Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

makadamia 10:59, 15 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Monia,
sprawdziłam wymiary tych, naniosłam mniej więcej na plan no i chyba nie jest dobrze:

Gdybyśmy planowały tutaj rabatę leśną, to nie byłoby problemu (pomijając fakt, że każde drzewo inne)
A jeszcze pamiętam, że za tym ambrowcem jakiś świerk rósł....
No moim zdaniem bez przesadzania się nie obejdzie a o świdośliwach tutaj w ogóle można zapomnieć

Co do śś, to w którejś z moich książek ogrodniczych autor napisał, że specjalnie sadzi rośliny kwitnące zimą, żeby mieć powód do wyjścia do ogrodu. Najpierw wydawało mi się to dziwne. A potem po raz pierwszy zakwitł mi ciemiernik i zrozumiałam, co miał na myśli

Także też jestem za tym, żeby atrakcje rozrzucić równomiernie po całym ogrodzie, a nie skupiać ich przy domku
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mikina34 11:05, 15 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
I jeszcze pytanko, czy ktoś ma takie coś (kupowałam jako złota głowa) i wie czy i jak to ciąć? Mam trzy egzemplarze, w sumie to takie potargańce tez mi się podobają, ale może można je jakoś dnie wymodelować Maja ok 40-50cm wysokości. Ponieważ one są dość luźne w pokroju zastanawiam się czy będą trzymały formę po ewentualnym przycięciu.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 11:11, 15 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
makadamia napisał(a)
Monia,
sprawdziłam wymiary tych, naniosłam mniej więcej na plan no i chyba nie jest dobrze:
Gdybyśmy planowały tutaj rabatę leśną, to nie byłoby problemu (pomijając fakt, że każde drzewo inne)
A jeszcze pamiętam, że za tym ambrowcem jakiś świerk rósł....
No moim zdaniem bez przesadzania się nie obejdzie a o świdośliwach tutaj w ogóle można zapomnieć

Co do śś, to w którejś z moich książek ogrodniczych autor napisał, że specjalnie sadzi rośliny kwitnące zimą, żeby mieć powód do wyjścia do ogrodu. Najpierw wydawało mi się to dziwne. A potem po raz pierwszy zakwitł mi ciemiernik i zrozumiałam, co miał na myśli

Także też jestem za tym, żeby atrakcje rozrzucić równomiernie po całym ogrodzie, a nie skupiać ich przy domku

Tak coś czułam, ze tak napiszesz już się oswoiłam z myślą, że śś muszę gdzieś indziej wcisnąć.
Pamięć dobra, za ambrowcem rośnie świerk, nawet dwa, bliżej serbski, dalej pospolity. Z tego co wyrysowałaś wynika, że jabłonka do przesadzenia bliżej domu i chyba ambrowiec też, bo on dość młody jeszcze, a klon za duży już, dobrze kombinuję?
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 11:28, 15 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Jak przesadzę ambrowca to będę miała 3 klony w kupie, to już będzie jakoś się komponować mam nadzieję .
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
makadamia 11:42, 15 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Oj, wywal czym prędzej tego pospolitego, zanim wlezie na serbskiego i zniszczy mu pokrój!
Jeżeli klon nn jest za duży na przesadzanie, to przesadziłabym tylko tego ambrowca. Pozostałych drzew nie.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:09, 15 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Bez ambrowca wyglądałoby to tak:


Pod żywopłotem trzeba by przewidzieć miejsca na największe krzewy.
Najbardziej by mi pasował wiąz karłowy pod klona nn, a obiela przy serbie.
Ewentualnie: nie masz gdzieś tam skitranej amanogawy? Pasowałoby mi przed serbem dać takie kolumnowe drzewko, które będzie "pośrednikiem" pomiędzy świerkiem a krzewem.



Zestaw dolny bardziej mi się podoba niż górny, a Tobie?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mikina34 12:21, 15 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
makadamia napisał(a)
Oj, wywal czym prędzej tego pospolitego, zanim wlezie na serbskiego i zniszczy mu pokrój!
Jeżeli klon nn jest za duży na przesadzanie, to przesadziłabym tylko tego ambrowca. Pozostałych drzew nie.

Ten nn to największe drzewo po tej stronie, daje minimalny cień roślinom więc musi zostać, poza tym jest już za duży, bałabym się przesadzać takie drzewo bez odpowiedniej ekipy. Nie jest może najpiękniejszy ale był prezentem więc tym bardziej miejscówka mu się należy
Jak dużą bryłę korzeniową może mieć ambrowiec, na tą chwilę ma ok 1,20m?
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
makadamia 12:24, 15 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
wielkości wiadra?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mikina34 12:32, 15 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
makadamia napisał(a)
Bez ambrowca wyglądałoby to tak:


Pod żywopłotem trzeba by przewidzieć miejsca na największe krzewy.
Najbardziej by mi pasował wiąz karłowy pod klona nn, a obiela przy serbie.
Ewentualnie: nie masz gdzieś tam skitranej amanogawy? Pasowałoby mi przed serbem dać takie kolumnowe drzewko, które będzie "pośrednikiem" pomiędzy świerkiem a krzewem.



Zestaw dolny bardziej mi się podoba niż górny, a Tobie?


Dolny zdecydowanie
Amnogawy nie mam, mam za to kolejnego klona - ściętolistnego . No ale mogę nabyć jak ma się ładnie komponować Z krzewów mam na tą chwilę do zagospodarowania derenia z żółtymi gałązkami, derenia świdwę, w sumie to mało mam krzewów, chciałbym kupić krzweuszkę wings of fire albo jakąś inną. Jakie są jeszcze fajne krzewy?
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
makadamia 12:36, 15 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Nie wiem jak dziewczyny, ja bym była za dokupieniem, tylko Ciebie strach do szkółki wypuścić. Jeszcze wcześniejszych krzaków nie ogarnęliśmy, a Ty już kolejnych szukasz
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies