić to jeszcze dół wykopie, i podlewał będzie....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
hankaandrus_44 19:53, 08 paź 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Bo są tacy, co czują ziemię, i tacy, co boj a się nią ręce ubrudzić. Ciesz się Sylwio, tworzycie wspaniały duet, a i dzieci mają dobry wzór do naśladowania. Pozdrawiam.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
mikina34 12:26, 09 paź 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Goście zaglądają, a gospodyni nie ma
Dyskusja neder ciekawa, mój jakby powoli mięknie, jeszcze broni trawnika, leje wodę bez opamiętania (wrr...) ale już nie patrzy spode łba jak zagarniam coraz więcej trawnika pod rabaty. Liczę, że w końcu uda się go przekonać do drewutni przy domu i nie będę musiała się przejmować zostawianiem przestrzeni na wjazd samochodu z drewnem.
Na szczęście do kupowania roślin się generalnie nie wtrąca, moje pieniądze, moje wydatki najczęściej stawiam go przed faktem dokonanym.

Aniu - jednak czasem stosuję zasadę nr 1 - "no przecież wsadziłam to już dawno, no nie pamiętasz?"
Asia - dobry egzemplarz Ci się trafił
Sylwio - wychowanie ważna rzecz
Haniu - miło Cię widzieć
Grażynko - trochę się lubimy z kretem, w zeszłym roku buszował po warzywniku, w trawniku były tylko korytarze, ale tez nie jakoś szczególnie uciążliwe, kopców na szczęście nie było. Jak go wykurzyliśmy z warzywnika przyszły nornice i narobiły większych szkód, wolę chyba jednak kreta, bo przynajmniej jest pożyteczny.
Helen - trzeba nad nim popracować
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 08:12, 10 paź 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Sukces wczoraj udało sie zlać cały ogród P-Drakolem, wieczorem przyszedł deszcz i jeszcze dodtakowo zmoczył ziemię więc bójcie się pędraki i inne paskudztwa mam nadzieje, że zadziała i wytruje to całe tałatajstwo.
Ale jeszcze kilka dni wcześniej nie było zbyt różowo, eM sie uparł, że będziemy lać Dursbanem, na nic moje tłumaczenia, ze dżdżownice, że chemia, że smród, był taki uparty, że aż mi sie płakać chciało. W końcu wysunęłam argument, że to może zaszkodzić psom i wtedy zaświeciła mu sie lampka ostrzegawcza, nareszcie zaczął sie zastawiać, czytać i doszedł do winsoku, że jednak jest zbyt duże ryzyko. Uff..
Tym bardziej, ze nasza sunia ma dziwne upodobania do jedzenia ziemi, jak tylko jesteśmy na działce musi to tu, to tam wydłubać dziurkę i wszamać trochę ziemi
Tak więc ogród dostał oprysk, został jeszcze warzywnik i trzeba liczyć, że zadziała. Wiosną sie poprawi i może trawnik na przyszły rok nie będzie tak tragiczny.

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
deszczowymaj 09:54, 10 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Moniu w takim razie Gratulacje z powodu udanej akcji
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
galgAsia 11:14, 10 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Monia - pies przyjacielem nie tylko człowieka, ale i ogrodu!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mikina34 12:51, 10 paź 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
deszczowymaj napisał(a)
Moniu w takim razie Gratulacje z powodu udanej akcji

Dziękuję mam nadzieję, że będzie udana w 100%, łącznie z efektem
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies